Slowenia - Alpy Julijskie

slider-left-handle.png
 • 7318_iconslider.jpg
 • 7319_iconslider.jpg
 • 7320_iconslider.jpg
 • 7321_iconslider.jpg
 • 7322_iconslider.jpg
 • 7323_iconslider.jpg
 • 7324_iconslider.jpg
 • 9413_iconslider.jpg
slider-right-handle.png

Jeśli znudziły cię znane i zatłoczone górskie kurorty wypoczynkowe, wybierz mniej popularny kierunek. Marząc o udanym wyjeździe w góry najlepiej kierować się na przekór tłumom i wybrać miejsce mało znane, które w porównaniu z przereklamowanymi i pękającymi w szwach miejscowościami, może okazać się bardziej interesujące, a nasze wymagania zostaną w pełni spełnione. Na samym początku naszej przygody proponujemy zamienić się w nieustraszonego odkrywcę i wyruszyć na wycieczkę do Słowenii, gdzie rozciągają się mało znane przez polskich turystów, ale niezwykle malownicze Alpy Julijskie.   

Alpy Julijskie to idealne miejsce do uprawiania trekkingu i wspinaczki. To region, który charakteryzujące się bajkowymi krajobrazami piętrzących się szczytów. W całym majestacie ogromnych formacji skalnych możemy podziwiać zapierające dech w piersiach panoramy. Na miejscową przyrodę składają się wąwozy, które tworzą romantyczny nastrój, ukryte między lasami zielone łąki i nieziemskie kaniony, którymi płyną rwące górskie rzeki lub spokojne potoki. Pomimo niewielkich rozmiarów niektórych szczytów, na miejscu odnajdziemy także prawdziwie alpejskie wysokości.

W ciągu ostatnich lat na terenie Alp Julijskich rozwinęła się turystyka, dzięki czemu każda z miejscowości tego regionu może pochwalić się bardzo dobrą infrastrukturą wypoczynkową. Szlaki górskie są dobrze zaplanowane i zagospodarowane pod względem schronisk. Alpy Julijskie to przede wszystkim miejsce przeznaczone dla osób kochających zdobywać na górskie szczyty, idealne zarówno dla alpinistów jak i amatorów pieszych spacerów po spokojnych trasach wiodących przez górskie łąki i doliny.

Najlepsze szlaki turystyczne rozciągają się na terenie Triglavskiego Parku Narodowego. To miejsce wyróżnia się kolorową florą i fauną. Po drodze będziemy mieli okazje podziwiać wyjątkowe odmiany kwiatów, każdy w innej tonacji – purpurowe dzwonki, żółte pępawy, róże z Triglavu, niebieskie goryczki i maki julijskie. Obszar parku jest ogromny, sięga na północy do miejscowości Kranjska Gora, południu do Tolmina, na zachodzie do granicy włoskiej i wschodzie do Bledu. Najważniejsze szczyty to Mangart (2678 m), Jalovec (2645 m) i Razor (2601 m).

W okresie zimowym Alpy Julijskie są równie fascynujące pod względem turystycznym co wiosną i latem. Zimą ten region Słowenii wyróżnia się bardzo zróżnicowanymi trasami narciarskimi, gdzie większość z nich przeznaczona jest dla początkujących i mniej zaawansowanych narciarzy. W niektórych ośrodkach turystycznych można znaleźć trasy o wyższym poziomie zaawansowania, gdzie wspaniałymi warunkami mogą rozkoszować się  najwyższej klasy narciarze. Najważniejsze ośrodki sportów narciarskich w tym regionie Słowenii znajdują się w miejscowościach Planica i Bled.  

Alpy Julijskie gwarantują świetny wypoczynek niezależnie od pory roku. Po wczasach spędzonych w tym miejscu, będziemy szczęśliwi, zadowoleni i wypoczęci.  

Nie wiesz gdzie jechać?

Wypełnij poniższy formularz, a my pomożemy
Ci wybrać najlepszą ofertę.

Zostaw wiadomość »

Zadzwoń do nas

12 333 77 79
 pn-sb: 10-21, nd: 10-20

Przewodnik - losowe artykuły

482_guide_randomarticle.jpg Poznaj zalety wycieczek first...

W ostatnim czasie wybuchł prawdziwy boom na wycieczki last...

9606_guide_randomarticle.jpg Wyspy Zielonego Przylądka...

Republika Zielonego Przylądka to długie, piaszczyste plaże,...

280_guide_randomarticle.jpg Sposób na karnawał

Zupełnie inne państwa, a co za tym idzie - zupełnie inna...

9559_guide_randomarticle.JPG Gdzie można jechać bez paszportu?

Marzą Ci się egzotyczne wakacje? A może chciałbyś stanąć...

518_guide_randomarticle.jpg Wakacje dla singla

Lato to czas podróży i mimo że najczęściej podróżujemy ze...

498_guide_randomarticle.jpg Afrykańska przygoda

Polacy zakochali się w Egipcie i Tunezji, ale czy będąc w...

Przewodnik - inne kraje

Polecane wycieczki

woman-in-hat.jpg
Dlaczego warto rezerwować
na Wycieczka.pl?
 • Gwarancja najniższej ceny!
 • Miła i fachowa pomoc konsultanta
 • Bezpieczne zakupy
Odwiedź nasz salon sprzedaży
w Krakowie!
Biuro
Biuro Podróży Wycieczka.pl
Futura Park Kraków
ul. Prof. A. Różańskiego 32
32-085 Modlniczka k. Krakowa

Zobacz na mapie »

Najlepsze biura podróży na Wycieczka.pl

Neckermann Rainbow Tours Rainbow Tours Biuro podróży ITAKA Net Holiday Grecos Exim Tours 7Islands Wezyr Holidays Wygoda Travel Logos Tours Biuro podróży Best Reisen Trade and Travel Rudolf Reisen Ecco Holiday Ecco Travel Atlas Tours Easy Travel Itaka & Gala Prima Holiday Sun & Fun
Pomożemy Ci znaleźć odpowiednią ofertę.
Zostaw swój numer. Oddzwonimy wkrótce.