Wycieczka.pl

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur
adipiscing elit. Etiam posuere varius
magna, ut accumsan quam pretium
vel. Duis ornare

Latest News
Follow Us
GO UP
  /  Przewodnik   /  Stany-zjednoczone   /  Regiony-stanow-zjednoczonych   /  Stany-zjednoczone – Floryda

Stany-zjednoczone – Floryda

Istnieje na świecie kraj, który stanowi największe marzenie dla milionów ludzi, a podróż do niego kojarzy im się z wolnością i nieograniczonymi możliwościami. O którym kraju mowa? Oczywiście o USA. Floryda, najcudowniejszy ze wszystkich stanów USA, stanowi zaś kwintesencję tego wszystkiego, co Ameryka ma do zaoferowania – to kraj w kraju, skondensowany na 170 tysięcy kilometrów kwadratowych klimat różnorodności i wolności wyboru. Półwysep Floryda otoczony jest wodami Oceanu Atlantyckiego i Zatoki Meksykańskiej. Położenie to sprawia, że Floryda nazywana jest „Stanem słońca” i co roku przybywają tu miliony turystów – w 2008 roku doliczono się ponad 82 milionów przyjezdnych! Floryda zawdzięcza tę ogromną popularność swojej ciekawej historii oraz kulturze. „Florida” oznacza – z języka hiszpańskiego – „kwiecisty”. I rzeczywiście – czubek półwyspu znajduje się zaledwie 100 kilometrów od Zwrotnika Raka, co oznacza, że na Florydzie latem jest niesłychanie gorąco i wilgotno ze względu na obfite opady deszczu, które przynoszą ulgę mieszkańcom i naturze. Zimą natomiast klimat na Florydzie jest przyjemny i umiarkowanie ciepły – to tutaj mieszkańcy innych stanów spędzają ferie, wylegując się na zasianych złocistym piaskiem plażach. Na wakacje jest to wręcz wymarzona pogoda.

Półwysep Floryda to teren nizinny, którego aż 2/3 powierzchni pokrywają gęste tropikalne lasy pełne dzikich zwierząt – jaguarów, rysiów rudych i baribalów (to nazwa gatunku tutejszych niedźwiedzi) – dlatego też na Florydzie znajduje się mnóstwo fantastycznych parków narodowych i rezerwatów przyrody, których bramy są otwarte dla turystów, chcących rozkoszować się widokiem zupełnie egzotycznych roślin niespotykanych w innych stronach świata. Symbolem Florydy jest kwiat pomarańczy, który doskonale oddaje atmosferę półwyspu: radość, emocje oraz życie pełnią życia. Przypomnij sobie najpiękniejsze katalogowe zdjęcia – Floryda z pewnością widniała na którymś z nich.

Potrzebne Ci wakacje? Floryda stanowi doskonały urlopowy wybór dla każdego turysty; czy wykupisz ofertę all inclusive, czy też nie – musisz wiedzieć o tym, że „all inclusive”, czyli zwierającym wszystko, jest sam półwysep! Floryda jest cudownym i magicznym miejscem różnorodności i niewspółmierności.

Jeśli błogie lenistwo na plaży to dla Ciebie za mało, wybierz piękno w czystej, pierwotnej postaci – zróżnicowaną powierzchnię Florydy, porośniętą lasami cyprysowymi i sosnowymi, którą przecinają liczne strumienie, bagna oraz rzeki zamieszkane przez tysiące gatunków ryb i ssaków morskich. Widząc to naturalne bogactwo, nie będziesz umiał wyjść z podziwu, po prostu zaniemówisz i będziesz wyłącznie w stanie robić kolejne zdjęcia. Floryda to prawdziwa galeria przyrody. 

Jeśli obawiasz się, że Floryda nie zadowoli Twoich kulinarnych wymagań, nic bardziej mylnego. Ten stan – w którym obiekty naturalne współistnieją harmonijnie z ultranowoczesnymi kreacjami urbanistyki i techniki – zapewnia równie zharmonizowany oraz kompleksowy wybór dań, które sprostają zarówno wymaganiom największych smakoszy, jak i fanów fast foodów (zastanawiałeś się kiedyś, jak mógłby smakować Big Mac w ojczyźnie Big Maców?).

Jedzenie na mieście jest dość tanie, jeśli porównać ceny do tych w Anglii czy też Hiszpanii, oczywiście nie licząc luksusowych restauracji. Ale kto wydawałby duże pieniądze tylko po to, by usiąść w skórzanych fotelach, skoro wszystko, co mógłbyś zamówić w czterogwiazdkowej restauracji, zamówisz też wszędzie indziej? Wybór dań na półwyspie jest bardzo szeroki – wszystkie kuchnie świata są tutaj dobrze reprezentowane, choć najczęściej można spotkać się z mieszanką stylu amerykańskiego i europejskiego.

Jak wszyscy wiemy, pomysłowość Amerykanów nie zna granic, więc jeśli będziesz miał ochotę, możesz posilić się również w jednej z wielu restauracji tzw. tematycznych, na przykład w stylu kowbojskim, indiańskim lub… więziennym. Właściciele zapewniają doskonałą rozrywkę dla całej rodziny, urozmaicając każde danie występem na żywo. Jeśli jesteście wegetarianami, z otwartymi ramionami powitają was tysiące barów sałatkowych, kawiarni i cukierni. Ostrzegamy jednak, że smak Amerykanów różni się od smaku przeciętnego Europejczyka, więc nie bądźcie zaskoczeni, gdy natkniecie się na słodkie pieczywo, groszek polany syropem klonowym albo ananasa z chili. Po obiedzie koniecznie wybierzcie się do jednego z centrów handlowych – zakupy na Florydzie to prawdziwa okazja dla fanów muzyki, ubrań, biżuterii oraz wszelkiego rodzaju sprzętu elektronicznego.

Przyjazd na półwysep to być może najlepsza na świecie wycieczka. Floryda nie pozwoli Wam zapomnieć o sobie do końca życia i z pewnością będziecie wracać pamięcią do jej skarbów naturalnych oraz rozrywek podnoszących znacznie poziom adrenaliny. Wasze dzieci będą Wam wdzięczne, że zafundowaliście im wspaniałe wakacje, również Wy będziecie wdzięczni sobie samym – z tego samego powodu. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, żeby odwiedzić „Stan słońca” po raz drugi, ale zanim się to stanie – zacznijcie już dziś Waszą pierwszą prawdziwą przygodę.

Zostaw komentarz

Oferta dedykowana

Formularz kontaktowy

Nie wiesz dokąd jechać? Masz pytanie lub po prostu chcesz się z nami skontaktować?
Zapraszamy do wypełnienia formularza, przygotujemy ofertę specjalnie dla Ciebie.

Twoje dane kontaktowe

Dorośli: - + Dzieci: - +

Kiedy i dokąd

Wyczyść Wyczyść Popularne kierunki Wszystkie kierunki Bułgaria
Egipt
Grecja
Hiszpania
Tunezja
Turcja
Wyspy Zielonego Przylądka
Włochy
Zjednoczone Emiraty Arabskie

Długość pobytu

do 3 dni 4-6 dni 7-9 dni 10-13 dni 14-16 dni

Dodatkowe informacje