Wycieczka.pl

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur
adipiscing elit. Etiam posuere varius
magna, ut accumsan quam pretium
vel. Duis ornare

Latest News
Follow Us
GO UP
  /  Przewodnik   /  Szkocja   /  Regiony-szkocji   /  Szkocja – Loch Ness

Szkocja – Loch Ness

Mówi się że, potwór z Loch Ness jest zmyślony i postać znana na całym świecie istnieje tylko w legendach i podaniach miejscowych. Częściowo jest to prawda, gdyż dziś w jeziorze Loch Ness nie pływa potwór, pieszczotliwie zwany przez Szkotów Nessie, ale bardzo możliwe, że w epoce jurajskiej jezioro Loch Ness zamieszkiwał 3,5 metrowy plezjozaur. Dajmy jednak spokój temu tajemniczemu stworowi, gdyż i bez niego jezioro Loch Ness przyciąga tłumy turystów z całego świata.

Samo jezioro jest krystalicznie czyste i jest imponujących rozmiarów, a jego głębokość sięga nawet do 200 metrów. Wokoło rozciągają się piękne widoki i malownicze krajobrazy. Na okoliczne tereny składają się rozległe, zielone łąki, a także porośnięte wrzosem wzgórza wznoszące się ponad zalesionym brzegiem. Na uwagę zasługują ruiny zamku Urquhart, piękna fortyfikacja położona jest na skale ponad jeziorem. Niegdyś wzniesiona dla ochrony Glen More. W czasach swojej świetności odegrała decydującą rolę w walce o niepodległość kraju.

Będąc na miejscu warto wykupić rejs po jeziorze. W pobliżu znajduje się niesamowite miasto Inverness, które ma wiele ciekawych zabytków i bardzo miły klimat. Turyści w większości zjeżdżają się do leżących nad brzegiem jeziora osiedli, zwłaszcza do Drumnadrochit, lecz dużo ciekawszym i wartym polecenia jest Fort Augustus, który znajduje się na południowo – zachodnim krańcu jeziora. W tym pięknym miejscu można zwiedzić opactwo benedyktyńskie oraz przepłynąć po Kanale Kaledońskim. Drumnadrochit słynie ze sklepików, w których handluje się pamiątkami z Nessie oraz dwóch galerii poświęconych potworowi.

Jezioro uznane jest za jedną z największych atrakcji Szkocji, dlatego będąc na wczasach w tym pięknym kraju warto poświecić trochę wolnego czasu na zobaczenie tego miejsca.

Zostaw komentarz

Oferta dedykowana

Formularz kontaktowy

Nie wiesz dokąd jechać? Masz pytanie lub po prostu chcesz się z nami skontaktować?
Zapraszamy do wypełnienia formularza, przygotujemy ofertę specjalnie dla Ciebie.

Twoje dane kontaktowe

Dorośli: - + Dzieci: - +

Kiedy i dokąd

Wyczyść Wyczyść Popularne kierunki Wszystkie kierunki Bułgaria
Egipt
Grecja
Hiszpania
Tunezja
Turcja
Wyspy Zielonego Przylądka
Włochy
Zjednoczone Emiraty Arabskie

Długość pobytu

do 3 dni 4-6 dni 7-9 dni 10-13 dni 14-16 dni

Dodatkowe informacje