Wycieczka.pl

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur
adipiscing elit. Etiam posuere varius
magna, ut accumsan quam pretium
vel. Duis ornare

Latest News
Follow Us
GO UP
  /  Przewodnik   /  Szwajcaria   /  Regiony-szwajcarii   /  Szwajcaria – Zermatt

Szwajcaria – Zermatt

Nie ma takiego turysty, który nie wzruszyłby się na widok malowniczych terenów Szwajcarii. Górskie panoramy tego kraju wyznaczyły kanon piękna i luksusu w turystyce. Wszyscy bardzo dobrze wiemy, że w tak nadzwyczajnym państwie jak Szwajcaria, każde miejsce zasługuje na to, by się w nim zakochać. I tak de facto się dzieje.

Niektórzy mają świadomość, że bajeczna Szwajcaria skrywa w sobie szczególnie ekskluzywną miejscowość, która nie jest dostępna dla szerokiego grona odbiorców. Mowa tutaj o wyróżniającej się ponad ogólnoświatową normę miejscowości Zermatt.

Z najwyższych szczytów Zermatt, połyskujący śnieg wygląda jak miękki puch, trasy narciarskie ciągną się kilometrami, a unosząca się w powietrzu mgiełka utworzona z pyłu śnieżnego, pieszczotliwie głaszcze nas po twarzy. Piękno malowniczych terenów Zermatt jest nadzwyczaj cenione przez miejscowe władze. Jej przyroda jest doglądana i chroniona do tego stopnia, że przed każdym sezonem dla zjeżdżających się turystów jest przygotowana z góry określona liczba miejsc.

Zermatt to kurort turystyczny doskonały dla doświadczonych narciarzy. Pod względem warunków narciarskich jest najbardziej renomowanym miejscem w całej Szwajcarii. Co ciekawe, mimo ogromnej popularności jaką cieszy się Zermatt, na miejscu udało się zachować prawdziwym urok góralskiej osady, gdzie całkowicie zabroniono używania samochodów, a na całym terenie należącym do malowniczej doliny jedynymi środkami lokomocji są sanie i karety konne.

Zermatt zapewnia swoim gościom całosezonowe zaśnieżenie, ponad 300 km tras narciarskich, które rozmieszczone są w bardzo zróżnicowanych regionach: Sunnegga-Rothorn, Gornergrat-Stockhorn i Schwarzsee-Klein Matterhorn. Z regionu Klein Matterhorn można zjechać do włoskiego Breuil-Cervinia. W Zermatt dla amatorów snowboardu zorganizowano specjalny Park Rozrywki „Gravity Park”.

Za najważniejsze atrakcje turystyczne, które Zermatt oferuje swoim gościom w okresie zimowy, uznaje się kolejkę zębatą w Gornergrat, osada Findelen, Muzeum Alpejskie, w Glacier Paradise/ Klein Matterhorn znajdziemy platformę widokową i grotę lodowca położoną najwyżej na świecie.
W lecie Zermatt cieszy się ogromną popularnością wśród miłośników rowerów górskich, wspinaczki, wędkowania. W regionie należącym do miejscowości znajduje się ok. 400km szlaków wędrownych.

W Zermatt swój bieg rozpoczyna sławny Ekspres Lodowcowy. Jego trasa umożliwia turystom obcowanie z najwspanialszym krajobrazami Alp, kursy organizowane są o każdej porze roku, a pociąg przez całą swoją trasę przejeżdża serce Szwajcarii.

Zermatt okaże się spełnieniem marzeń dla turystów, którzy kochają górskie panoramy oraz luksus, a jednocześnie wciąż tęsknią do miejsc, które nie uległy globalnemu stylowi i wciąż zachowują swój niesamowity klimat. 

Zostaw komentarz

Oferta dedykowana

Formularz kontaktowy

Nie wiesz dokąd jechać? Masz pytanie lub po prostu chcesz się z nami skontaktować?
Zapraszamy do wypełnienia formularza, przygotujemy ofertę specjalnie dla Ciebie.

Twoje dane kontaktowe

Dorośli: - + Dzieci: - +

Kiedy i dokąd

Wyczyść Wyczyść Popularne kierunki Wszystkie kierunki Bułgaria
Egipt
Grecja
Hiszpania
Tunezja
Turcja
Wyspy Zielonego Przylądka
Włochy
Zjednoczone Emiraty Arabskie

Długość pobytu

do 3 dni 4-6 dni 7-9 dni 10-13 dni 14-16 dni

Dodatkowe informacje