Szwajcaria - Zermatt

slider-left-handle.png
 • 7086_iconslider.jpg
 • 7087_iconslider.jpg
 • 7088_iconslider.jpg
 • 7089_iconslider.jpg
 • 9380_iconslider.jpg
 • 7083_iconslider.jpg
 • 7084_iconslider.jpg
 • 7085_iconslider.jpg
slider-right-handle.png

Nie ma takiego turysty, który nie wzruszyłby się na widok malowniczych terenów Szwajcarii. Górskie panoramy tego kraju wyznaczyły kanon piękna i luksusu w turystyce. Wszyscy bardzo dobrze wiemy, że w tak nadzwyczajnym państwie jak Szwajcaria, każde miejsce zasługuje na to, by się w nim zakochać. I tak de facto się dzieje.

Niektórzy mają świadomość, że bajeczna Szwajcaria skrywa w sobie szczególnie ekskluzywną miejscowość, która nie jest dostępna dla szerokiego grona odbiorców. Mowa tutaj o wyróżniającej się ponad ogólnoświatową normę miejscowości Zermatt.

Z najwyższych szczytów Zermatt, połyskujący śnieg wygląda jak miękki puch, trasy narciarskie ciągną się kilometrami, a unosząca się w powietrzu mgiełka utworzona z pyłu śnieżnego, pieszczotliwie głaszcze nas po twarzy. Piękno malowniczych terenów Zermatt jest nadzwyczaj cenione przez miejscowe władze. Jej przyroda jest doglądana i chroniona do tego stopnia, że przed każdym sezonem dla zjeżdżających się turystów jest przygotowana z góry określona liczba miejsc.

Zermatt to kurort turystyczny doskonały dla doświadczonych narciarzy. Pod względem warunków narciarskich jest najbardziej renomowanym miejscem w całej Szwajcarii. Co ciekawe, mimo ogromnej popularności jaką cieszy się Zermatt, na miejscu udało się zachować prawdziwym urok góralskiej osady, gdzie całkowicie zabroniono używania samochodów, a na całym terenie należącym do malowniczej doliny jedynymi środkami lokomocji są sanie i karety konne.

Zermatt zapewnia swoim gościom całosezonowe zaśnieżenie, ponad 300 km tras narciarskich, które rozmieszczone są w bardzo zróżnicowanych regionach: Sunnegga-Rothorn, Gornergrat-Stockhorn i Schwarzsee-Klein Matterhorn. Z regionu Klein Matterhorn można zjechać do włoskiego Breuil-Cervinia. W Zermatt dla amatorów snowboardu zorganizowano specjalny Park Rozrywki „Gravity Park”.

Za najważniejsze atrakcje turystyczne, które Zermatt oferuje swoim gościom w okresie zimowy, uznaje się kolejkę zębatą w Gornergrat, osada Findelen, Muzeum Alpejskie, w Glacier Paradise/ Klein Matterhorn znajdziemy platformę widokową i grotę lodowca położoną najwyżej na świecie.
W lecie Zermatt cieszy się ogromną popularnością wśród miłośników rowerów górskich, wspinaczki, wędkowania. W regionie należącym do miejscowości znajduje się ok. 400km szlaków wędrownych.

W Zermatt swój bieg rozpoczyna sławny Ekspres Lodowcowy. Jego trasa umożliwia turystom obcowanie z najwspanialszym krajobrazami Alp, kursy organizowane są o każdej porze roku, a pociąg przez całą swoją trasę przejeżdża serce Szwajcarii.

Zermatt okaże się spełnieniem marzeń dla turystów, którzy kochają górskie panoramy oraz luksus, a jednocześnie wciąż tęsknią do miejsc, które nie uległy globalnemu stylowi i wciąż zachowują swój niesamowity klimat. 

Nie wiesz gdzie jechać?

Wypełnij poniższy formularz, a my pomożemy
Ci wybrać najlepszą ofertę.

Zostaw wiadomość »

Zadzwoń do nas

12 333 77 79
 pn-sb: 10-21, nd: 10-20

Przewodnik - losowe artykuły

9475_guide_randomarticle.jpg Gdzie na zagraniczne wakacje z...

Wakacje z maluchem to świetna okazja żeby spędzić ze sobą...

138_guide_randomarticle.jpg Morze muzyki

Przez większą część roku nad brzegami Morza Śródziemnego...

9598_guide_randomarticle.JPG First minute czy last minute?

Słoneczny urlop to z pewnością jedna z ulubionych chwil w...

438_guide_randomarticle.jpg Na co zwrócić uwagę przy wyborze...

Zapadła decyzja – jedziemy na wakacje! Przed nami dużo...

498_guide_randomarticle.jpg Afrykańska przygoda

Polacy zakochali się w Egipcie i Tunezji, ale czy będąc w...

9603_guide_randomarticle.jpg Riwiera Egejska - bajkowa kraina...

Riwiera Egejska, do niedawna mało znana polskim turystom...

Przewodnik - inne kraje

Polecane wycieczki

woman-in-hat.jpg
Dlaczego warto rezerwować
na Wycieczka.pl?
 • Gwarancja najniższej ceny!
 • Miła i fachowa pomoc konsultanta
 • Bezpieczne zakupy

Najlepsze biura podróży na Wycieczka.pl

Rainbow Tours Rainbow Tours Biuro podróży ITAKA Grecos Exim Tours Wezyr Holidays Logos Tours Biuro podróży Best Reisen Trade and Travel Rudolf Reisen Ecco Holiday Ecco Travel Atlas Tours Itaka & Gala Prima Holiday Sun & Fun
Pomożemy Ci znaleźć odpowiednią ofertę.
Zostaw swój numer. Oddzwonimy wkrótce.