Wycieczka.pl

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur
adipiscing elit. Etiam posuere varius
magna, ut accumsan quam pretium
vel. Duis ornare

Latest News
Follow Us
GO UP
  /  Przewodnik   /  Szwajcaria   /  Szwajcaria – Zabytki

Szwajcaria – Zabytki

Genewa uważana jest przez wiele osób za najpiękniejsze miasto Szwajcarii, wyróżnia się elegancją, dużą liczbą muzeów i galerii, a także kosmopolityzmem swoich mieszkańców.
Tu ma swoją siedzibę wiele międzynarodowych organizacji m.in. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) i Międzynarodowy Czerwony Krzyż.

Genewę można nazwać francuskim miastem, gdyż leży w bezpośrednim sąsiedztwie Francji i wpływy tego większego sąsiada są tu widoczne na każdym kroku w licznych kawiarniach, sklepikach i muzeach.

Miłośnicy sztuki i architektury będą zachwyceni wspaniałymi budowlami m.in. bajkowymi zamkami, a także ponad 30 muzeami (wiele z nich jest bezpłatnych), z których najbardziej znane to Muzeum Sztuki i Historii z wieloma dziełami sztuki starożytnej, mieszczące się w renesansowej rezydencji Musee Ariana gromadzące najważniejszą w Europie kolekcje porcelany, szkła i ceramiki, czy Musee Patek Philippe zapoznające nas w niepowtarzalny sposób z historią mierzenia czasu.

Niedaleko od Genewy znajduje się Lozanna stanowiąca siedzibę Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego, a także 15 międzynarodowych federacji i 330 klubów sportowych.

Warte zobaczenia są tu m.in.: imponująca XIII w. katedra gotycka, znany uniwersytet, a także wiele zabytkowych domów mieszczańskich starego miasta.

Stolicą Szwajcarii jest Berno, jednakże za kulturalne i rozrywkowe centrum kraju uznawany jest niewielki, ale tętniący życiem Zurich.

To pamiętające jeszcze czasy starożytne miasto jest dziś 4 co do wielkości centrum finansowym świata i może pochwalić się najbardziej luksusową w Europie dzielnicą handlową.

Większość wartych zobaczenia zabytków skupionych jest wokół pięknej starówki – Altstadt. Znajduje się tam wiele pięknych budowli, ekskluzywna handlowa arteria Bahnhofstrasse, a także wiele muzeów m.in. Kunsthaus i tradycyjne Schweizerisches.W ostatnich latach bardzo modna stała się dzielnica Zurich West, w której stare browary i fabryki zostały przemienione w designerskie galerie, puby i muzea.

Zostaw komentarz