Wycieczka.pl

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur
adipiscing elit. Etiam posuere varius
magna, ut accumsan quam pretium
vel. Duis ornare

Latest News
Follow Us
GO UP
  /  Przewodnik   /  Szwecja   /  Szwecja – Plaże

Szwecja – Plaże

W Szwecji jest wiele plaż, które zasługują na uwagę. Znaczna część wybrzeża jest skalista i stroma i jednocześnie bardzo piękna. Znajdują się jednak w Szwecji plaże, które są nieco łagodniejsze, a ze skał można skakać do wody. Do jednych z najwspanialszych należą plaże w Malmo, które oddzielone są od zgiełku miasta malowniczym parkiem Oresund. To właśnie tu znajdziemy piękne, piaszczyste i długie – ciągnące się aż do Limhamn plaże, które otulone są urokliwą promenadą Ribersborgs.  Znajduje się tu najwięcej atrakcji turystycznych: sauna, łaźnia z zimną wodą, kawiarenki. Miejsce to jest także uwielbiane przez rodziny z dziećmi, ponieważ woda jest tu wyjątkowa płytka, a najmłodsi mogą czuć się bezpiecznie. Ogromnym atutem tamtejszych plaż jest także kąpielisko dostosowane do osób niepełnosprawnych. W pobliżu Oresund znajdują się także zapierające dech w piersiach wille otoczone ogrodami – dzięki temu miejsce to nazywane jest „Złotym wybrzeżem”.

Również plaże nad rzekami są ciekawym sposobem relaksu. Szwedzkie rzeki należą do krystalicznych i czystych. Ich brzegi są zadbane i śmiało można wypocząć leżąc nad jedną z rzek.

W Szwecji znajdują się także fjordy, które co prawda są mniej popularne niż w Norwegii, ale również potrafią zachwycić swoim widokiem, zwłaszcza, że w ich pobliżu można pływać.

Warto wybrać się na plaże Tylösand, które charakteryzują się wysoką jakością wód, szerokimi, piaszczystymi plażami i korzystnymi cenami. Podobnie ma się sprawa z Gotlandią, w której można dodatkowo podziwiać rzeźby skalne tzw. „raukar”. Wyspa nazywana jest „szwedzką Majorką”, organizowane są tu wspaniałe imprezy.

Szwedzi zachwalają plaże Hallandu, ponieważ znajdują się tu płytkie kąpieliska i jest wiele miejsc, w których można się swobodnie poopalać. Miejsce odznacza się czystością i nieskażonym środowiskiem. Również wędkarze będą usatysfakcjonowani pobytem tutaj – łososie i pstrągi łapią się same! W pobliżu znajduje się także wiele zabytków, w tym twierdza Varberg i zamek Tjolöholm.

Czystością i wysoką jakością wód, a także piaszczystymi plażami odznacza się także Ahus Strand, Sandhammaren, Falsterbo Strand i Varamobadet. 

Zostaw komentarz

Oferta dedykowana

Formularz kontaktowy

Nie wiesz dokąd jechać? Masz pytanie lub po prostu chcesz się z nami skontaktować?
Zapraszamy do wypełnienia formularza, przygotujemy ofertę specjalnie dla Ciebie.

Twoje dane kontaktowe

Dorośli: - + Dzieci: - +

Kiedy i dokąd

Wyczyść Wyczyść Popularne kierunki Wszystkie kierunki Bułgaria
Egipt
Grecja
Hiszpania
Tunezja
Turcja
Wyspy Zielonego Przylądka
Włochy
Zjednoczone Emiraty Arabskie

Długość pobytu

do 3 dni 4-6 dni 7-9 dni 10-13 dni 14-16 dni

Dodatkowe informacje