Wycieczka.pl

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur
adipiscing elit. Etiam posuere varius
magna, ut accumsan quam pretium
vel. Duis ornare

Latest News
Follow Us
GO UP
  /  Przewodnik   /  Tajlandia   /  Tajlandia – Na granicy

Tajlandia – Na granicy

Polak, który chce spędzić wczasy w Tajlandii musi posiadać wizę. Można ją dostać w tajskich ambasadach lub konsulatach. Warunki wydawania wiz często się zmieniają, dlatego przed wyjazdem trzeba się z nimi zapoznać w Ambasadzie Królestwa Tajlandii. Obywatel polski może również zdobyć wizę do 15 dni pobytu na 24 przejściach granicznych, w tym na międzynarodowych lotniskach w Bangkoku, Chiang Mai, Hat Yai, Phuket, Krabi, czy Samui oraz niektórych przejściach lądowych. Pełna lista takich miejsc jest na stronie internetowej tajskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Wizy nie można dostać na przejściu lądowym z Kambodżą. Aby starać się o wizę na granicy trzeba wypełnić aplikację w języku angielskim, dołączyć do niej jedną fotografię i uiścić odpowiednią opłatę. Należy też posiadać bilet powrotny lub bilet na podróż do innego kraju ważny do 15 dni od momentu wjazdu do Tajlandii oraz środki finansowe w wysokości ok. 20.000 THB. Ostatni warunek nie dotyczy dzieci do 12 roku życia.

Wizę wydaną na granicy można jeden raz przedłużyć o 7 dni. W tym celu trzeba się udać do Tajskiego Biura Imigracyjnego i osobiście złożyć wniosek. Nie należy tego zlecać pośrednikom lub biurom podróży, gdyż wizy zdobyte w ten sposób uznawane są za sfałszowane.Ważne jest, aby turysta jadący do Tajlandii miał paszport ważny przez kolejne 6 miesięcy od planowanej daty opuszczenia tego kraju. Niespełnienie tego warunku zwykle kończy się odesłaniem do domu. Również osoby o niedbałym wyglądzie mogą nie uzyskać zgody na wjazd.

Do Tajlandii nie wolno wwozić broni palnej, jakichkolwiek materiałów pornograficznych, narkotyków oraz niektórych gatunków roślin i zwierząt. Prawo antynarkotykowe jest bardzo surowe i nawet posiadanie najmniejszych ilości niedozwolonych środków lub przedmiotów, które sugerowałyby ich używanie (jak np. strzykawki) może skończyć się aresztowaniem i więzieniem. W Tajlandii istnieje obowiązek meldunkowy. Przekraczając granicę trzeba wpisać do karty wjazdu/wyjazdu adres w Tajlandii, a w razie jego zmiany w trakcie pobytu – zawiadomić o tym władze imigracyjne w ciągu 24 godzin. Turyści korzystający z hoteli i moteli spełniają ten obowiązek, wypełniając kartę hotelową. W Tajlandii obowiązuje międzynarodowe prawo jazdy.

Jeśli chodzi o wizy, to można otrzymać wizę tranzytową do 30 dni, wizę turystyczną do 60 dni, wizę dla nieimigrantów (non-immigrant visa) do 90 dni, zależnie od celu pobytu (udział w szkoleniu, studia itd.)

Wakacje w Tajlandii będą spokojne, jeśli dokładnie zapoznamy się z wymaganiami granicznymi.

Zostaw komentarz

Oferta dedykowana

Formularz kontaktowy

Nie wiesz dokąd jechać? Masz pytanie lub po prostu chcesz się z nami skontaktować?
Zapraszamy do wypełnienia formularza, przygotujemy ofertę specjalnie dla Ciebie.

Twoje dane kontaktowe

Dorośli: - + Dzieci: - +

Kiedy i dokąd

Wyczyść Wyczyść Popularne kierunki Wszystkie kierunki Bułgaria
Egipt
Grecja
Hiszpania
Tunezja
Turcja
Wyspy Zielonego Przylądka
Włochy
Zjednoczone Emiraty Arabskie

Długość pobytu

do 3 dni 4-6 dni 7-9 dni 10-13 dni 14-16 dni

Dodatkowe informacje