Tajlandia - Na granicy

slider-left-handle.png
 • 4729_iconslider.jpg
 • 4730_iconslider.jpg
 • 4731_iconslider.jpg
 • 4732_iconslider.jpg
 • 4733_iconslider.jpg
 • 4734_iconslider.jpg
 • 4735_iconslider.jpg
 • 4736_iconslider.jpg
 • 8991_iconslider.jpg
slider-right-handle.png

Polak, który chce spędzić wczasy w Tajlandii musi posiadać wizę. Można ją dostać w tajskich ambasadach lub konsulatach. Warunki wydawania wiz często się zmieniają, dlatego przed wyjazdem trzeba się z nimi zapoznać w Ambasadzie Królestwa Tajlandii. Obywatel polski może również zdobyć wizę do 15 dni pobytu na 24 przejściach granicznych, w tym na międzynarodowych lotniskach w Bangkoku, Chiang Mai, Hat Yai, Phuket, Krabi, czy Samui oraz niektórych przejściach lądowych. Pełna lista takich miejsc jest na stronie internetowej tajskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Wizy nie można dostać na przejściu lądowym z Kambodżą. Aby starać się o wizę na granicy trzeba wypełnić aplikację w języku angielskim, dołączyć do niej jedną fotografię i uiścić odpowiednią opłatę. Należy też posiadać bilet powrotny lub bilet na podróż do innego kraju ważny do 15 dni od momentu wjazdu do Tajlandii oraz środki finansowe w wysokości ok. 20.000 THB. Ostatni warunek nie dotyczy dzieci do 12 roku życia.

Wizę wydaną na granicy można jeden raz przedłużyć o 7 dni. W tym celu trzeba się udać do Tajskiego Biura Imigracyjnego i osobiście złożyć wniosek. Nie należy tego zlecać pośrednikom lub biurom podróży, gdyż wizy zdobyte w ten sposób uznawane są za sfałszowane.Ważne jest, aby turysta jadący do Tajlandii miał paszport ważny przez kolejne 6 miesięcy od planowanej daty opuszczenia tego kraju. Niespełnienie tego warunku zwykle kończy się odesłaniem do domu. Również osoby o niedbałym wyglądzie mogą nie uzyskać zgody na wjazd.

Do Tajlandii nie wolno wwozić broni palnej, jakichkolwiek materiałów pornograficznych, narkotyków oraz niektórych gatunków roślin i zwierząt. Prawo antynarkotykowe jest bardzo surowe i nawet posiadanie najmniejszych ilości niedozwolonych środków lub przedmiotów, które sugerowałyby ich używanie (jak np. strzykawki) może skończyć się aresztowaniem i więzieniem. W Tajlandii istnieje obowiązek meldunkowy. Przekraczając granicę trzeba wpisać do karty wjazdu/wyjazdu adres w Tajlandii, a w razie jego zmiany w trakcie pobytu – zawiadomić o tym władze imigracyjne w ciągu 24 godzin. Turyści korzystający z hoteli i moteli spełniają ten obowiązek, wypełniając kartę hotelową. W Tajlandii obowiązuje międzynarodowe prawo jazdy.

Jeśli chodzi o wizy, to można otrzymać wizę tranzytową do 30 dni, wizę turystyczną do 60 dni, wizę dla nieimigrantów (non-immigrant visa) do 90 dni, zależnie od celu pobytu (udział w szkoleniu, studia itd.)

Wakacje w Tajlandii będą spokojne, jeśli dokładnie zapoznamy się z wymaganiami granicznymi.

Nie wiesz gdzie jechać?

Wypełnij poniższy formularz, a my pomożemy
Ci wybrać najlepszą ofertę.

Zostaw wiadomość »

Zadzwoń do nas

12 333 77 79
 pn-sb: 10-21, nd: 10-20

Przewodnik - losowe artykuły

495_guide_randomarticle.jpg Gdzie w podróż poślubną?

Nadszedł ten długo oczekiwany wielki dzień – ceremonia...

449_guide_randomarticle.jpg Którą Wyspę Kanaryjską wybrać?

Wyspy Kanaryjskie niemalże od zawsze uznawane są za idealne...

187_guide_randomarticle.jpg Stąpając po tureckiej krainie...

Turcja dla wielu to wciąż tylko piękna pogoda, rozległe...

488_guide_randomarticle.jpg Co kraj, to obyczaj!

Planujesz zagraniczną wycieczkę? Przygotowałeś już...

9303_guide_randomarticle.jpg Niezapomniane oferty sylwestrowe

Choć do Sylwestra pozostało jeszcze dużo czasu, to warto...

518_guide_randomarticle.jpg Wakacje dla singla

Lato to czas podróży i mimo że najczęściej podróżujemy ze...

Przewodnik - inne kraje

Polecane wycieczki

woman-in-hat.jpg
Dlaczego warto rezerwować
na Wycieczka.pl?
 • Gwarancja najniższej ceny!
 • Miła i fachowa pomoc konsultanta
 • Bezpieczne zakupy
Odwiedź nasz salon sprzedaży
w Krakowie!
Biuro
Biuro Podróży Wycieczka.pl
Futura Park Kraków
ul. Prof. A. Różańskiego 32
32-085 Modlniczka k. Krakowa

Zobacz na mapie »

Najlepsze biura podróży na Wycieczka.pl

Rainbow Tours Rainbow Tours Biuro podróży ITAKA Grecos Exim Tours Wezyr Holidays Logos Tours Biuro podróży Best Reisen Trade and Travel Rudolf Reisen Ecco Holiday Ecco Travel Atlas Tours Itaka & Gala Prima Holiday Sun & Fun
Pomożemy Ci znaleźć odpowiednią ofertę.
Zostaw swój numer. Oddzwonimy wkrótce.