Tajlandia - Bangkok

slider-left-handle.png
 • 6504_iconslider.jpg
 • 6505_iconslider.jpg
 • 6506_iconslider.jpg
 • 6507_iconslider.jpg
 • 6508_iconslider.jpg
 • 6509_iconslider.jpg
 • 6510_iconslider.jpg
 • 6511_iconslider.jpg
 • 9290_iconslider.jpg
slider-right-handle.png

Bangkok to miasto, które pozostawia po sobie wiele niezapomnianych wrażeń. To miasto niezwykle kolorowe, charakteryzujące się głęboko zakorzenioną tradycją, historią i kulturą. Bangkok zadziwia swoimi rozmiarami i szerokim wachlarzem atrakcji turystycznych. O sercu Tajlandii można by rozpisywać się godzinami, a i tak nie starczyłoby czasu by wiernie oddać prawdziwego ducha tego miejsca. Bez wątpienia poruszając temat Bangkoku nie można zapomnieć, że stolica Tajlandii, to przede wszystkim jedno z najważniejszych miast na całym świecie. Bangkok koniecznie trzeba zobaczyć i nie można go pominąć na planie swoich podróży.    

Nazwa stolicy Tajlandii w tłumaczeni na polski oznacza po prostu „Miasto Aniołów”, jednak Bangkok przez miejscowych nazywany jest również - „Wiecznym klejnotem”, to właśnie to porównanie bardziej pasuje do atmosfery panującej w Bangkoku, bo piękno tego miasta nigdy nie gaśnie, nawet w nocy Bangkok błyszczy od neonów. Stolica Tajlandii charakteryzuje się nowoczesnym budownictwem, gdzie praktycznie z każdej strony otaczają nas drapacze chmur, futurystyczne galerie i budynki całe ze szkła. Ogromna metropolia poraża każdego obcokrajowca liczbą mieszkańców, ciągłym ruchem, hałasem i tłokiem, jednakże na dłuższą metę taki stan rzeczy ma swój urok, ponieważ mieszkańcy Bangkoku są bardzo uprzejmi, mili i kontaktowi ( większość z nich biegle włada językiem angielskim). To wyjątkowe miasto zamieszkują różne narodowości, a także wyznawcy odmiennych kultów religijnych: Chińczycy, Laotańczycy, Malajowie, Hindusi, Khmerowie, Wietnamczycy. Mimo ogromnego zróżnicowania etnicznego i kulturowego w mieście panuje pozytywna energia i harmonia życia.

Opisując miasto ze względu na układ infrastruktury miejskiej, można powiedzieć, że rdzenna kultura Tajów ginie w cieniu wieżowców. Na miejscu nowoczesność przeplata się z tradycyjnym wyrafinowaniem. Ogromne skupiska miejskie, kluby i muzea pomieszane są z pogrążonymi w ciszy złotymi świątyniami. Turyści, którzy kochają nowoczesne aglomeracje będą zachwyceni tym miejscem. Miłośni kultury i sztuki odnajdą w Bangkoku największe skarby kulturowe Azji. Za najbardziej cenione zabytki stolicy Tajlandii uznaje się: majestatyczną świątynie buddyjską -  Wat Phra Kaeo, siedzibę władców Tajlandii – Wielki Pałac, kaplica  Buddhaisawan oraz potężny pałac królewski - Wang Na. Największe skarby sztuki tajskiej można podziwiać w Muzeum Narodowym Tajlandii. Wokół ogromne kompleksu muzealnego znajdują się liczne mniejsze galerie sztuki.

Tajlandia to jedno z tych miejsc, które podoba się każdemu!

Nie wiesz gdzie jechać?

Wypełnij poniższy formularz, a my pomożemy
Ci wybrać najlepszą ofertę.

Zostaw wiadomość »

Zadzwoń do nas

12 333 77 79
 pn-sb: 10-21, nd: 10-20

Przewodnik - losowe artykuły

8581_guide_randomarticle.jpg Koniecznie zapakuj...

Inne gniazdka elektryczne oznaczają problemy z naładowaniem...

138_guide_randomarticle.jpg Morze muzyki

Przez większą część roku nad brzegami Morza Śródziemnego...

520_guide_randomarticle.jpg Przereklamowane atrakcje

Jedziemy na wakacje z nadzieją, że zachwycą nas skarby...

9303_guide_randomarticle.jpg Niezapomniane oferty sylwestrowe

Choć do Sylwestra pozostało jeszcze dużo czasu, to warto...

501_guide_randomarticle.jpg Na co uważać za granicą?

Wakacje to błogi czas relaksu, na który czekamy cały rok. Z...

524_guide_randomarticle.jpg Najbardziej nietypowe hotele...

Urlop kojarzy nam się przede wszystkim z odpoczynkiem...

Przewodnik - inne kraje

Polecane wycieczki

woman-in-hat.jpg
Dlaczego warto rezerwować
na Wycieczka.pl?
 • Gwarancja najniższej ceny!
 • Miła i fachowa pomoc konsultanta
 • Bezpieczne zakupy
Odwiedź nasz salon sprzedaży
w Krakowie!
Biuro
Biuro Podróży Wycieczka.pl
Futura Park Kraków
ul. Prof. A. Różańskiego 32
32-085 Modlniczka k. Krakowa

Zobacz na mapie »

Najlepsze biura podróży na Wycieczka.pl

Rainbow Tours Rainbow Tours Biuro podróży ITAKA Grecos Exim Tours Wezyr Holidays Logos Tours Biuro podróży Best Reisen Trade and Travel Rudolf Reisen Ecco Holiday Ecco Travel Atlas Tours Itaka & Gala Prima Holiday Sun & Fun
Pomożemy Ci znaleźć odpowiednią ofertę.
Zostaw swój numer. Oddzwonimy wkrótce.