Wycieczka.pl

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur
adipiscing elit. Etiam posuere varius
magna, ut accumsan quam pretium
vel. Duis ornare

Latest News
Follow Us
GO UP
  /  Przewodnik   /  Tajlandia   /  Regiony-tajlandii   /  Tajlandia – Krabi

Tajlandia – Krabi

Jeżeli marzymy o wczasach w Tajlandii, a jeszcze nigdy nie byliśmy w tym dalekim kraju, to bez wątpienia najlepszym miejscem na pierwszą podróż jest turystyczny region – Krabi. Wyjątkowa prowincja położona jest na południu kraju i graniczy z jednym z największych regionów na półwyspie malajskim – Surat Thani. Krabi leży przy wodach Morza Andamańskiego, a do  terenów wchodzących w jej skład wchodzi malownicza wyspa Phuket.

Głównym powodem, dzięki któremu nie warto zastanawiać się nad żadnym innym miejscem, jest fakt, że Krabi uważane jest za najpiękniejszy region w całej Tajlandii. Na miejscu będziemy mogli odpoczywać w otoczeniu zielonych krajobrazów opuszczonej laguny i wybrzeża klifowego. Miejscami linia brzegowa jest przerysowana od licznie rozsianych pojedynczych pagórków skalnych. Charakterystyczna panorama wapiennych masywów otoczonych ażurowym morzem, pojawia się na wszystkich katalogach turystycznych, widokówkach i zdjęciach najlepszych pism turystycznych. Idąc ich tropem dojdziemy do terenów gdzie królują piaszczyste plaże i spokojne morze. Po wypoczynku na rozgrzanym od słońca piasku, będziemy mogli odpłynąć przy dźwiękach spadającego wodospadu i rozkoszować widokami niespotykanej flory i fauny miejscowych lasów. Można powiedzieć, że jest to główny wabik na turystów, którzy chętniej wybierają wczasy w dziewiczych rejonach niż w zaludnionych wakacyjnych kurortach. Całość stanowi idealne warunki do relaksowania się i wypoczynku. Krabi to idealne miejsce dla przemęczonych codziennymi problemami obcokrajowców, którzy odnajdą tutaj wymarzoną oazę spokoju. Miłośnicy nurkowania będą zachwyceni podwodnymi tunelami, korytarzami i skarbami morza Andamańskiego czekającymi tylko na nich.  

Do największych atrakcji Krabi należy Jaskinia Tygrysa, czyli kompleks świątyń zlokalizowanych ok. 7 km. na północ od Krabi. Święte miejsce zostało wybudowane na samym szczycie wzgórza, gdzie do drzwi świątyni prowadzi aż 1200 schodów. To co czeka nas na samej górze jest warte całego wysiłku i nie warto się zniechęcać. 

Kolejnym ciekawym miejscem w regionie prowincji jest położone ok.40 km. na południe miasto Khlong Thom czy malownicza zatoka Ao Nang, słynącą z rodziny małych wysepek. Popularnym miejscem wypoczynku nad morzem jest plaża Tham Phra Nang. Na Krabi odnajdziemy także wyjątkowy park morski Phi Phi-Hat Napparat Thara.

Krabi jest dobrym miejscem wypadowym do okolicznych atrakcji turystycznych, spędzając swoje wczasy w tym miejscu warto pokusić się o wykupienie zorganizowanej wycieczki na wysepki Ko Poda, Ko Hong czy Ko Huan Kwan.

Zostaw komentarz

Oferta dedykowana

Formularz kontaktowy

Nie wiesz dokąd jechać? Masz pytanie lub po prostu chcesz się z nami skontaktować?
Zapraszamy do wypełnienia formularza, przygotujemy ofertę specjalnie dla Ciebie.

Twoje dane kontaktowe

Dorośli: - + Dzieci: - +

Kiedy i dokąd

Wyczyść Wyczyść Popularne kierunki Wszystkie kierunki Bułgaria
Egipt
Grecja
Hiszpania
Tunezja
Turcja
Wyspy Zielonego Przylądka
Włochy
Zjednoczone Emiraty Arabskie

Długość pobytu

do 3 dni 4-6 dni 7-9 dni 10-13 dni 14-16 dni

Dodatkowe informacje