Tajlandia - Krabi

slider-left-handle.png
 • 6516_iconslider.jpg
 • 6517_iconslider.jpg
 • 6518_iconslider.jpg
 • 6519_iconslider.jpg
 • 9291_iconslider.jpg
 • 6512_iconslider.jpg
 • 6513_iconslider.jpg
 • 6514_iconslider.jpg
 • 6515_iconslider.jpg
slider-right-handle.png

Jeżeli marzymy o wczasach w Tajlandii, a jeszcze nigdy nie byliśmy w tym dalekim kraju, to bez wątpienia najlepszym miejscem na pierwszą podróż jest turystyczny region – Krabi. Wyjątkowa prowincja położona jest na południu kraju i graniczy z jednym z największych regionów na półwyspie malajskim - Surat Thani. Krabi leży przy wodach Morza Andamańskiego, a do  terenów wchodzących w jej skład wchodzi malownicza wyspa Phuket.

Głównym powodem, dzięki któremu nie warto zastanawiać się nad żadnym innym miejscem, jest fakt, że Krabi uważane jest za najpiękniejszy region w całej Tajlandii. Na miejscu będziemy mogli odpoczywać w otoczeniu zielonych krajobrazów opuszczonej laguny i wybrzeża klifowego. Miejscami linia brzegowa jest przerysowana od licznie rozsianych pojedynczych pagórków skalnych. Charakterystyczna panorama wapiennych masywów otoczonych ażurowym morzem, pojawia się na wszystkich katalogach turystycznych, widokówkach i zdjęciach najlepszych pism turystycznych. Idąc ich tropem dojdziemy do terenów gdzie królują piaszczyste plaże i spokojne morze. Po wypoczynku na rozgrzanym od słońca piasku, będziemy mogli odpłynąć przy dźwiękach spadającego wodospadu i rozkoszować widokami niespotykanej flory i fauny miejscowych lasów. Można powiedzieć, że jest to główny wabik na turystów, którzy chętniej wybierają wczasy w dziewiczych rejonach niż w zaludnionych wakacyjnych kurortach. Całość stanowi idealne warunki do relaksowania się i wypoczynku. Krabi to idealne miejsce dla przemęczonych codziennymi problemami obcokrajowców, którzy odnajdą tutaj wymarzoną oazę spokoju. Miłośnicy nurkowania będą zachwyceni podwodnymi tunelami, korytarzami i skarbami morza Andamańskiego czekającymi tylko na nich.  

Do największych atrakcji Krabi należy Jaskinia Tygrysa, czyli kompleks świątyń zlokalizowanych ok. 7 km. na północ od Krabi. Święte miejsce zostało wybudowane na samym szczycie wzgórza, gdzie do drzwi świątyni prowadzi aż 1200 schodów. To co czeka nas na samej górze jest warte całego wysiłku i nie warto się zniechęcać. 

Kolejnym ciekawym miejscem w regionie prowincji jest położone ok.40 km. na południe miasto Khlong Thom czy malownicza zatoka Ao Nang, słynącą z rodziny małych wysepek. Popularnym miejscem wypoczynku nad morzem jest plaża Tham Phra Nang. Na Krabi odnajdziemy także wyjątkowy park morski Phi Phi-Hat Napparat Thara.

Krabi jest dobrym miejscem wypadowym do okolicznych atrakcji turystycznych, spędzając swoje wczasy w tym miejscu warto pokusić się o wykupienie zorganizowanej wycieczki na wysepki Ko Poda, Ko Hong czy Ko Huan Kwan.

Nie wiesz gdzie jechać?

Wypełnij poniższy formularz, a my pomożemy
Ci wybrać najlepszą ofertę.

Zostaw wiadomość »

Zadzwoń do nas

12 333 77 79
 pn-sb: 10-21, nd: 10-20

Przewodnik - losowe artykuły

9602_guide_randomarticle.jpg Jeszcze zdążysz!

Święta, święta a po … świętach pora na zaplanowanie urlopu!...

9597_guide_randomarticle.JPG Ruszyło stacjonarne biuro...

Wycieczka.pl rozszerzyła swoją działalność i od dzisiaj...

455_guide_randomarticle.jpg Najlepsze miejsca dla lubiących...

Wakacje to nie tylko błogie wylegiwanie się na plaży czy...

9475_guide_randomarticle.jpg Gdzie na zagraniczne wakacje z...

Wakacje z maluchem to świetna okazja żeby spędzić ze sobą...

280_guide_randomarticle.jpg Sposób na karnawał

Zupełnie inne państwa, a co za tym idzie - zupełnie inna...

488_guide_randomarticle.jpg Co kraj, to obyczaj!

Planujesz zagraniczną wycieczkę? Przygotowałeś już...

Przewodnik - inne kraje

Polecane wycieczki

woman-in-hat.jpg
Dlaczego warto rezerwować
na Wycieczka.pl?
 • Gwarancja najniższej ceny!
 • Miła i fachowa pomoc konsultanta
 • Bezpieczne zakupy
Odwiedź nasz salon sprzedaży
w Krakowie!
Biuro
Biuro Podróży Wycieczka.pl
Futura Park Kraków
ul. Prof. A. Różańskiego 32
32-085 Modlniczka k. Krakowa

Zobacz na mapie »

Najlepsze biura podróży na Wycieczka.pl

Rainbow Tours Rainbow Tours Biuro podróży ITAKA Grecos Exim Tours Wezyr Holidays Logos Tours Biuro podróży Best Reisen Trade and Travel Rudolf Reisen Ecco Holiday Ecco Travel Atlas Tours Itaka & Gala Prima Holiday Sun & Fun
Pomożemy Ci znaleźć odpowiednią ofertę.
Zostaw swój numer. Oddzwonimy wkrótce.