Wycieczka.pl

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur
adipiscing elit. Etiam posuere varius
magna, ut accumsan quam pretium
vel. Duis ornare

Latest News
Follow Us
GO UP
  /  Przewodnik   /  Tanzania   /  Tanzania – Co ze sobą zabrać?

Tanzania – Co ze sobą zabrać?

Spędzając wczasy w Tanzanii, najlepiej zabrać nieduży bagaż. Może być to plecak lub sztywna walizka. Ograniczenie wielkości bagażu pozwoli uniknąć konieczności zostawiania napiwków w hotelach. Chociaż w ciągu dnia temperatura powinna wynosić powyżej 25 st. C to wieczory w Tanzanii są dosyć chłodne, tak więc warto mieć też coś cieplejszego.

Oprócz tego spakujmy lekką odzież w kolorach zielonym i khaki (jaskrawe, jasne stroje nie są wskazane) oraz sandały czy wygodne adidasy. Niespodziewane opady nie zaskoczą nikogo, kto zabierze ze sobą coś przeciwdeszczowego. Przydatny może być bardziej elegancki strój na towarzyskie wieczory. W związku z mocnym słońcem koniecznie trzeba mieć nakrycie głowy, okulary przeciwsłoneczne, krem z filtrem UV. Chusta z bawełny zasłoni twarz przed kurzem (również sprzęt elektroniczny musi być zabezpieczony). Wycieczkę po safari ułatwi i uprzyjemni lornetka. Na wszelki wypadek dobrze mieć swoją własną moskitierę. Przydadzą się też rozmaite drobne gadżety, tj. długopisy, zapalniczki, które można wręczać w formie podarunków. Natomiast na Kilimandżaro niezbędna jest górska odzież zimowa i porządne buty trekkingowe, ciepły śpiwór, kijki teleskopowe, namioty zwykle zapewniają organizatorzy. Podstawowe wyposażenie apteczki nie ulega zmianie, dodać należy środki na ukąszenia, leki antyuczuleniowe i anty-malaryczne.

Paszport i książeczka szczepień z aktualnym szczepieniem przeciwko żółtej febrze są niezbędne! Tanzania jest pięknym i fascynującym miejscem, jednak nie można zapominać o istniejącym ryzyku.

W użyciu są wtyczki brytyjskie. Jeszcze w Polsce warto nabyć odpowiednią przejściówkę.

Zostaw komentarz