Wycieczka.pl

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur
adipiscing elit. Etiam posuere varius
magna, ut accumsan quam pretium
vel. Duis ornare

Latest News
Follow Us
GO UP
  /  Przewodnik   /  Tanzania   /  Tanzania – Na granicy

Tanzania – Na granicy

Tanzania, mimo że piękna, wymaga od turystów sporo dokumentów. Wiza jest obowiązkowa na całym terytorium Tanzanii i niezależnie od tego czy jest to wiza pobytowa (tranzytowa lub turystyczna) czy biznesowa kosztuje 50 USD. Wizy pobytowe otrzymać można w konsulatach oraz na głównych przejściach granicznych. Ważna uwaga – kraj podzielony jest na kilka autonomicznych obrębów i tak, np w Zanzibarze obowiązują lokalne kontrole paszportowe i celne. Ważność paszportu nie może wygasnąć wcześniej niż 3 miesiące od momentu przekroczenia granicy Tanzanii. Do wniosku o wizę należy dołączyć informację o stanie naszego portfela – nie ma określonej kwoty na dzień pobytu w kraju, ale obowiązkowo trzeba wykazać, że stać nas na pobyt i podróż, ewentualnie trzeba okazać bilet na dalszą trasę.

Surowo zabronione jest wywożenie takich rzeczy jak: kość słoniowa, muszle, korale, skóry zwierząt. Specjalne przepisy regulują wwożenie broni i trofeów myśliwskich. Aby wwieźć samochód niezbędne jest zezwolenie jednego z autoryzowanych klubów motoryzacyjnych oraz wpłacenie depozytu (wartość cła od importu samochodu + podatek od sprzedaży), który całkowicie zwracany jest przy wyjeździe. Samochody przewożone przez Tanzanię podlegają ocleniu tranzytowemu. Również na taki transport wymaga się odpowiednich pozwoleń. Jeśli chodzi o walutę to jedyny surowy przepis mówi, iż zabrania się wwozu i wywozu waluty tanzańskiej. Obowiązują ostre przepisy dotyczące posiadania wszelkich narkotyków i handlu nimi. Tanzania wiele wymaga, ale i wiele oferuje.

Obowiązkowo należy podać adres pobytu w odpowiedniej rubryce w kwestionariuszu wizowym jeśli zatrzymujemy się w większym hotelu. W innych przypadkach czynność ta może się okazać nieistotna.

Kierowcy z własnym samochodem mają obowiązek wykupienia OC, ale warto zainwestować też w miejscowe AC. Szpitale i inne punkty medyczne pobierają naliczone przez siebie za opiekę lekarską, badania, leczenie kwoty. Ważne jest jednak, aby jeszcze w Polsce wykupić ubezpieczenie turystyczne, aby później otrzymać zwrot wypłaconych sum.

Zostaw komentarz

Oferta dedykowana

Formularz kontaktowy

Nie wiesz dokąd jechać? Masz pytanie lub po prostu chcesz się z nami skontaktować?
Zapraszamy do wypełnienia formularza, przygotujemy ofertę specjalnie dla Ciebie.

Twoje dane kontaktowe

Dorośli: - + Dzieci: - +

Kiedy i dokąd

Wyczyść Wyczyść Popularne kierunki Wszystkie kierunki Bułgaria
Egipt
Grecja
Hiszpania
Tunezja
Turcja
Wyspy Zielonego Przylądka
Włochy
Zjednoczone Emiraty Arabskie

Długość pobytu

do 3 dni 4-6 dni 7-9 dni 10-13 dni 14-16 dni

Dodatkowe informacje