Wycieczka.pl

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur
adipiscing elit. Etiam posuere varius
magna, ut accumsan quam pretium
vel. Duis ornare

Latest News
Follow Us
GO UP
  /  Przewodnik   /  Tanzania   /  Tanzania – Zabytki

Tanzania – Zabytki

Tanzania oferuje turystom wiele atrakcji. Na liście dziedzictwa UNESCO znajduje się dokładnie siedem punktów związanych z Tanzanią. Są to sztuka naskalna w Kondoa (od 2006), kamienne miasto Zanzibaru (2000), Park Narodowy Kilimandżaro (‘87), rezerwat zwierzyny łownej Selous (‘82), Park Narodowy Serengeti oraz Ruiny Kilwa Kisiwani i Songo Mnara (‘81), a także Rezerwat Ngorongoro (‘79). Ponadto jako zabytkowe ocenia się stanowiska archeologiczne: Wąwóz Olduvai i Kalambo Falls. Niesamowitą atrakcja turystyczna są także trzy największe jeziora Afryki, które znajdują się właśnie na terenie Tanzanii: Jezioro Wiktorii, Tanganika i Malawi.

Najwyższy szczyt Afryki sięgający 5895 m, jest wymarzonym celem wielbicieli gór i przełamywania swoich możliwości. Choć ogólnie zalicza się go do jednych z łatwiejszych do zdobycia spośród diamentów Korony Ziemi. Góra wznosi się ponad sawanną, jej niższe partie wykorzystywane są jako tereny rolnicze, natomiast na wysokości 2000 m porasta ją już gęsty tropikalny las. Nazwa góry oznacza w języku suahili – lśniącą górę i z całą pewnością związana jest z pokrywą śnieżną szczytu (choć dziś można obejrzeć zaledwie 5% ze zlodowacenia z początku XX wieku). Najczęściej spotykane w parku przez turystów są małpy, słonie, elandy, kudu, lamparty i cały wachlarz tropikalnego ptactwa i inne. Miejscowa ludność wierzy, że szczyt zamieszkiwany jest przez zmarłe dusze, dlatego czczony jest jako święty. Park znajduje się w północno-wschodniej Tanzanii.

Pozostałości po portach założonych między XIII, a XVI wiekiem przez europejskich odkrywców, wielkie porty, które w czasach swojej świetności słynęły z handlu złotem, perłami, perfumami i z piractwa morskiego. Było to miejsce na Oceanie Indyjskim, poprzez które przewinęły się bardzo liczne towary z najróżniejszych stron świata.

Archeologiczne odkrycia sprzed dwóch tysięcy lat, wniosły nowy pogląd na Afrykę Wschodnią i jej znaczenie w rozwoju ludzkości.

Słynie z plantacji drzew goździkowych, palm kokosowych, atrakcją są również drzewa mango, bananowce, baobaby, palmy, lasy namorzynowe. Zwierzęta występujące na tym terenie zupełnie różnią się od kontynentalnych, są to m. in. małpki Kirks red colobus, nietoperze, lisy, bardzo rzadko występują też leopardy zanzibarskie. Zanzibar jest natomiast największym skupiskiem wyznawców islamu. Można się natknąć na ruiny pałaców i świątyń. Interesujące pod kątem handlowym jest miasteczko Stone Town, które tętni życiem. Tanzania?  Tu warto lecieć!

Zostaw komentarz

Oferta dedykowana

Formularz kontaktowy

Nie wiesz dokąd jechać? Masz pytanie lub po prostu chcesz się z nami skontaktować?
Zapraszamy do wypełnienia formularza, przygotujemy ofertę specjalnie dla Ciebie.

Twoje dane kontaktowe

Dorośli: - + Dzieci: - +

Kiedy i dokąd

Wyczyść Wyczyść Popularne kierunki Wszystkie kierunki Bułgaria
Egipt
Grecja
Hiszpania
Tunezja
Turcja
Wyspy Zielonego Przylądka
Włochy
Zjednoczone Emiraty Arabskie

Długość pobytu

do 3 dni 4-6 dni 7-9 dni 10-13 dni 14-16 dni

Dodatkowe informacje