Tanzania - Zabytki

slider-left-handle.png
  • 219_iconslider.jpg
  • 8603_iconslider.jpg
slider-right-handle.png

Tanzania oferuje turystom wiele atrakcji. Na liście dziedzictwa UNESCO znajduje się dokładnie siedem punktów związanych z Tanzanią. Są to sztuka naskalna w Kondoa (od 2006), kamienne miasto Zanzibaru (2000), Park Narodowy Kilimandżaro (‘87), rezerwat zwierzyny łownej Selous (‘82), Park Narodowy Serengeti oraz Ruiny Kilwa Kisiwani i Songo Mnara (‘81), a także Rezerwat Ngorongoro (‘79). Ponadto jako zabytkowe ocenia się stanowiska archeologiczne: Wąwóz Olduvai i Kalambo Falls. Niesamowitą atrakcja turystyczna są także trzy największe jeziora Afryki, które znajdują się właśnie na terenie Tanzanii: Jezioro Wiktorii, Tanganika i Malawi.

Najwyższy szczyt Afryki sięgający 5895 m, jest wymarzonym celem wielbicieli gór i przełamywania swoich możliwości. Choć ogólnie zalicza się go do jednych z łatwiejszych do zdobycia spośród diamentów Korony Ziemi. Góra wznosi się ponad sawanną, jej niższe partie wykorzystywane są jako tereny rolnicze, natomiast na wysokości 2000 m porasta ją już gęsty tropikalny las. Nazwa góry oznacza w języku suahili – lśniącą górę i z całą pewnością związana jest z pokrywą śnieżną szczytu (choć dziś można obejrzeć zaledwie 5% ze zlodowacenia z początku XX wieku). Najczęściej spotykane w parku przez turystów są małpy, słonie, elandy, kudu, lamparty i cały wachlarz tropikalnego ptactwa i inne. Miejscowa ludność wierzy, że szczyt zamieszkiwany jest przez zmarłe dusze, dlatego czczony jest jako święty. Park znajduje się w północno-wschodniej Tanzanii.

Pozostałości po portach założonych między XIII, a XVI wiekiem przez europejskich odkrywców, wielkie porty, które w czasach swojej świetności słynęły z handlu złotem, perłami, perfumami i z piractwa morskiego. Było to miejsce na Oceanie Indyjskim, poprzez które przewinęły się bardzo liczne towary z najróżniejszych stron świata.

Archeologiczne odkrycia sprzed dwóch tysięcy lat, wniosły nowy pogląd na Afrykę Wschodnią i jej znaczenie w rozwoju ludzkości.

Słynie z plantacji drzew goździkowych, palm kokosowych, atrakcją są również drzewa mango, bananowce, baobaby, palmy, lasy namorzynowe. Zwierzęta występujące na tym terenie zupełnie różnią się od kontynentalnych, są to m. in. małpki Kirks red colobus, nietoperze, lisy, bardzo rzadko występują też leopardy zanzibarskie. Zanzibar jest natomiast największym skupiskiem wyznawców islamu. Można się natknąć na ruiny pałaców i świątyń. Interesujące pod kątem handlowym jest miasteczko Stone Town, które tętni życiem. Tanzania?  Tu warto lecieć!

Nie wiesz gdzie jechać?

Wypełnij poniższy formularz, a my pomożemy
Ci wybrać najlepszą ofertę.

Zostaw wiadomość »

Zadzwoń do nas

12 333 77 79
 pn-sb: 10-21, nd: 10-20

Przewodnik - losowe artykuły

462_guide_randomarticle.jpg Najlepsze miejsca dla plażowiczów

Polacy najczęściej swój urlop utożsamiają z błogim...

483_guide_randomarticle.jpg Czar wysp greckich

Do wakacji jeszcze kilka miesięcy, ale spragnieni słońca...

9560_guide_randomarticle.jpg Słowacka alternatywa wakacji

Aby nasze wakacje były udane wcale nie musimy jechać do...

9607_guide_randomarticle.jpg Idealna Tunezja, czyli który...

Tunezja to piękny północno-afrykański kraj, który oferuje...

511_guide_randomarticle.jpg Odważne wakacje!

Porzuć myśl o Grecji, Egipcie czy Tunezji. Odkryj zupełnie...

9597_guide_randomarticle.JPG Ruszyło stacjonarne biuro...

Wycieczka.pl rozszerzyła swoją działalność i od dzisiaj...

Przewodnik - inne kraje

Polecane wycieczki

woman-in-hat.jpg
Dlaczego warto rezerwować
na Wycieczka.pl?
  • Gwarancja najniższej ceny!
  • Miła i fachowa pomoc konsultanta
  • Bezpieczne zakupy
Odwiedź nasz salon sprzedaży
w Krakowie!
Biuro
Biuro Podróży Wycieczka.pl
Futura Park Kraków
ul. Prof. A. Różańskiego 32
32-085 Modlniczka k. Krakowa

Zobacz na mapie »

Najlepsze biura podróży na Wycieczka.pl

Rainbow Tours Rainbow Tours Biuro podróży ITAKA Grecos Exim Tours Wezyr Holidays Logos Tours Biuro podróży Best Reisen Trade and Travel Rudolf Reisen Ecco Holiday Ecco Travel Atlas Tours Itaka & Gala Prima Holiday Sun & Fun
Pomożemy Ci znaleźć odpowiednią ofertę.
Zostaw swój numer. Oddzwonimy wkrótce.