Wycieczka.pl

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur
adipiscing elit. Etiam posuere varius
magna, ut accumsan quam pretium
vel. Duis ornare

Latest News
Follow Us
GO UP
  /  Przewodnik   /  Tanzania   /  Tanzania – Zakupy i pamiątki

Tanzania – Zakupy i pamiątki

Spędzając wakacje w Tanzanii musimy wiedzieć, że znajduje się tu kilka wartych odwiedzenia miejsc atrakcyjnych pod kątem robienia zakupów spożywczych i pamiątkarskich. Old Market w Stone Town po brzegi wypełniony produktami takimi jak warzywa, owoce, mąka, ryż, pieczywo i inne. Stoiska zachwycają rozmaitością kolorów, wszystko jest zupełnie świeże i smaczne.

Mwana Kwerekwe to wielki targ na obrzeżach miasta Zanzibar, którego asortyment jest bardzo bogaty od produktów spożywczych zaczynając, przez sprzęt użytku domowego aż po żywe zwierzęta. Ciężkie może być znalezienie gotowego do przyrządzenia mięsa – uboju trzeba zwykle dokonać samemu!

Atrakcyjne ceny dotyczą tutaj głównie owoców i warzyw. Pamiątek warto poszukać pośród miejskich uliczek. Warto zapoznać się z ofertą niewielkich sklepików wyposażonych w tradycyjne wyroby. Miejscowe warsztaty produkują kangi (chusty wykorzystywane przez Afrykańczyków podczas popołudniowej drzemki), maty plecione, instrumenty (głównie tradycyjne bębny), ręcznie rzeźbione figurki, rękodzieła jubilerskie olejki aromatyczne i wiele innych. Oczywiście zwyczaj targowania się jest tutaj nadal aktualny. Co więcej jest to tradycja a samo targowanie się należy do dobrych manier. Jedna tylko uwaga dotycząca Europejczyków – postrzegani są w kategoriach bogaczy, w związku z czym ceny wywoławcze wszelkich produktów zwykle są o wiele wyższe niż dla tubylców. 15% rabatu to zwykle wszystko, co udaje się zbić z tej pierwszej ceny.

W większych miastach można również dokonać zakupów w bardziej europejskim stylu. W dużych sklepach nie ma niestety mowy o zbijaniu cen, które często są o wiele wyższe nawet niż te na bazarach.

Tanzania słynie z upraw herbaty, kawy, bawełny i goździków (ponad 80% światowych zbiorów!) i wydobycia diamentów, rubinów czy szafirów. Warto sięgnąć po te produkty, oczywiście wszystko zgodnie z zasobami własnych kieszeni.


Zostaw komentarz

Oferta dedykowana

Formularz kontaktowy

Nie wiesz dokąd jechać? Masz pytanie lub po prostu chcesz się z nami skontaktować?
Zapraszamy do wypełnienia formularza, przygotujemy ofertę specjalnie dla Ciebie.

Twoje dane kontaktowe

Dorośli: - + Dzieci: - +

Kiedy i dokąd

Wyczyść Wyczyść Popularne kierunki Wszystkie kierunki Bułgaria
Egipt
Grecja
Hiszpania
Tunezja
Turcja
Wyspy Zielonego Przylądka
Włochy
Zjednoczone Emiraty Arabskie

Długość pobytu

do 3 dni 4-6 dni 7-9 dni 10-13 dni 14-16 dni

Dodatkowe informacje