Wycieczka.pl

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur
adipiscing elit. Etiam posuere varius
magna, ut accumsan quam pretium
vel. Duis ornare

Latest News
Follow Us
GO UP
  /  Przewodnik   /  Tunezja   /  Tunezja – Bezpieczeństwo

Tunezja – Bezpieczeństwo

Tunezja z racji ogromnej popularności wśród turystów z całej Europy jest krajem bezpiecznym, zwłaszcza w regionach typowo wakacyjnych. Nawet w największych miastach Tunezji nie ma miejsc, które można określić jako szczególnie niebezpieczne.

Mimo braku zagrożenia najlepiej przez cały pobyt w Tunezji i tak zachować szczególną ostrożność i uważać na cenne rzeczy.

Niestety tak jak w każdym innym kraju, również i w Tunezji zdarzają się kradzieże. Trzeba pamiętać żeby nie nosić ze sobą przesadnej ilości gotówki. Najlepiej mieć przy sobie tylko część gotówki, którą przeznaczymy na jeden dzień pobytu w Tunezji.

Szczególną uwagę na kieszonkowców trzeba zwrócić w miejscach zatłoczonych, na plażach, dworcach, bazarach, a nawet w środkach komunikacji miejskiej.

W większości nie zaleca się podróżowania na własną rękę. Warto zamówić wycieczkę przez biuro podróży, wtedy będziemy pewni naszego bezpieczeństwa podczas wakacji.

Mieszkańcy Tunezji są niezwykle przyjaźnie nastawieni do turystów, ale nie ma w tym nic dziwnego ponieważ dla nich każdy obcokrajowiec jest potencjalnym źródłem utrzymania.

Woda z kranu nie nadaje się do spożycia, najlepiej gotować wodę z butelki.

Jakość wody z kranu w wielu regionach pozostawia wiele do życzenia. Dlatego lepiej spożywać wodę przegotowaną lub butelkową. Podróżując komunikacją miejską trzeba uzbroić się w cierpliwość. Kierowcy nie patrzą na rozkład jazdy, więc autobusy praktycznie jeżdżą jak chcą, a większość przystanków autobusowych jest nieoznakowanych.

Podczas zwiedzania świętych miejsc trzeba zwrócić uwagę na odpowiedni ubiór dyktowany przez tunezyjską kulturę. Opalanie się topless jest oficjalnie zakazane jednak w praktyce zdarza się bardzo często.Zostaw komentarz

Oferta dedykowana

Formularz kontaktowy

Nie wiesz dokąd jechać? Masz pytanie lub po prostu chcesz się z nami skontaktować?
Zapraszamy do wypełnienia formularza, przygotujemy ofertę specjalnie dla Ciebie.

Twoje dane kontaktowe

Dorośli: - + Dzieci: - +

Kiedy i dokąd

Wyczyść Wyczyść Popularne kierunki Wszystkie kierunki Bułgaria
Egipt
Grecja
Hiszpania
Tunezja
Turcja
Wyspy Zielonego Przylądka
Włochy
Zjednoczone Emiraty Arabskie

Długość pobytu

do 3 dni 4-6 dni 7-9 dni 10-13 dni 14-16 dni

Dodatkowe informacje