Wycieczka.pl

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur
adipiscing elit. Etiam posuere varius
magna, ut accumsan quam pretium
vel. Duis ornare

Latest News
Follow Us
GO UP
  /  Przewodnik   /  Tunezja   /  Tunezja – Co ze sobą zabrać?

Tunezja – Co ze sobą zabrać?

Jadąc na wycieczkę do Tunezji dla własnego bezpieczeństwa nie wolno zapomnieć o kremach do opalania z mocnym filtrem i okularach przeciwsłonecznych. Słońce jest na tyle mocne, że koniecznie trzeba też zabrać do Tunezji nakrycie głowy. Przede wszystkim do Tunezji trzeba zabrać pieniądze, ale że dinar jest walutą niewymienialną poza granicami Tunezji, najlepiej mieć ze sobą dolary lub euro.

Jakie ubrania wziąć na wycieczkę do Tunezji?

Na co dzień w Tunezji przyda nam się lekkie, zwiewne ubranie z naturalnego materiału. Ubrania z zakrytymi ramionami i nieco dłuższe spódnice przydadzą się w Tunezji kobietom podczas wieczornych spacerów lub gdy będą chciały gdzieś iść same . Im ciemniejsze ubrania weźmiemy do Tunezji, tym bardziej będzie nam w nich gorąco.

Wbrew pozorom nawet podczas letnich wakacji w Tunezji przyda się też sweter, są miejsca, gdzie różnice temperatur są znaczne w ciągu dnia i nocy. Ciepłe rzeczy przydadzą się ponadto w klimatyzowanym autokarze, który będzie nas woził podczas wycieczek objazdowych po Tunezji.

Na tunezyjską pustynię można też wziąć buty za kostkę, zwłaszcza, jeśli obawiamy się użądlenia skorpiona, czy żmii. Jednak wybierając się tylko na krótki wypad na piaski Tunezji, nie jest to konieczne. W przypadku wypraw wielodniowych na tunezyjską Saharę warto kupić specjalne buty na pustynię, które bardzo łatwo dostać w Tunezji.

Spędzając wakacje w Tunezji Koniecznie trzeba też wziąć woreczki foliowe, najlepiej zamykane, przydadzą się one zwłaszcza, gdy planujemy wycieczkę na pustynną Saharę – ochronią nasze cenne rzeczy i jedzenie przed wciskającym się wszędzie pyłem zwanym oddechem Tunezji.

Warto też pamiętać, żeby wziąć do Tunezji zapas baterii do urządzeń elektronicznych, bo zbyt wysokie temperatury w Tunezji mogą mieć zły wpływ i wrócimy do domu bez zdjęć ze wspaniałej wycieczki.

W Tunezji warto mieć też ze sobą środki przeciw komarom i podręczną apteczką zaopatrzoną przede wszystkim w leki na problemy żołądkowe, niestety często przydarzające się europejskim turystom w Tunezji.

Zostaw komentarz

Oferta dedykowana

Formularz kontaktowy

Nie wiesz dokąd jechać? Masz pytanie lub po prostu chcesz się z nami skontaktować?
Zapraszamy do wypełnienia formularza, przygotujemy ofertę specjalnie dla Ciebie.

Twoje dane kontaktowe

Dorośli: - + Dzieci: - +

Kiedy i dokąd

Wyczyść Wyczyść Popularne kierunki Wszystkie kierunki Bułgaria
Egipt
Grecja
Hiszpania
Tunezja
Turcja
Wyspy Zielonego Przylądka
Włochy
Zjednoczone Emiraty Arabskie

Długość pobytu

do 3 dni 4-6 dni 7-9 dni 10-13 dni 14-16 dni

Dodatkowe informacje