Wycieczka.pl

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur
adipiscing elit. Etiam posuere varius
magna, ut accumsan quam pretium
vel. Duis ornare

Latest News
Follow Us
GO UP
  /  Przewodnik   /  Tunezja   /  Tunezja – Jak dotrzeć?

Tunezja – Jak dotrzeć?

Samolot to najlepszy wybór, żeby najszybciej i najłatwiej znaleźć się w Tunezji. Jeszcze na pokładzie dostaniemy do wypełnienia różowe karty, dane personalne na nich są później sprawdzane podczas odprawy paszportowej na granicy w Tunezji. Trzeba je zachować przez cały urlop w Tunezji i oddać na lotnisku przy wyjeździe.

Nie są natomiast wymagane żadne specjalne dokumenty, czy wizy dla Polaków na pobyt wakacyjny w Tunezji, jeżeli przekraczają oni granicę z biurem podróży. Natomiast ci turyści, którzy przekraczają granicę Tunezji indywidualnie, nawet jeśli wykupili wycieczkę w biurze, na granicy muszą okazać wizę. Dotyczy to też przyjazdów do Tunezji promem.

Lot do Tunezji z Polski trwa niecałe trzy godziny. Czas lotu nie jest więc długi, nie zdążymy się znudzić, a już wylądujemy w Tunezji.

Do Tunezji nie latają z Polski żadne typowe tanie linie lotnicze. Natomiast jest wiele możliwości, żeby znaleźć tani przelot do Tunezji. Najprościej wykupić wycieczkę do Tunezji z biura podróży, bo bilet do Tunezji jest wliczony w cenę wycieczki.

Na własną rękę można szukać tanich linii lotniczych do Tunezji z innych krajów. Najlepsze oferty i tanie przeloty do Tunezji znajdziemy w Londynie i Paryżu. Tanio bilety lotnicze do Tunezji kupimy także we Włoszech. Do Tunezji lata ponad 40 różnych linii lotniczych, największymi operatorami są AirFrance i Tunisair. Można więc sprawdzić przelot i cenę za bilet do Tunezji na stronach tych przewoźników. 

Główne lotnisko w Tunezji, Tunis-Carthage znajduje się zaledwie 5 kilometrów od stolicy Tunezji, na brzegu jeziora Tunis. Na lotnisku działa całodobowa wymiana pieniędzy, jako że dinar jest niewymienialny poza granicami Tunezji. Dojazd taksówką z lotniska do centrum to około 7 dinarów i trwa zaledwie kwadrans. Inne lotniska w Tunezji to lotnisko Tozeur, Kafsa, Monastir, Djerba, Gabes i lotnisko Sfax El Maou.

W Tunezji można się też znaleźć przypływając statkiem. Regularne rejsy promowe do Tunezji odbywają z Marsylii, Trapanii i Genui. Dla przykładu rejs z Marsylii do Tunezji trwa zaledwie dobę. Dla wielu jest to minus, choć to z pewnością niezapomniana przygoda i niestandardowy sposób na wyjazd do Tunezji

Zostaw komentarz

Oferta dedykowana

Formularz kontaktowy

Nie wiesz dokąd jechać? Masz pytanie lub po prostu chcesz się z nami skontaktować?
Zapraszamy do wypełnienia formularza, przygotujemy ofertę specjalnie dla Ciebie.

Twoje dane kontaktowe

Dorośli: - + Dzieci: - +

Kiedy i dokąd

Wyczyść Wyczyść Popularne kierunki Wszystkie kierunki Bułgaria
Egipt
Grecja
Hiszpania
Tunezja
Turcja
Wyspy Zielonego Przylądka
Włochy
Zjednoczone Emiraty Arabskie

Długość pobytu

do 3 dni 4-6 dni 7-9 dni 10-13 dni 14-16 dni

Dodatkowe informacje