Wycieczka.pl

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur
adipiscing elit. Etiam posuere varius
magna, ut accumsan quam pretium
vel. Duis ornare

Latest News
Follow Us
GO UP
  /  Przewodnik   /  Tunezja   /  Tunezja – Kiedy jechać?

Tunezja – Kiedy jechać?

Tunezja to jeden z tych krajów, gdzie na wakacje można przyjechać praktycznie zawsze. Ale to, kiedy pojedziemy do Tunezji w dużej mierze zależy od naszych planów wakacyjnych. Lato to oczywiście najpopularniejszy czas na wakacje w Tunezji, choć dla niektórych może być wtedy za gorąco. Najlepiej miesiące letnie w Tunezji spędzić na plaży, zwiedzanie w takiej temperaturze może być bardzo męczące. Trzeba mieć też świadomość, że wtedy ceny w Tunezji są najwyższe i że raczej nie zaznamy spokoju charakteryzującego inne pory roku.

Jednak właśnie w lecie jest najwięcej otwartych atrakcji turystycznych w Tunezji – od muzeów po pokazy tańca brzucha, więc jeżeli chcemy wypocząć, opalić się i dobrze się bawić, to lato jest najlepszą porą na wakacje w Tunezji.

Wiosna to również dobry czas, żeby jechać do Tunezji. Kiedy mamy w planach dużo zwiedzania i wizytę na pustyni, jest to najlepszy okres na wycieczkę do Tunezji. Już od połowy marca w Tunezji jest na tyle ciepło, żeby podróżować w zwiewnych ubraniach. To chyba też najlepszy czas, żeby podziwiać przyrodę w Tunezji. Wtedy wszystko kwitnie, przyroda nie jest jeszcze spalona słońcem tak, jak podczas tunezyjskiego lata.

Jeżeli wysokie temperatury nas męczą, a chcielibyśmy koniecznie odwiedzić Tunezję, bardzo dobrym czasem na wycieczkę jest wrzesień. Lato wtedy nie jest aż tak gorące jak np. w czerwcu czy w lipcu, a przede wszystkim plaże i kurorty w Tunezji nie są tak zatłoczone.Jesień to czas żeby przyjechać do Tunezji na prawdziwą wyprawę na pustynną Saharę. W lecie na piaskach Tunezji jest zbyt gorąco i nasza tunezyjska przygoda może zmienić się w koszmar.  W listopadzie kończą się żniwa i wtedy zaczynają się niektóre festiwale muzyczne w Tunezji.

Zima w Tunezji jest nadal atrakcyjna dla polskiego turysty. Podczas gdy u nas sypie śnieg
i temperatury spadają dużo poniżej zera, w Tunezji nadal jest ciepło i wakacyjnie. Zimą najlepiej odwiedzić w Tunezji wyspę Djerba na południu kraju. Ta tunezyjska wyspa jest znana z tego, że zawsze świeci na niej słońce. Djerba i ogólnie Tunezja to wspaniały sposób na spędzenie Sylwestra i powitanie Nowego Roku.

Okres ramadanu w Tunezji, podobnie jak we wszystkich krajach arabskich, jest miesiącem świętym dla muzułmanów.

Przez cały dzień (czyli od wschodu słońca do zachodu) nie wolno jeść i pić. Z tego właśnie powodu wiele osób rezygnuje z podróży do Tunezji w tym czasie. Przez szacunek dla islamu i żeby nie narazić się na nieprzychylne spojrzenia ze strony Tunezyjczyków, nawet Europejczycy nie powinni jeść w miejscach publicznych w czasie ramadanu. Dotyczy to nie tylko Tunezji, ale i innych krajów muzułmańskich .

Ramadan to dziewiąty miesiąc w roku, ale jego data jest ruchoma. Według tradycji muzułmańskiej to właśnie podczas ramadanu zaczęło się objawienie Koranu.

W czasie ramadanu sklepy w Tunezji są krócej otwarte, natomiast po uroczystej kolacji muzułmanie masowo wychodzą na ulicę. Bardzo ciężko będzie też kupić jakikolwiek alkohol.

Oczywiście zdania są podzielone i wszystko zależy przede wszystkim od tego, w jakim celu jedziemy do Tunezji. Jeśli mamy zamiar przebywać w dużym kurorcie, możemy nawet nie zauważyć ramadanu, jednak przy dłuższym  podróżowaniu po Tunezji, wycieczkach objazdowych po  jej małych wioskach i osadach, może to być naprawdę uciążliwe.

Zostaw komentarz

Oferta dedykowana

Formularz kontaktowy

Nie wiesz dokąd jechać? Masz pytanie lub po prostu chcesz się z nami skontaktować?
Zapraszamy do wypełnienia formularza, przygotujemy ofertę specjalnie dla Ciebie.

Twoje dane kontaktowe

Dorośli: - + Dzieci: - +

Kiedy i dokąd

Wyczyść Wyczyść Popularne kierunki Wszystkie kierunki Bułgaria
Egipt
Grecja
Hiszpania
Tunezja
Turcja
Wyspy Zielonego Przylądka
Włochy
Zjednoczone Emiraty Arabskie

Długość pobytu

do 3 dni 4-6 dni 7-9 dni 10-13 dni 14-16 dni

Dodatkowe informacje