Tunezja - Kiedy jechać?

Tunezja to jeden z tych krajów, gdzie na wakacje można przyjechać praktycznie zawsze. Ale to, kiedy pojedziemy do Tunezji w dużej mierze zależy od naszych planów wakacyjnych. Lato to oczywiście najpopularniejszy czas na wakacje w Tunezji, choć dla niektórych może być wtedy za gorąco. Najlepiej miesiące letnie w Tunezji spędzić na plaży, zwiedzanie w takiej temperaturze może być bardzo męczące. Trzeba mieć też świadomość, że wtedy ceny w Tunezji są najwyższe i że raczej nie zaznamy spokoju charakteryzującego inne pory roku.

Jednak właśnie w lecie jest najwięcej otwartych atrakcji turystycznych w Tunezji – od muzeów po pokazy tańca brzucha, więc jeżeli chcemy wypocząć, opalić się i dobrze się bawić, to lato jest najlepszą porą na wakacje w Tunezji.

Wiosna to również dobry czas, żeby jechać do Tunezji. Kiedy mamy w planach dużo zwiedzania i wizytę na pustyni, jest to najlepszy okres na wycieczkę do Tunezji. Już od połowy marca w Tunezji jest na tyle ciepło, żeby podróżować w zwiewnych ubraniach. To chyba też najlepszy czas, żeby podziwiać przyrodę w Tunezji. Wtedy wszystko kwitnie, przyroda nie jest jeszcze spalona słońcem tak, jak podczas tunezyjskiego lata.

Jeżeli wysokie temperatury nas męczą, a chcielibyśmy koniecznie odwiedzić Tunezję, bardzo dobrym czasem na wycieczkę jest wrzesień. Lato wtedy nie jest aż tak gorące jak np. w czerwcu czy w lipcu, a przede wszystkim plaże i kurorty w Tunezji nie są tak zatłoczone.Jesień to czas żeby przyjechać do Tunezji na prawdziwą wyprawę na pustynną Saharę. W lecie na piaskach Tunezji jest zbyt gorąco i nasza tunezyjska przygoda może zmienić się w koszmar.  W listopadzie kończą się żniwa i wtedy zaczynają się niektóre festiwale muzyczne w Tunezji.

Zima w Tunezji jest nadal atrakcyjna dla polskiego turysty. Podczas gdy u nas sypie śnieg
i temperatury spadają dużo poniżej zera, w Tunezji nadal jest ciepło i wakacyjnie. Zimą najlepiej odwiedzić w Tunezji wyspę Djerba na południu kraju. Ta tunezyjska wyspa jest znana z tego, że zawsze świeci na niej słońce. Djerba i ogólnie Tunezja to wspaniały sposób na spędzenie Sylwestra i powitanie Nowego Roku.

Okres ramadanu w Tunezji, podobnie jak we wszystkich krajach arabskich, jest miesiącem świętym dla muzułmanów.

Przez cały dzień (czyli od wschodu słońca do zachodu) nie wolno jeść i pić. Z tego właśnie powodu wiele osób rezygnuje z podróży do Tunezji w tym czasie. Przez szacunek dla islamu i żeby nie narazić się na nieprzychylne spojrzenia ze strony Tunezyjczyków, nawet Europejczycy nie powinni jeść w miejscach publicznych w czasie ramadanu. Dotyczy to nie tylko Tunezji, ale i innych krajów muzułmańskich .

Ramadan to dziewiąty miesiąc w roku, ale jego data jest ruchoma. Według tradycji muzułmańskiej to właśnie podczas ramadanu zaczęło się objawienie Koranu.

W czasie ramadanu sklepy w Tunezji są krócej otwarte, natomiast po uroczystej kolacji muzułmanie masowo wychodzą na ulicę. Bardzo ciężko będzie też kupić jakikolwiek alkohol.

Oczywiście zdania są podzielone i wszystko zależy przede wszystkim od tego, w jakim celu jedziemy do Tunezji. Jeśli mamy zamiar przebywać w dużym kurorcie, możemy nawet nie zauważyć ramadanu, jednak przy dłuższym  podróżowaniu po Tunezji, wycieczkach objazdowych po  jej małych wioskach i osadach, może to być naprawdę uciążliwe.

Nie wiesz gdzie jechać?

Wypełnij poniższy formularz, a my pomożemy
Ci wybrać najlepszą ofertę.

Zostaw wiadomość »

Zadzwoń do nas

12 333 77 79
 pn-sb: 10-21, nd: 10-20

Przewodnik - losowe artykuły

187_guide_randomarticle.jpg Stąpając po tureckiej krainie...

Turcja dla wielu to wciąż tylko piękna pogoda, rozległe...

511_guide_randomarticle.jpg Odważne wakacje!

Porzuć myśl o Grecji, Egipcie czy Tunezji. Odkryj zupełnie...

9597_guide_randomarticle.JPG Ruszyło stacjonarne biuro...

Wycieczka.pl rozszerzyła swoją działalność i od dzisiaj...

164_guide_randomarticle.jpg Typowe gafy turysty

Jak uniknąć faux-pas wobec współtowarzyszy podróży lub...

495_guide_randomarticle.jpg Gdzie w podróż poślubną?

Nadszedł ten długo oczekiwany wielki dzień – ceremonia...

488_guide_randomarticle.jpg Co kraj, to obyczaj!

Planujesz zagraniczną wycieczkę? Przygotowałeś już...

Przewodnik - inne kraje

Polecane wycieczki

woman-in-hat.jpg
Dlaczego warto rezerwować
na Wycieczka.pl?
  • Gwarancja najniższej ceny!
  • Miła i fachowa pomoc konsultanta
  • Bezpieczne zakupy

Najlepsze biura podróży na Wycieczka.pl

Rainbow Tours Rainbow Tours Biuro podróży ITAKA Grecos Exim Tours Wezyr Holidays Logos Tours Biuro podróży Best Reisen Trade and Travel Rudolf Reisen Ecco Holiday Ecco Travel Atlas Tours Itaka & Gala Prima Holiday Sun & Fun
Pomożemy Ci znaleźć odpowiednią ofertę.
Zostaw swój numer. Oddzwonimy wkrótce.