Wycieczka.pl

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur
adipiscing elit. Etiam posuere varius
magna, ut accumsan quam pretium
vel. Duis ornare

Latest News
Follow Us
GO UP
  /  Przewodnik   /  Tunezja   /  Tunezja – Klimat i pogoda

Tunezja – Klimat i pogoda

Tym, czym najbardziej kusi Tunezja, są oczywiście pogoda i gorący klimat. Temperatury w Tunezji są atrakcyjne nawet gdy w Polsce trwa zima. Tunezja to jeden z tych krajów, w którym pogoda nigdy nas nie rozczaruje.

Ze względu na klimat na wakacje do Tunezji można się wybrać już w marcu, kiedy pogoda jeszcze nie uprzykrza zwiedzania, a już jest na tyle ciepło, że można kąpać się w tunezyjskim morzu. Wiosenna pogoda w Tunezji łączy się również z nieustannym festynem kwitnących kwiatów. W wakacje pogoda w Tunezji bardziej niż do podróżowania po kraju nadaje się do wypoczynku na plaży. Dobry czas na wczasy w Tunezji to również wrzesień, to wtedy jest najlepsza pogoda i temperatury, aby wybrać się na saharyjskie piaski.

W Tunezji można rozróżnić klimat podzwrotnikowy śródziemnomorski i zwrotnikowy suchy. Pierwszy typ klimatu znajdziemy na północy, drugi na południu Tunezji. Klimat śródziemnomorski sprawia, że w tej części Tunezji lato jest suche i gorące, tunezyjska zima zaś chłodna i wilgotna.

Temperatura wody u wybrzeży Tunezji w wakacje, a więc od lipca do września, waha się od 25 do 27 stopni, natomiast temperatura powietrza nad morzem Tunezji to średnio 25 stopni. Na południu Tunezji jest bardziej gorący klimat – tam średnia temperatura to 35 stopni. Podczas tunezyjskiego lata często wieje znad Sahary wiatr sirocco, przez co temperatura w Tunezji jest jeszcze wyższa.

Niższe temperatury w Tunezji występują w górach, gdzie spotkamy również deszcz i ogólnie mniej przyjazny klimat. W głębi Tunezji temperatura w dzień i w nocy zdecydowanie się różni. Na przykład w miejscowości Tauzar, w środkowo-zachodniej Tunezji, lipcowe temperatury potrafią przekroczyć 40 stopni, a w nocy spaść poniżej zera.

Niezwykle sprzyjający wakacjom jest klimat na wyspie Djerba na południu Tunezji, gdzie słońce świeci cały czas. Na zimowe wakacje w Tunezji najlepiej więc przyjechać właśnie tutaj. Latem natomiast morska bryza łagodzi gorący klimat Tunezji. Temperatura morza w Tunezji jest wystarczająco wysoka do pływania nawet w grudniu.

Zostaw komentarz

Oferta dedykowana

Formularz kontaktowy

Nie wiesz dokąd jechać? Masz pytanie lub po prostu chcesz się z nami skontaktować?
Zapraszamy do wypełnienia formularza, przygotujemy ofertę specjalnie dla Ciebie.

Twoje dane kontaktowe

Dorośli: - + Dzieci: - +

Kiedy i dokąd

Wyczyść Wyczyść Popularne kierunki Wszystkie kierunki Bułgaria
Egipt
Grecja
Hiszpania
Tunezja
Turcja
Wyspy Zielonego Przylądka
Włochy
Zjednoczone Emiraty Arabskie

Długość pobytu

do 3 dni 4-6 dni 7-9 dni 10-13 dni 14-16 dni

Dodatkowe informacje