Wycieczka.pl

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur
adipiscing elit. Etiam posuere varius
magna, ut accumsan quam pretium
vel. Duis ornare

Latest News
Follow Us
GO UP
  /  Przewodnik   /  Tunezja   /  Tunezja – Kultura i religia

Tunezja – Kultura i religia

Tunezja jest w dużej mierze zeuropeizowanym krajem, więc spędzając urlop w Tunezji raczej nie przeżyjemy szoku kulturowego, jak by to mogło mieć miejsce w przypadku bardziej konserwatywnych arabskich krajów. Jednak różnice kulturowe będziemy zauważać w Tunezji na każdym kroku.

Kultura w Tunezji kształtowała się przez tysiące lat, choć duży wpływ na nią miały też wydarzenia niedawne. Na obecny kształt kultury w Tunezji spory wpływ miał protektorat francuski trwający 75 lat. W tym okresie na tyle poprawiły się warunki bytowe i zdrowotne, że liczba mieszkańców w Tunezji powiększyła się czterokrotnie. Dziś więcej niż połowa mieszkańców Tunezji nie przekroczyła 20 roku życia.

Do tradycji w Tunezji należy chodzenie do kawiarni głównie przez mężczyzn. Tunezyjczycy spotykają się, żeby zapalić sziszę, zagrać w karty i… poplotkować. O czym? Chyba trzeba przekonać się samemu. To pierwszy typ kawiarni, typowo męskich, kobiety spotyka się tu rzadko, choć pełne ekspresji okrzyki graczy mogą być dużą rozrywką dla turystów w Tunezji. Są też w Tunezji kawiarnie mieszane, z większym wyborem menu.

Nie ma znaczenia czy preferujesz kąpiele słoneczne, czy aktywny wypoczynek – w Tunezji zawsze znajdziesz coś dla siebie! Piękne, piaszczyste plaże rozciągają się kilometrami, kusząc gorącym piaskiem i turkusowym morzem. Jeśli jesteś aktywnym podróżnikiem na pewno zainteresuje Cię nurkowanie na rafie koralowej, windsurfing, latanie balonem lub po prostu zwiedzanie, czy wyjazd na safari. Tunezja to mnogość różnorakich form wypoczynku!

Zdecydowanie warto zobaczyć rzymskie i fenickie ruiny oraz stare arabskie miasta np. Sousse i Tunise, w których znajdują się niesamowite meczety i pałace. Architektura Tunezji wyróżnia się smukłymi minaretami, ogromnymi kopułami i białymi domkami mieszkalnymi. Dla europejczyka obcowanie z tą inną kulturą, na pewno będzie niezapomnianym doświadczeniem. Urlop w Tunezji to także okazja do buszowania po sukach, czyli arabskich targowiskach. Hałaśliwi Arabowie są skorzy do targowania się dzięki czemu np. ubrania lub ceramikę można kupić naprawdę bardzo tanio. Tunezja wyróżnia się więc piaszczystymi plażami, atrakcjami i architekturą.

 

Zostaw komentarz

Oferta dedykowana

Formularz kontaktowy

Nie wiesz dokąd jechać? Masz pytanie lub po prostu chcesz się z nami skontaktować?
Zapraszamy do wypełnienia formularza, przygotujemy ofertę specjalnie dla Ciebie.

Twoje dane kontaktowe

Dorośli: - + Dzieci: - +

Kiedy i dokąd

Wyczyść Wyczyść Popularne kierunki Wszystkie kierunki Bułgaria
Egipt
Grecja
Hiszpania
Tunezja
Turcja
Wyspy Zielonego Przylądka
Włochy
Zjednoczone Emiraty Arabskie

Długość pobytu

do 3 dni 4-6 dni 7-9 dni 10-13 dni 14-16 dni

Dodatkowe informacje