Wycieczka.pl

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur
adipiscing elit. Etiam posuere varius
magna, ut accumsan quam pretium
vel. Duis ornare

Latest News
Follow Us
GO UP
  /  Przewodnik   /  Tunezja   /  Regiony-tunezji   /  Tunezja – Mahdia

Tunezja – Mahdia

Planując wakacyjną podróż, co roku mamy ten sam problem. Ciężko nam wybrać jedno miejsce z ogromnego wachlarza bardzo różnorodnych miejscowości turystycznych. Koniec końców decydujemy się na miejscowość, w której już byliśmy bądź oblegany przez turystów kurort. Jeśli chcemy naprawdę odpocząć najlepiej od razu odrzućmy ogromne aglomeracje turystyczne, molochy i wybrać coś z oferty bardziej kameralnych miejscowości wypoczynkowych. Jeżeli nigdy nie byliśmy poza Europą, to na początek naszej przygody wybierzmy niewielką miejscowość położoną w Tunezji, mowa tu o kurorcie Mahdia.

Miejscowość Mahdia może pochwalić się nie zaludnionymi plażami, które do tego wszystkiego są szerokie, piaszczyste i otoczone malowniczymi widokami. Mimo niewielkich rozmiarów, miejscowość posiada bardzo dobrze przygotowaną infrastrukturę turystyczną i świetne zaplecze bogate w restauracje, ośrodki sportowe i rekreacyjne, a także inne rozrywki. Mahdia leży na wybrzeżu Morza Śródziemnego, gdzie w niewielkiej odległości znajdują się jedne z większych miejscowości turystycznych Tunezji – Monastir i Sousse.

Mahdia to miasto, które w dawnych czasach było jednym z najważniejszych portów w tej części Afryki, stanowi punkt strategiczny dla dalszego eksportu towarów handlowych. Metropolia była na tyle ważna dla miejscowych, że była chroniona 10 metrowym murem obronnym. Obecnie Mahdia jest uznanym centrum religijnym Tunezyjczyków, oprócz wiekowych zabytków znajdziemy tutaj muzułmańskie meczety, a także wiele innych miejsc kultu religijnego. Władze miasta starają się utrzymać swoje dziedzictwo kulturowe w jak najlepszym stanie, a jednocześnie nie zatrzymują się w czasie i wiele inwestują w rozwój Mahdii. Takie zróżnicowanie jest bardzo zdrowe, dzięki czemu miejscowość jest ciągle na czasie i znajduje coraz większe grono zainteresowanych.

Dobre warunki pogodowe sprawiają, że Mahdia może cieszyć się popularnością wśród turystów zagranicznych dosłownie przez cały rok. O każdej porze roku możemy tutaj leżeć na słońcu i opalać się czy korzystać z kąpieli morskich. Miłośnicy aktywnego spędzania czasu odnajdą na plażach wypożyczalnie sprzętu sportowego, a także parasole i leżaki, by odpocząć po całodniowym szaleństwie w wodzie.  Z miejscowości organizowane są liczne wycieczki fakultatywne po regionie, a także rejsy po dzikich zatokach wybrzeża. Co tu dużo mówić, Mahdia to idealne miejsce do wypoczynku z dala od gwaru, hałasu i ciężkiego powietrza wielkich aglomeracji. 

Zostaw komentarz

Oferta dedykowana

Formularz kontaktowy

Nie wiesz dokąd jechać? Masz pytanie lub po prostu chcesz się z nami skontaktować?
Zapraszamy do wypełnienia formularza, przygotujemy ofertę specjalnie dla Ciebie.

Twoje dane kontaktowe

Dorośli: - + Dzieci: - +

Kiedy i dokąd

Wyczyść Wyczyść Popularne kierunki Wszystkie kierunki Bułgaria
Egipt
Grecja
Hiszpania
Tunezja
Turcja
Wyspy Zielonego Przylądka
Włochy
Zjednoczone Emiraty Arabskie

Długość pobytu

do 3 dni 4-6 dni 7-9 dni 10-13 dni 14-16 dni

Dodatkowe informacje