Wycieczka.pl

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur
adipiscing elit. Etiam posuere varius
magna, ut accumsan quam pretium
vel. Duis ornare

Latest News
Follow Us
GO UP
  /  Przewodnik   /  Tunezja   /  Regiony-tunezji   /  Tunezja – Tunis

Tunezja – Tunis

Tunis to nadmorski kurort położony w sercu turystycznym Tunezji. Metropolia oprócz ośrodka wypoczynkowego stanowi jednocześnie stolicę tego egzotycznego kraju. Miasto zlokalizowane jest na wybrzeżu Morza Śródziemnego, w miejscu gdzie rozciąga się malownicze jezioro Tunis. Stoli Tunezji posiada bogatą przeszłość, sięgającą odległych czasów starożytności. Niegdyś to tutaj znajdowała się jedna z najważniejszych osad Fenicjan. Dzięki ogromnej historycznej wartości, miasto posiada swoje wiekowe zabytki, a także bardzo nastrojową starówkę.

Stolica Tunezji jest zarówno jej gospodarczym jak i turystycznym sercem. Dzięki połączeniu starej zabudowy miasta z nowoczesną aglomeracją, spędzając wakacje w Tunisie mamy możliwość wyboru tylko najlepszych atrakcji turystycznych z spośród całego ogromu wakacyjnych szaleństw, jakie można sobie wyśnić. Możemy skorzystać z wszelkich wygód jakie oferują nam luksusowe hotele, gdzie zostaniemy obsłużeni w iście królewskim stylu, będziemy mogli wypoczywać na basenie, relaksować się w spać i prężyć mięśnie na nowoczesnych ośrodkach sportowo-rekreacyjnych. Bez wątpienia Tunis, to najciekawsze miasto tego kraju. Wszystko czego można oczekiwać od kurortu wakacyjnego w Tunis jest idealnie wypośrodkowane. Sezon trwa tutaj cały rok, dzięki czemu możemy zorganizować nasze wczasy o każdej porze roku. Charakter miasta łączy w sobie urok niewielkiej miejscowości, wraz z rozbudowaną metropolią.

Czas wolny od wygrzewania się na słońcu, można spędzić w jednej z miejscowych kawiarni, regionalnej restauracji, wielkim centrum handlowym czy po prostu w szalonej dyskotece. Miłośnicy kultury i sztuki, będą mogli do woli zachwycać się budynkami utrzymanymi w paryskim stylu czy pozostałościami architektonicznymi po panowaniu tureckim. Na wiekowych ulicach starówki miasta, czas dawno zatrzymał się i utrzymuje ślady starożytnej kultury w jak najlepszym stanie. Całość starego miasta składa się z ogromnej plątaniny wąskich ulic i zaułków, na których czekają klimatyczne miejsca. Wędrując tymi ulicami czuje się wszechobecnego ducha przeszłości, z każdego kąta bije archaiczność, a jednocześnie kolorowa egzotyka budynków.

Oprócz antycznego dziedzictwa kulturowego, na miejscu natkniemy się na budynki utrzymane w stylu secesyjnym, jak na przykład zasłużony teatr miejski.  W Medinie (starówka Tunis) będziemy mogli cofnąć się w czasie do różnych okresów historii ludzkości, dla takiego miejsca warto poświecić jak najwięcej czasu i oddać się zwiedzaniu wszystkich reliktów przeszłości. Na uwagę każdego turysty zasługują charakterystyczne budynki osmańskie, a także stare domy mieszczaństwa. Do największych zabytków religijnych Tunis należy meczet Al – Kasr i Sidi – Jufus. Nie można zapomnieć o słynnym zespole pałacowym – Bardo, który zadziwia królewskim stylem.

Spędzając wczasy w Tunis będziemy otoczeni malowniczymi krajobrazami, zapierającymi dech w piersiach panoramami, bujną roślinnością, krystalicznym akwenem morskim, a także długimi plażami. Wybierając to miejsce za cel naszej podróży, będziemy mogli wypoczywać na najlepszych plażach, korzystać z kąpieli w krystalicznie czystym morzu i wygrzewać się w słońcu. Oprócz wybrzeża, miasto kusi także okolicznym jeziorem. Miłośnicy sportów wodnych będą wprost zachwyceni tym miejscem.

Zostaw komentarz

Oferta dedykowana

Formularz kontaktowy

Nie wiesz dokąd jechać? Masz pytanie lub po prostu chcesz się z nami skontaktować?
Zapraszamy do wypełnienia formularza, przygotujemy ofertę specjalnie dla Ciebie.

Twoje dane kontaktowe

Dorośli: - + Dzieci: - +

Kiedy i dokąd

Wyczyść Wyczyść Popularne kierunki Wszystkie kierunki Bułgaria
Egipt
Grecja
Hiszpania
Tunezja
Turcja
Wyspy Zielonego Przylądka
Włochy
Zjednoczone Emiraty Arabskie

Długość pobytu

do 3 dni 4-6 dni 7-9 dni 10-13 dni 14-16 dni

Dodatkowe informacje