Wycieczka.pl

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur
adipiscing elit. Etiam posuere varius
magna, ut accumsan quam pretium
vel. Duis ornare

Latest News
Follow Us
GO UP
  /  Przewodnik   /  Tunezja   /  Regiony-tunezji   /  Tunezja – Tunis

Tunezja – Tunis

Tunis to nadmorski kurort położony w sercu turystycznym Tunezji. Metropolia oprócz ośrodka wypoczynkowego stanowi jednocześnie stolicę tego egzotycznego kraju. Miasto zlokalizowane jest na wybrzeżu Morza Śródziemnego, w miejscu gdzie rozciąga się malownicze jezioro Tunis. Stoli Tunezji posiada bogatą przeszłość, sięgającą odległych czasów starożytności. Niegdyś to tutaj znajdowała się jedna z najważniejszych osad Fenicjan. Dzięki ogromnej historycznej wartości, miasto posiada swoje wiekowe zabytki, a także bardzo nastrojową starówkę.

Stolica Tunezji jest zarówno jej gospodarczym jak i turystycznym sercem. Dzięki połączeniu starej zabudowy miasta z nowoczesną aglomeracją, spędzając wakacje w Tunisie mamy możliwość wyboru tylko najlepszych atrakcji turystycznych z spośród całego ogromu wakacyjnych szaleństw, jakie można sobie wyśnić. Możemy skorzystać z wszelkich wygód jakie oferują nam luksusowe hotele, gdzie zostaniemy obsłużeni w iście królewskim stylu, będziemy mogli wypoczywać na basenie, relaksować się w spać i prężyć mięśnie na nowoczesnych ośrodkach sportowo-rekreacyjnych. Bez wątpienia Tunis, to najciekawsze miasto tego kraju. Wszystko czego można oczekiwać od kurortu wakacyjnego w Tunis jest idealnie wypośrodkowane. Sezon trwa tutaj cały rok, dzięki czemu możemy zorganizować nasze wczasy o każdej porze roku. Charakter miasta łączy w sobie urok niewielkiej miejscowości, wraz z rozbudowaną metropolią.

Czas wolny od wygrzewania się na słońcu, można spędzić w jednej z miejscowych kawiarni, regionalnej restauracji, wielkim centrum handlowym czy po prostu w szalonej dyskotece. Miłośnicy kultury i sztuki, będą mogli do woli zachwycać się budynkami utrzymanymi w paryskim stylu czy pozostałościami architektonicznymi po panowaniu tureckim. Na wiekowych ulicach starówki miasta, czas dawno zatrzymał się i utrzymuje ślady starożytnej kultury w jak najlepszym stanie. Całość starego miasta składa się z ogromnej plątaniny wąskich ulic i zaułków, na których czekają klimatyczne miejsca. Wędrując tymi ulicami czuje się wszechobecnego ducha przeszłości, z każdego kąta bije archaiczność, a jednocześnie kolorowa egzotyka budynków.

Oprócz antycznego dziedzictwa kulturowego, na miejscu natkniemy się na budynki utrzymane w stylu secesyjnym, jak na przykład zasłużony teatr miejski.  W Medinie (starówka Tunis) będziemy mogli cofnąć się w czasie do różnych okresów historii ludzkości, dla takiego miejsca warto poświecić jak najwięcej czasu i oddać się zwiedzaniu wszystkich reliktów przeszłości. Na uwagę każdego turysty zasługują charakterystyczne budynki osmańskie, a także stare domy mieszczaństwa. Do największych zabytków religijnych Tunis należy meczet Al – Kasr i Sidi – Jufus. Nie można zapomnieć o słynnym zespole pałacowym – Bardo, który zadziwia królewskim stylem.

Spędzając wczasy w Tunis będziemy otoczeni malowniczymi krajobrazami, zapierającymi dech w piersiach panoramami, bujną roślinnością, krystalicznym akwenem morskim, a także długimi plażami. Wybierając to miejsce za cel naszej podróży, będziemy mogli wypoczywać na najlepszych plażach, korzystać z kąpieli w krystalicznie czystym morzu i wygrzewać się w słońcu. Oprócz wybrzeża, miasto kusi także okolicznym jeziorem. Miłośnicy sportów wodnych będą wprost zachwyceni tym miejscem.

Zostaw komentarz