Wycieczka.pl

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur
adipiscing elit. Etiam posuere varius
magna, ut accumsan quam pretium
vel. Duis ornare

Latest News
Follow Us
GO UP
  /  Przewodnik   /  Tunezja   /  Tunezja – Zabytki

Tunezja – Zabytki

Wypoczynek – każdy właśnie o tym marzy jadąc na wakacje. Tunezja ma jednak tak wiele do zaoferowania, że szkoda byłoby przeleżeć cały urlop na plaży (choć jest to propozycja niezwykle kusząca…).

Mapa Tunezji obfituje w wiele zabytków. Zwiedzanie Tunezji najlepiej zacząć oczywiście od Tunisu i jego medyny, czyli starego miasta. Każdego zachwycą stare zabudowania mieszkalne i handlowe, meczety i pałace Tunezji. W samym Tunisie ciekawym miejscem do zwiedzenia jest też Muzeum Bardo, które jest uważane za najlepsze w całej Tunezji. Zobaczymy tu zabytki i wykopaliska z całego kraju oraz imponującą kolekcję tunezyjskich mozaiek. Sam budynek muzeum również jest warty uwagi. Muzeum znajduje się około 4 kilometry na zachód od centrum stolicy Tunezji.

Spędzając wakacje w Tunezji nie można też ominąć ruin rodzinnego miasta Hannibala, legendarnej Kartaginy. To chyba najbardziej znany zabytek w Tunezji. Znajduje się na przedmieściach Tunisu.Co ciekawe, to właśnie tutaj, ze względu na walory przyrodnicze, znajduje się pałac prezydenta Tunezji.

Teren Kartaginy jest naprawdę duży i trzeba przeznaczyć na jej zwiedzanie cały dzień. Koniecznie zobaczyć trzeba amfiteatry, Muzeum Kartaginy, Wzgórze Byrsa, termy Antoniusza, tofet i punickie porty. To obowiązkowy punkt każdej wycieczki do Tunezji!

Mapa zabytków w północnej Tunezji nie kończy się na tym. Na zwiedzanie warto się też wybrać do Bulla Regia, która słynie z rzymskich willi i jest unikatowym przykładem podziemnego miasta. Ponieważ mieszkańcom tunezyjskiej osady doskwierał upał, jedno piętro budowali nad ziemią, drugie natomiast pod.Zwiedzanie Bella Regia z pewnością pozostanie nam w pamięci po wakacjach w Tunezji na długo.

Na zwiedzanie w Tunezji innych punickich ruin możemy wybrać się do starożytnej miejscowości Kerkouane.Miejsce, odkryte niewiele ponad 50 lat temu, wciąż kryje wiele zagadek, jego historia nie jest do końca poznana. Jest jednak świetnym przykładem życia punickiego w tym rejonie Tunezji.Kerkouane, podobnie jak Kartagina jest zabytkiem wpisanym na listę UNESCO.

Za najpiękniejszą rzymską osadę w Tunezji uważa się natomiast miasto Dugga, całe w kolorze złota.Ruiny są bardzo dobrze zachowane, a ponieważ wzniesiono je ze złotego kamienia, z daleka tunezyjskie miasteczko wygląda jak wielkie pole kukurydzy. Zabytki Duggi to przede wszystkim świątynie. Zwiedzanie najlepiej zacząć od kapitolu – jest to jeden z najlepiej zachowanych zabytków rzymskich w Tunezji i w całej Afryce.Do zobaczenia są również grobowce z kamiennych głazów i teatr. Zwiedzanie miasteczka jest wskazane rano lub wieczorem, unikniemy wtedy tłumu turystów spędzających wakacje w Tunezji.

Pamiętajmy, iż od jakości usług zależy to czy wakacje będą udane. Należy zwrócić uwagę na takie informacje jak: wiek obiektu, odległość od morza, możliwość wykupienia wycieczek fakultatywnych. Warto też poszperać w Internecie – na forach ludzie chętnie wyrażają swoje opinie. Tunezja to kraj bardzo gorący, więc zdecydowanie poleca się wykupienie opcji all inclusive, która umożliwi nieograniczony dostęp do posiłków i napojów.

Tunezja to kraj gdzie wiecznie świeci słońce, a ludzie patrzą na świat przez różowe okulary. Wybierając się tam na wakacje na pewno nie pożałujesz wydanych pieniędzy. Tunezja – wypoczynek w raju.

Zostaw komentarz

Oferta dedykowana

Formularz kontaktowy

Nie wiesz dokąd jechać? Masz pytanie lub po prostu chcesz się z nami skontaktować?
Zapraszamy do wypełnienia formularza, przygotujemy ofertę specjalnie dla Ciebie.

Twoje dane kontaktowe

Dorośli: - + Dzieci: - +

Kiedy i dokąd

Wyczyść Wyczyść Popularne kierunki Wszystkie kierunki Bułgaria
Egipt
Grecja
Hiszpania
Tunezja
Turcja
Wyspy Zielonego Przylądka
Włochy
Zjednoczone Emiraty Arabskie

Długość pobytu

do 3 dni 4-6 dni 7-9 dni 10-13 dni 14-16 dni

Dodatkowe informacje