Wycieczka.pl

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur
adipiscing elit. Etiam posuere varius
magna, ut accumsan quam pretium
vel. Duis ornare

Latest News
Follow Us
GO UP
  /  Przewodnik   /  Tunezja   /  Tunezja – Zakupy i pamiątki

Tunezja – Zakupy i pamiątki

Zakupy pamiątek to jedna z najmilszych rzeczy na wakacjach. Tunezja należąca do innej kultury z pewnością wyda nam się bardzo atrakcyjna również pod tym względem. Za przystępne ceny w Tunezji można zostać właścicielem arabskich cudeniek. Ceny w Tunezji nie są wysokie, choć bardzo tanio też nie jest. Wiele zależy od tego, jak daleko od centrum jesteśmy i o ile uda nam się obniżyć cenę.

Największa przyjemność i najniższe ceny w Tunezji wiążą się z kupowaniem na suku, czyli tradycyjnym targu arabskim. To właśnie tu możemy prowadzić grę, jaką jest targowane się i jeszcze bardziej zbijać ceny. Ponadto znajdziemy tu niemal wszystko. Suk w Tunezji znajduje się zazwyczaj w centrum miasta, a sklepy na nim są rozmieszczone według branż.

Dla tych, którzy nie lubią się kłócić o cenę i wolą mieć ją określoną, dobre w Tunezji będą sklepy z pamiątkami ONAT. Jest to tunezyjska sieć sklepów z pamiątkami. Ceny są tu jednak wyższe niż na suku.

W mniejszych wioskach Tunezji niezwykle ważnym wydarzeniem jest cotygodniowy targ, wokół którego kręci się całe życie lokalnej społeczności Tunezji. Warto na takim targu pojawić się choć raz podczas pobytu w Tunezji.  W Tunezji z pewnością nie będziemy narzekać na brak ładnych pamiątek w przystępnych cenach.

Do najładniejszych (choć kruchych) tunezyjskich towarów trzeba zaliczyć ceramikę. Najlepsza jest ta wytwarzana w Nabulu i na Djerbie, ale można ją kupić w całej Tunezji. Najniższe ceny są jednak na miejscu. Mnogość wzorów i kolorów zachwyci każdego. Inną typową pamiątką z Tunezji jest dywan. Najlepiej kupować te w tunezyjskich sklepach ONAT, tylko wtedy dostaniemy potwierdzenie ich autentyczności. Ceny dywanów są wyższe, ale też wkład pracy w ich tworzenie jest bez porównania większy.

Uwaga na granicy Tunezji! Od dywanów trzeba zapłacić cło w Tunezji, więc musimy mieć ze sobą rachunek.

Kobiety będzie ciężko oderwać od stoisk z tunezyjską biżuterią. Bardzo popularny jest koral (choć koralowce w Tunezji są pod ochroną). Swoją alejkę mają złotnicy na każdym niemal targu w Tunezji. Trudno jest opuścić też stoiska z perfumami, nad którymi unosi się woń jaśminu i róży.  Fiolki od perfum są złocone i już same w sobie mogą stanowić ciekawy prezent z wycieczki do Tunezji. Panom za to z pewnością się spodobają miecze i sztylety. Za niskie ceny możemy też kupić w Tunezji wyroby z miedzi, ze skóry i drewna. Bardzo ciekawe i pięknie zdobione są też ubrania, można dostać nawet tradycyjny tunezyjski strój ślubny.

Zostaw komentarz

Oferta dedykowana

Formularz kontaktowy

Nie wiesz dokąd jechać? Masz pytanie lub po prostu chcesz się z nami skontaktować?
Zapraszamy do wypełnienia formularza, przygotujemy ofertę specjalnie dla Ciebie.

Twoje dane kontaktowe

Dorośli: - + Dzieci: - +

Kiedy i dokąd

Wyczyść Wyczyść Popularne kierunki Wszystkie kierunki Bułgaria
Egipt
Grecja
Hiszpania
Tunezja
Turcja
Wyspy Zielonego Przylądka
Włochy
Zjednoczone Emiraty Arabskie

Długość pobytu

do 3 dni 4-6 dni 7-9 dni 10-13 dni 14-16 dni

Dodatkowe informacje