Wycieczka.pl

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur
adipiscing elit. Etiam posuere varius
magna, ut accumsan quam pretium
vel. Duis ornare

Latest News
Follow Us
GO UP
  /  Przewodnik   /  Ukraina   /  Ukraina – Plaże

Ukraina – Plaże

Ukraina położona jest nad dwoma morzami:  Czarnym oraz Azowskim, a to sprawia, że kraj ten posiada bardzo bogato rozwiniętą linię brzegową. Morze Czarne jest znacznie bardziej popularne i atrakcyjne. Na jego wybrzeżach znajdują się niewielkie plaże. W tym rejonie dominują romantyczne zatoczki, wokół których usytuowane są ośrodki wypoczynkowe oraz całe zaplecze turystyczne, w którym nie brakuje knajpek i restauracji. Najpopularniejszym obszarem wypoczynkowym jest Krym i  położone na tym półwyspie miasto Eupatoria. W samym jej centrum plaże są  przeludnione, lecz miejscowość nadrabia wschodnim wybrzeżem gdzie rozciągają się szerokie i piaszczyste plaże.

W miejscowości Koktebel, położonej  na wschodniej części Półwyspu Krymskiego, znajduję się plaża nudystów. Była to pierwsza tego typu plaża w byłym Związku Radzieckim. Koktebel leży u stóp wygasłego wulkanu Karadah, który wznosząc się na kilkaset metrów na poziom morza nadaję niezwykłej malowniczości krajobrazowi. Plaże w Koktebelu są kamieniste, lecz zaraz po wejściu do morza dno robi się piaszczyste. Ostatnia plaża położona w stronę Karadahu została zabudowana deskami, z których po drabinkach schodzi się wprost do morza. Co najważniejsze plaża w tej miejscowości, jest całkowicie darmowa. Do z najsłynniejszych plaż Ukrainy należy Arkadia, znajdująca się w ogromnym kurorcie jakim, jest Odessa. Charakteryzuje się pięknymi plażami i krystalicznie czystą wodą.


Warto pojechać do Pieszczanoje na południe od Eupatorii. W tej miejscowości, jest sporo prywatnych domków letniskowych, a niektóre z nich znajdują się w lesie sosnowym tuż przy morzu. Uznaniem  cieszy się także płw. Fiolent, gdzie wysoki klif zamienia się w zdumiewającą kamienistą plażę. Atrakcyjne plaże znajdują się również w miejscowości Sudak, plaże zdobią drobne kamyczki a zejście do morza, jest długie i łagodne. 

Zostaw komentarz

Oferta dedykowana

Formularz kontaktowy

Nie wiesz dokąd jechać? Masz pytanie lub po prostu chcesz się z nami skontaktować?
Zapraszamy do wypełnienia formularza, przygotujemy ofertę specjalnie dla Ciebie.

Twoje dane kontaktowe

Dorośli: - + Dzieci: - +

Kiedy i dokąd

Wyczyść Wyczyść Popularne kierunki Wszystkie kierunki Bułgaria
Egipt
Grecja
Hiszpania
Tunezja
Turcja
Wyspy Zielonego Przylądka
Włochy
Zjednoczone Emiraty Arabskie

Długość pobytu

do 3 dni 4-6 dni 7-9 dni 10-13 dni 14-16 dni

Dodatkowe informacje