Wycieczka.pl

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur
adipiscing elit. Etiam posuere varius
magna, ut accumsan quam pretium
vel. Duis ornare

Latest News
Follow Us
GO UP
  /  Przewodnik   /  Ukraina   /  Regiony-ukrainy   /  Ukraina – Kijów

Ukraina – Kijów

Po całym tygodniu pracy każdemu z nas należy się wypoczynek. Jak spędzić go ciekawie, niedrogo i jednocześnie rzeczywiście wypocząć? Tak naprawdę nie musimy daleko szukać, wystarczy trochę wyobraźni. Może zamiast zatłoczonych Tatr i odległych głośnych miejscowości wypoczynkowych wybrać się do pobliskiej Ukrainy? To właśnie w tym kraju, na brzegu Dniepru leży historyczny Kijów. Jest to idealne miasto na weekendową wycieczkę, położone niedaleko, zwarte, do spokojnego obejrzenia w dwa czy trzy dni. Do tego z urokliwą starówką, z zabytkami wpisanymi na prestiżową listę światowego dziedzictwa UNESCO, świątyniami prawosławia, pomnikami wspólnej historii i mnóstwem miejsc, w którym można wypocząć z dala od wielkomiejskiego hałasu. W całej kijowskiej metropolii jest jakiś nieodparty urok, który przyciąga polskich turystów w te strony.

Zdecydowanie za najciekawszą część Kijowa należy uznać jego starówkę. Historyczna dzielnica położona zaraz obok wałów Dniepru, dzieli się na wzgórza, z których najważniejsze jest Górne Miasto. W jego okolicach odnajdziemy jeden z ważniejszych zabytków Kijowa – monastyr – Ławra Kijowsko-Peczerska. Na miejscu odkryjemy najpiękniejsze cerkwie z charakterystycznymi złotymi kopułami, drewniane wiatraki, ukraińskie ikony, sztukę sakralną, bogactwo tradycji ludowej, ukraińskie alkohole z piwami pszenicznymi i wódką chrzanową na czele. Stolica Ukrainy to jedno z ciekawszych miejsc w Europie, które posiada wiele ukrytych zalet. Można powiedzieć, że tu atrakcje turystyczne czają się na każdym rogu, trzeba tylko chcieć je odkryć.

W ostatnich latach Kijów przechodził wielką przemianę, w całej stolicy przeprowadzono szereg inwestycji, dokonano wielu renowacji zabytków i ogólnych remontów całej infrastruktury miejskiej. Miasto z roku na rok jest coraz bliższe powrotu do kondycji z czasów, kiedy Kijów święcił lata swojej świetności.

Do największych zabytków Kijowa należą: Sobór Mądrości Bożej – Sofia Kijowska pochodząca z XI wieku, Cerkiew św. Cyryla, Cerkiew Trocka, Monaster św. Michała o Złotych Kopułach, Cerkiew św. Andrzeja datowana na XVIII wiek, Sobór św. Włodzimierza,
Monaster Wydubicki w Kijowie, Kościół św. Mikołaja pochodzący z 1899 r. utrzymany w stylu neogotyckim, Kościół św. Aleksandra, Synagoga Centralna (1897-1898), rekonstruowana Złota Brama – średniowieczny wjazd do miasta pochodzący z XI wieku.

Kijów to miasto niedocenione, zasługujące na uwagę turystów. Urok miasta powinni wykorzystać zwłaszcza nasi rodacy, ponieważ na Ukrainę możemy wybrać się naprawdę w każdej niemalże chwili. Weekendowa wycieczka do Kijowa znajduje się na wyciągnięcie ręki. 

Zostaw komentarz

Oferta dedykowana

Formularz kontaktowy

Nie wiesz dokąd jechać? Masz pytanie lub po prostu chcesz się z nami skontaktować?
Zapraszamy do wypełnienia formularza, przygotujemy ofertę specjalnie dla Ciebie.

Twoje dane kontaktowe

Dorośli: - + Dzieci: - +

Kiedy i dokąd

Wyczyść Wyczyść Popularne kierunki Wszystkie kierunki Bułgaria
Egipt
Grecja
Hiszpania
Tunezja
Turcja
Wyspy Zielonego Przylądka
Włochy
Zjednoczone Emiraty Arabskie

Długość pobytu

do 3 dni 4-6 dni 7-9 dni 10-13 dni 14-16 dni

Dodatkowe informacje