Ukraina - Kijów

slider-left-handle.png
  • 6800_iconslider.jpg
  • 6801_iconslider.jpg
  • 6802_iconslider.jpg
  • 6803_iconslider.jpg
  • 6804_iconslider.jpg
  • 6805_iconslider.jpg
  • 9341_iconslider.jpg
slider-right-handle.png

Po całym tygodniu pracy każdemu z nas należy się wypoczynek. Jak spędzić go ciekawie, niedrogo i jednocześnie rzeczywiście wypocząć? Tak naprawdę nie musimy daleko szukać, wystarczy trochę wyobraźni. Może zamiast zatłoczonych Tatr i odległych głośnych miejscowości wypoczynkowych wybrać się do pobliskiej Ukrainy? To właśnie w tym kraju, na brzegu Dniepru leży historyczny Kijów. Jest to idealne miasto na weekendową wycieczkę, położone niedaleko, zwarte, do spokojnego obejrzenia w dwa czy trzy dni. Do tego z urokliwą starówką, z zabytkami wpisanymi na prestiżową listę światowego dziedzictwa UNESCO, świątyniami prawosławia, pomnikami wspólnej historii i mnóstwem miejsc, w którym można wypocząć z dala od wielkomiejskiego hałasu. W całej kijowskiej metropolii jest jakiś nieodparty urok, który przyciąga polskich turystów w te strony.

Zdecydowanie za najciekawszą część Kijowa należy uznać jego starówkę. Historyczna dzielnica położona zaraz obok wałów Dniepru, dzieli się na wzgórza, z których najważniejsze jest Górne Miasto. W jego okolicach odnajdziemy jeden z ważniejszych zabytków Kijowa – monastyr – Ławra Kijowsko-Peczerska. Na miejscu odkryjemy najpiękniejsze cerkwie z charakterystycznymi złotymi kopułami, drewniane wiatraki, ukraińskie ikony, sztukę sakralną, bogactwo tradycji ludowej, ukraińskie alkohole z piwami pszenicznymi i wódką chrzanową na czele. Stolica Ukrainy to jedno z ciekawszych miejsc w Europie, które posiada wiele ukrytych zalet. Można powiedzieć, że tu atrakcje turystyczne czają się na każdym rogu, trzeba tylko chcieć je odkryć.

W ostatnich latach Kijów przechodził wielką przemianę, w całej stolicy przeprowadzono szereg inwestycji, dokonano wielu renowacji zabytków i ogólnych remontów całej infrastruktury miejskiej. Miasto z roku na rok jest coraz bliższe powrotu do kondycji z czasów, kiedy Kijów święcił lata swojej świetności.

Do największych zabytków Kijowa należą: Sobór Mądrości Bożej - Sofia Kijowska pochodząca z XI wieku, Cerkiew św. Cyryla, Cerkiew Trocka, Monaster św. Michała o Złotych Kopułach, Cerkiew św. Andrzeja datowana na XVIII wiek, Sobór św. Włodzimierza,
Monaster Wydubicki w Kijowie, Kościół św. Mikołaja pochodzący z 1899 r. utrzymany w stylu neogotyckim, Kościół św. Aleksandra, Synagoga Centralna (1897-1898), rekonstruowana Złota Brama – średniowieczny wjazd do miasta pochodzący z XI wieku.

Kijów to miasto niedocenione, zasługujące na uwagę turystów. Urok miasta powinni wykorzystać zwłaszcza nasi rodacy, ponieważ na Ukrainę możemy wybrać się naprawdę w każdej niemalże chwili. Weekendowa wycieczka do Kijowa znajduje się na wyciągnięcie ręki. 

Nie wiesz gdzie jechać?

Wypełnij poniższy formularz, a my pomożemy
Ci wybrać najlepszą ofertę.

Zostaw wiadomość »

Zadzwoń do nas

12 333 77 79
 pn-sb: 10-21, nd: 10-20

Przewodnik - losowe artykuły

438_guide_randomarticle.jpg Na co zwrócić uwagę przy wyborze...

Zapadła decyzja – jedziemy na wakacje! Przed nami dużo...

506_guide_randomarticle.jpg Wakacje za 1000zł

Nie ma chyba osoby, która nie marzyłaby o zagranicznych...

471_guide_randomarticle.jpg Dokąd na ciepłe wakacje zimą?

Nikt nie wątpi w to, że Polska posiada swoje uroki i...

9598_guide_randomarticle.JPG First minute czy last minute?

Słoneczny urlop to z pewnością jedna z ulubionych chwil w...

9597_guide_randomarticle.JPG Ruszyło stacjonarne biuro...

Wycieczka.pl rozszerzyła swoją działalność i od dzisiaj...

444_guide_randomarticle.jpg Na co zwrócić uwagę przy...

„W przypadku imprezy Last minute Klient nie może stawiać...

Przewodnik - inne kraje

Polecane wycieczki

woman-in-hat.jpg
Dlaczego warto rezerwować
na Wycieczka.pl?
  • Gwarancja najniższej ceny!
  • Miła i fachowa pomoc konsultanta
  • Bezpieczne zakupy
Odwiedź nasz salon sprzedaży
w Krakowie!
Biuro
Biuro Podróży Wycieczka.pl
Futura Park Kraków
ul. Prof. A. Różańskiego 32
32-085 Modlniczka k. Krakowa

Zobacz na mapie »

Najlepsze biura podróży na Wycieczka.pl

Rainbow Tours Rainbow Tours Biuro podróży ITAKA Grecos Exim Tours Wezyr Holidays Logos Tours Biuro podróży Best Reisen Trade and Travel Rudolf Reisen Ecco Holiday Ecco Travel Atlas Tours Itaka & Gala Prima Holiday Sun & Fun
Pomożemy Ci znaleźć odpowiednią ofertę.
Zostaw swój numer. Oddzwonimy wkrótce.