Ukraina - Zabytki

slider-left-handle.png
  • 5456_iconslider.jpg
  • 5457_iconslider.jpg
  • 5458_iconslider.jpg
  • 5459_iconslider.jpg
  • 5454_iconslider.jpg
  • 5455_iconslider.jpg
slider-right-handle.png

Pod względem zabytków najwięcej oferuje Kijów- znajdują się tu zabytki z Listy Światowego Dziedzictwa UNESCO,  święte miejsca prawosławia, pomniki historii, dzieła architektury. Również Lwów, jest niepowtarzalny miastem i ośrodkiem wielu barwnych kultur. Stare miasto we Lwowie, zostało w roku 1998 wpisane na listę Światowego dziedzictwa UNESCO. W architekturze miasta widać wpływy zarówno włoskie jak i niemieckie, a także żyjących tu niegdyś rozmaitych grup etnicznych. Będąc we Lwowie każdy Polak musi odwiedzić Cmentarz Łyczakowski, który stanowi miejsce spoczynku wielu zasłużonych Polaków. To właśnie w tym miejscu znajduje się Cmentarz Orląt Lwowskich – Polaków, którzy bronili miasta w 1919 r. 

 Do najatrakcyjniejszych zabytków Kijowa zaliczamy:Srebrne Carskie Wrota Soboru Sofijskiego (rekonstrukcja), wykonane w latach 1747 – 1750. Wrota Królewskie zostały po zajęciu Kijowa przez Armię Czerwoną , zdjęte i pocięte na części w celu ich przetopienia. W 2006 została wykonana ich rekonstrukcja, dzięki czemu turyści mogą znów podziwiać carskie wrota na swoim  miejscu.Sobór Mądrości Bożej ( sobór sofijski )- cerkiew wpisana została na listę światowego dziedzictwa UNESCO, obecnie muzeum państwowe, przyciągające całe rzesze turystów. Ławrę Pieczerską- Siedzibę Ukraińskiego Kościoła Prawosławnego.

Najsłynniejszymi zabytkami Lwowa są: Cmentarz Orląt Lwowskich. Katedra Łacińska z kaplicami: Kampianów i Boimów-  najstarszy kościół we Lwowie. W kościele znajduje się wielki barokowy ołtarz, ze słynnym obrazem Matki Boskiej Łaskawej, witraże (wykonane przez Mehoffera ) oraz szereg przepięknych, wartych zobaczenia kaplic.Sobór św. Jura- cerkiew katedralna, z eliptyczną kopułą znajdującą się pośrodku cerkwi oraz z czterema kopułami nad kaplicami. Cerkiew znana jest ze wspaniałych rzeźb.Katedra ormiańska i dzielnica ormiańska jest najstarszym i najcenniejszm zabytkiem miasta  z projektami. Dzielnica ta stanowi mozaikę kultur i uznawana jest za jedną z największych atrakcji turystycznych na Ukrainie. Kościół i klasztor Bernardynów- kościół z fantazyjnymi ornamentami, wieżą oraz trzynawowym wnętrzem z przepięknymi ozdobami barokowymi. Wewnątrz uwagę zwracają bogato zdobione stalle.Nie można ominąć Opery lwowskiej, która przepełniona jest rzeźbami i obrazami i uznawana za prawdziwe dzieło sztuki!

Ponadto  Ukraina może pochwalić się pięknymi miastami, które zostały ukształtowane przez historię i ogromny przepływ kulturowy. Lwów to mieszanka polskich korzeni i ukraińskiego ducha,  Ukraińcy uważają, że Lwów stanowi najbardziej europejską część kraju. Zachwyca także Charków, Kijów, Tarnopol oraz Kamieniec Podolski.  
Osoby zainteresowane historią z pewnością wybiorą się na wycieczkę szlakiem dawnych polskich twierdz kresowych i rezydencji magnackich, do których zaliczamy: Kamieniec Podolski, Chocim, Zbaraż, Buczacz, Podhorce (rezydencja Koniecpolskich), Żółkiew (rezydencja Sobieskich i Radziwiłłów), Stanisławów (rezydencja Potockich), Olesko (rezydencja Sobieskich).

Ci którzy na letni wypoczynek wybiorą wczasy na Krymie z pewnością nie ominą miejsc takich jak: Jałta, Sewastopol, Symferopol, Odessa i Bakczysaraj.

Nie wiesz gdzie jechać?

Wypełnij poniższy formularz, a my pomożemy
Ci wybrać najlepszą ofertę.

Zostaw wiadomość »

Zadzwoń do nas

12 333 77 79
 pn-sb: 10-21, nd: 10-20

Przewodnik - losowe artykuły

482_guide_randomarticle.jpg Poznaj zalety wycieczek first...

W ostatnim czasie wybuchł prawdziwy boom na wycieczki last...

462_guide_randomarticle.jpg Najlepsze miejsca dla plażowiczów

Polacy najczęściej swój urlop utożsamiają z błogim...

444_guide_randomarticle.jpg Na co zwrócić uwagę przy...

„W przypadku imprezy Last minute Klient nie może stawiać...

518_guide_randomarticle.jpg Wakacje dla singla

Lato to czas podróży i mimo że najczęściej podróżujemy ze...

280_guide_randomarticle.jpg Sposób na karnawał

Zupełnie inne państwa, a co za tym idzie - zupełnie inna...

164_guide_randomarticle.jpg Typowe gafy turysty

Jak uniknąć faux-pas wobec współtowarzyszy podróży lub...

Przewodnik - inne kraje

Polecane wycieczki

woman-in-hat.jpg
Dlaczego warto rezerwować
na Wycieczka.pl?
  • Gwarancja najniższej ceny!
  • Miła i fachowa pomoc konsultanta
  • Bezpieczne zakupy
Odwiedź nasz salon sprzedaży
w Krakowie!
Biuro
Biuro Podróży Wycieczka.pl
Futura Park Kraków
ul. Prof. A. Różańskiego 32
32-085 Modlniczka k. Krakowa

Zobacz na mapie »

Najlepsze biura podróży na Wycieczka.pl

Rainbow Tours Rainbow Tours Biuro podróży ITAKA Grecos Exim Tours Wezyr Holidays Logos Tours Biuro podróży Best Reisen Trade and Travel Rudolf Reisen Ecco Holiday Ecco Travel Atlas Tours Itaka & Gala Prima Holiday Sun & Fun
Pomożemy Ci znaleźć odpowiednią ofertę.
Zostaw swój numer. Oddzwonimy wkrótce.