Wycieczka.pl

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur
adipiscing elit. Etiam posuere varius
magna, ut accumsan quam pretium
vel. Duis ornare

Latest News
Follow Us
GO UP
  /  Przewodnik   /  Wegry   /  Regiony-wegier   /  Węgry – Hajdúszoboszló

Węgry – Hajdúszoboszló

Hajdúszoboszló to niewielka miejscowość na wschodzie Węgier, która każdego roku przyciąga w swe gościnne progi tysiące turystów. Przyczyną tego jest sława tamtejszych wód termicznych, uznawanych za lecznicze. Z tego powodu urlop w Hajdúszoboszló to świetna propozycja dla tych, którzy chcą wykorzystać go na poprawę swojego zdrowia. A ze względu na świetne zaplecze turystyczne i mnogość atrakcji mogą zabrać ze sobą całą rodzinę! Do Hajdúszoboszló bardzo często podróżują Polacy. Doprowadziło to do tego, iż na miejscu w wielu miejscach publicznych – sklepach, restauracjach – można bez większego problemu porozumieć się w naszym ojczystym języku. Nawet miejscowa gazeta tłumaczona jest na polski język. Jest to wspaniałe udogodnienie dla tych, którzy mają trudności z posługiwaniem się językiem obcym.

Największą atrakcją Hajdúszoboszló jest kąpielisko lecznicze Hungarospa – to obecnie największy w Europie kompleks kąpieliskowy! Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Do wyboru mamy:

  • kąpielisko lecznicze – czynne przez cały rok. We wszystkich basenach znajduje się woda o takim samym składzie, jednak różni się ich temperatura. Woda posiada nieco brązowawy kolor – przyczyną tego jest wysoka zawartość jodu i wielu innych minerałów. Wody lecznicze z Hajdúszoboszló pomagają na następujące choroby: zapalenia i zwyrodnienia stawów, zapalenia kręgosłupa, stany zapalne układu nerwowego, bóle mięśni, złamania kości, dolegliwości ginekologiczne, choroby skóry. Mogą być pomocne w leczeniu bezpłodności. Pomagają przy rehabilitacji po paraliżu, po przebyciu choroby Heinego-Medina oraz przy kontuzjach.
  • Aquapark -chociaż za wstęp do tego obiektu należy zapłacić oddzielnie, zdecydowanie warto to zrobić. Na miejscu znajduje się 9 rodzajów zjeżdżalni. Osoby z małymi dziećmi nie muszą się o nie obawiać – specjalnie dla dzieci poniżej 10 roku życia stworzono atrakcje w postaci rwącego potoku, zamku wodnego i mini zjeżdżalni.
  • basen pływacki – idealny dla tych, którzy pływanie traktują poważnie.Kryty basen Arpad posiada długoś 50 metrów i jest szeroki na 8 torów. W pobliżu znajduje się także specjalny basen dla tych, którzy dopiero uczą się pływać.
  • plaże – czynne od 1 maja do 30 września, przy nich znajduje się aż 13 basenów! Znajdzie się tutaj propozycja dla każdego. Dla małych dzieci przygotowano płytki brodzik, w którym umieszczono sztuczne zwierzęta. Najwięcej turystów przyciąga tzw. śródziemnomorskie wybrzeże – to największy w Europie Środkowej basen, na brzegu którego znajdziemy plażę z prawdziwym, morskim piaskiem, palmami, a nawet latarnią morską i statkiem piratów. Znajdziemy tutaj także coś dla fanów wypoczynku aktywnego: boiska do piłki nożnej i siatkówki oraz korty tenisowe.
  • Na terenie kompleksu znajduje się także hotel Hungarospa Thermal oraz dwa kempingi: Thermal i Hajdú.

Będąc na terenie kąpieliska warto spróbować miejscowej wody mineralnej Pávai Vajna. Jej spożywanie zaleca się przy chorobach układu pokarmowego (np. nadkwasowość, wrzody) a także przy osteoporozie, ponieważ posiada dużą ilość fluoru. Hajdúszoboszló to idealna propozycja dla każdego, kto lubi wypoczywać nad wodą. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie!

Zostaw komentarz