Wycieczka.pl

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur
adipiscing elit. Etiam posuere varius
magna, ut accumsan quam pretium
vel. Duis ornare

Latest News
Follow Us
GO UP
  /  Przewodnik   /  Wegry   /  Regiony-wegier   /  Węgry – Hajdúszoboszló

Węgry – Hajdúszoboszló

Hajdúszoboszló to niewielka miejscowość na wschodzie Węgier, która każdego roku przyciąga w swe gościnne progi tysiące turystów. Przyczyną tego jest sława tamtejszych wód termicznych, uznawanych za lecznicze. Z tego powodu urlop w Hajdúszoboszló to świetna propozycja dla tych, którzy chcą wykorzystać go na poprawę swojego zdrowia. A ze względu na świetne zaplecze turystyczne i mnogość atrakcji mogą zabrać ze sobą całą rodzinę! Do Hajdúszoboszló bardzo często podróżują Polacy. Doprowadziło to do tego, iż na miejscu w wielu miejscach publicznych – sklepach, restauracjach – można bez większego problemu porozumieć się w naszym ojczystym języku. Nawet miejscowa gazeta tłumaczona jest na polski język. Jest to wspaniałe udogodnienie dla tych, którzy mają trudności z posługiwaniem się językiem obcym.

Największą atrakcją Hajdúszoboszló jest kąpielisko lecznicze Hungarospa – to obecnie największy w Europie kompleks kąpieliskowy! Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Do wyboru mamy:

  • kąpielisko lecznicze – czynne przez cały rok. We wszystkich basenach znajduje się woda o takim samym składzie, jednak różni się ich temperatura. Woda posiada nieco brązowawy kolor – przyczyną tego jest wysoka zawartość jodu i wielu innych minerałów. Wody lecznicze z Hajdúszoboszló pomagają na następujące choroby: zapalenia i zwyrodnienia stawów, zapalenia kręgosłupa, stany zapalne układu nerwowego, bóle mięśni, złamania kości, dolegliwości ginekologiczne, choroby skóry. Mogą być pomocne w leczeniu bezpłodności. Pomagają przy rehabilitacji po paraliżu, po przebyciu choroby Heinego-Medina oraz przy kontuzjach.
  • Aquapark -chociaż za wstęp do tego obiektu należy zapłacić oddzielnie, zdecydowanie warto to zrobić. Na miejscu znajduje się 9 rodzajów zjeżdżalni. Osoby z małymi dziećmi nie muszą się o nie obawiać – specjalnie dla dzieci poniżej 10 roku życia stworzono atrakcje w postaci rwącego potoku, zamku wodnego i mini zjeżdżalni.
  • basen pływacki – idealny dla tych, którzy pływanie traktują poważnie.Kryty basen Arpad posiada długoś 50 metrów i jest szeroki na 8 torów. W pobliżu znajduje się także specjalny basen dla tych, którzy dopiero uczą się pływać.
  • plaże – czynne od 1 maja do 30 września, przy nich znajduje się aż 13 basenów! Znajdzie się tutaj propozycja dla każdego. Dla małych dzieci przygotowano płytki brodzik, w którym umieszczono sztuczne zwierzęta. Najwięcej turystów przyciąga tzw. śródziemnomorskie wybrzeże – to największy w Europie Środkowej basen, na brzegu którego znajdziemy plażę z prawdziwym, morskim piaskiem, palmami, a nawet latarnią morską i statkiem piratów. Znajdziemy tutaj także coś dla fanów wypoczynku aktywnego: boiska do piłki nożnej i siatkówki oraz korty tenisowe.
  • Na terenie kompleksu znajduje się także hotel Hungarospa Thermal oraz dwa kempingi: Thermal i Hajdú.

Będąc na terenie kąpieliska warto spróbować miejscowej wody mineralnej Pávai Vajna. Jej spożywanie zaleca się przy chorobach układu pokarmowego (np. nadkwasowość, wrzody) a także przy osteoporozie, ponieważ posiada dużą ilość fluoru. Hajdúszoboszló to idealna propozycja dla każdego, kto lubi wypoczywać nad wodą. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie!

Zostaw komentarz

Oferta dedykowana

Formularz kontaktowy

Nie wiesz dokąd jechać? Masz pytanie lub po prostu chcesz się z nami skontaktować?
Zapraszamy do wypełnienia formularza, przygotujemy ofertę specjalnie dla Ciebie.

Twoje dane kontaktowe

Dorośli: - + Dzieci: - +

Kiedy i dokąd

Wyczyść Wyczyść Popularne kierunki Wszystkie kierunki Bułgaria
Egipt
Grecja
Hiszpania
Tunezja
Turcja
Wyspy Zielonego Przylądka
Włochy
Zjednoczone Emiraty Arabskie

Długość pobytu

do 3 dni 4-6 dni 7-9 dni 10-13 dni 14-16 dni

Dodatkowe informacje