Wycieczka.pl

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur
adipiscing elit. Etiam posuere varius
magna, ut accumsan quam pretium
vel. Duis ornare

Latest News
Follow Us
GO UP
  /  Przewodnik   /  Wegry   /  Węgry – Zabytki

Węgry – Zabytki

Węgry to kraj obfitujący w zabytki i liczne atrakcje turystyczne. Wynika to z bogatej historii Węgier oraz ukształtowania terenu, które sprzyja pięknym krajobrazom. Na liście Światowego Dziedzictwa UNESCO znajduje się 9 miejsc wartych odwiedzenia. Budapeszt – stolica Węgier, przez większość swojej historii będąca dwoma niezależnymi miastami – Budą i Pestem. Po stronie Pestu warto zobaczyć imponujący neogotycki budynek parlamentu, katedrę Św. Stefana oraz Wielką Synagogę – największą w Europie! – i muzeum żydowskie. Znajduje się tam także kilka muzeów: etnograficzne, Narodowe, historii naturalnej, sztuki współczesnej, Biblii, Centrum Pamięci o Holokauście. Dalej trafić można na Dom Terroru – budynek w tajnej kwaterze policji, obecnie muzeum dokumentujące czasy nazizmu i komunizmu. Po stronie Budy także znaleźć można kilkanaście muzeów, z których najciekawszym jest chyba Aquincum – są to pozostałości po mieście z czasów starożytnego Rzymu.

Eger – miasto o barokej zabudowie, ze wspaniałym średniowiecznym zamkiem. W mieście znajduje się także najwyższy minaret na Węgrzech. Wieś Hollókő i jej okolice – budynki we wsi, pełniącej funkcję skansenu, zostały zachowane w swoim stanie pierwotnym. We wsi znajduje się kościół z końca XIX wieku, a w pobliżu obejrzeć można malownicze ruiny XIII-wiecznego zamku. Jaskinie Aggtelek Karst i Karst na Słowacji – teren pograniczny, usiany jaskiniami z pięknymi stalaktytami. Park Narodowy Hortobágy – Puszta – jest to fragment zachowanego pierwotnego stepu o powierzchni 630 km². Obszar ten jest największą łąką w Europie. Można tutaj doświadczyć fatamorgany!

Wczesnochrześcijańska nekropolia Pécs – jest to cmentarz chrześcijański pochodzący z IV wieku n.e. Całe miasto Pécs warte jest obejrzenia ze względu na ilość zabytków, jakie tam się znajdują. Atrakcje turystyczne Pécsu to np. XI-wieczna katedra z czterema imponującymi wieżami, meczet paszy Gázi Kászima z XVI wieku, barbakan z XV wieku, centrum z rynkiem i ratuszem, piękny budynek Węgierskiej Akademii Nauk z końca XIX wieku, Teatr Narodowy i liczne muzea. Park Narodowy Fertő-Hanság/Neusiedlersee – położony na granicy z Austrią, malowniczy park narodowy.

Region Tokaj – wytwarza się w nim słynny węgierski trunek. Region warty odwiedzenia z powodu jego walorów przyrodniczych jak i kulturowych. Patronatem UNESCO objętych jest tutaj 27 miejscowości.

Zostaw komentarz

Oferta dedykowana

Formularz kontaktowy

Nie wiesz dokąd jechać? Masz pytanie lub po prostu chcesz się z nami skontaktować?
Zapraszamy do wypełnienia formularza, przygotujemy ofertę specjalnie dla Ciebie.

Twoje dane kontaktowe

Dorośli: - + Dzieci: - +

Kiedy i dokąd

Wyczyść Wyczyść Popularne kierunki Wszystkie kierunki Bułgaria
Egipt
Grecja
Hiszpania
Tunezja
Turcja
Wyspy Zielonego Przylądka
Włochy
Zjednoczone Emiraty Arabskie

Długość pobytu

do 3 dni 4-6 dni 7-9 dni 10-13 dni 14-16 dni

Dodatkowe informacje