Wycieczka.pl

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur
adipiscing elit. Etiam posuere varius
magna, ut accumsan quam pretium
vel. Duis ornare

Latest News
Follow Us
GO UP
  /  Przewodnik   /  Chorwacja   /  Regiony-chorwacji   /  Chorwacja – Wyspa Vis

Chorwacja – Wyspa Vis

Chorwacka wyspa Vis  położona w obrębie basenu Morza Adriatyckiego jest dziewiątą co do wielkości wyspą należącą do tego kraju. Z wszystkich wysp dalmatyńskich to Vis jest wyspą najbardziej oddaloną od lądu, a jednocześnie najciekawszą i w największym stopniu zróżnicowaną z całego archipelagu należącego do Chorwacji.

Co ciekawe wyspa Vis od II wojny światowej do rozpadu Jugosławii była całkowicie niedostępna dla obcokrajowców, dopiero wraz z rozwojem chorwackiej branży turystycznej wieści o wyspie Vis rozeszły się po świecie. Przez te wszystkie lata wyspa Vis przeżyła ogromny rozwój turystyczny i stała się jednym z najbardziej pożądanych kurortów wakacyjnych na terenie Chorwacji.  

Dwie najsłynniejsze miejscowości turystyczne na wyspie to Vis i Komiža, które w praktyce  są po prostu dwoma największymi portami na wyspie. Na miejscu panują idealne warunki do wypoczynku,  klimat jest gorący i zarazem bardzo łagodny. Wnętrze wyspy pokrywają zielone lasy bogate w sosny alpejskie, dęby i pachnące lawendy. Linia brzegowa z jednej strony wyróżnia się piaszczystymi plażami, które potrafią wprowadzić w błogi, wakacyjny stan, zaś z drugiej zapiera dech w piersiach malowniczymi formacjami skalnymi. Do najbardziej znanych piaszczystych plaż na wyspie należą: plaża Rogačić położona niedaleko miasta Vis (północna część wyspy), plaża Zaglav (południowo-wschodnia strona wyspy), plaża Burgujac (położona w okolicach miejscowości Podstraja) i plaża Stončica (znajdująca się na północnym-wschodzie wyspy). Jedną z najpiękniejszych zatok kamienistych na wyspie Vis jest plaża Stiniva, czy Kamenica w Komižy.

Wyspa Vis jest znana w Chorwacji jako jeden z najlepszych miejsc do nurkowania. Na miejscu znajdują trzy elitarne kluby płetwonurkowe. Największą atrakcją są podwodne wycieczki zorganizowane w otoczeniu wraków statków. Wyspa jest idealnym miejscem dla miłośników aktywnej formy wypoczynku. Do dyspozycji turystów oddano korty tenisowe, klub sportowo-rekreacyjny, wypożyczalnie sprzętu wodnego, klub piłkarski i klub jachtowy.

Wyspa Vis słynie nie tylko z samych plaż czy hotelowych atrakcji turystycznych, to także ośrodek kulturalny wypełniony wiekowymi zabytkami. Na wyspie odnajdziemy antyczny amfiteatr, pozostałości antycznej Issy i jej portu, Cytadela w porcie Komiža pochodząca z 1585 r., Kościół Franciszkański z XVI wieku, Trójnawowy kościół Matki Boskiej Pirackiej (Gusarica), Klasztor Benedyktynów, Kościół świętego Cypriana, Kościół Matki Bożej z groty, a także liczne Fortece, budowle warowne, zbrojownie i dawne fortyfikacje.

Wyspa Vis jest niezwykle zróżnicowana i może zapewnić każdej nawet najbardziej wymagającej osobie wakacje pełne atrakcji turystycznych, słońca, krystalicznie czystej wody i złotego piasku.

Zostaw komentarz

Oferta dedykowana

Formularz kontaktowy

Nie wiesz dokąd jechać? Masz pytanie lub po prostu chcesz się z nami skontaktować?
Zapraszamy do wypełnienia formularza, przygotujemy ofertę specjalnie dla Ciebie.

Twoje dane kontaktowe

Dorośli: - + Dzieci: - +

Kiedy i dokąd

Wyczyść Wyczyść Popularne kierunki Wszystkie kierunki Bułgaria
Egipt
Grecja
Hiszpania
Tunezja
Turcja
Wyspy Zielonego Przylądka
Włochy
Zjednoczone Emiraty Arabskie

Długość pobytu

do 3 dni 4-6 dni 7-9 dni 10-13 dni 14-16 dni

Dodatkowe informacje