Wycieczka.pl

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur
adipiscing elit. Etiam posuere varius
magna, ut accumsan quam pretium
vel. Duis ornare

Latest News
Follow Us
GO UP
  /  Przewodnik   /  Hiszpania   /  Hiszpania – Jak dotrzeć?

Hiszpania – Jak dotrzeć?

Samolot jest najwygodniejszym sposobem podróży do Hiszpanii. Jest zdecydowanie najszybszy, a jeśli zarezerwujemy bilet odpowiednio wcześnie i trafimy na okazję – także najtańszy. Istnieje wiele połaćzeń na trasie Polska – Hiszpania, które obsługiwane są przez tanie linie. Samoloty z Polski startują z lotnisk w Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Katowicach, Wrocławiu, Gdańsku. Dolecieć możemy do największych miast hiszpańskich – najczęściej są to Madryt i Barcelona. Lot trwa ok. 3 h. Minusem są ograniczenia bagażowe, ale zawsze można wykupić dodatkowe kilogramy albo po prostu spakować mniej rzeczy.

Samochód to forma podróżowania, która wydaje się odpowiednia, jeśli do Hiszpanii wybieramy się z rodziną bądź w gronie znajomych. Nie obowiązują nas wówczas rygorystyczne ograniczenia bagażowe, ani godziny odjazdów/odlotów. Pamiętajmy jednak, iż trasa z Warszawy do Madrytu to ok. 3 000 km, więc podróż wymaga minimum 2 kierowców.

Prowadzić pojazd możemy na podstawie polskiego prawa jazdy. Na trasie należy robić częste postoje – szczególnie gdy jesteśmy zmęczeni. Warto wcześniej sprawdzić jakie ciekawe miejsca leżą na naszej trasie i właśnie tam zaplanować przerwę w podróży. Najkrótsza trasa wiedzie przez Czechy, południowe Niemcy i Francję. Można jednak nadłożyć trochę drogi i wybrać się przez Czechy, Austrię i Włochy, a potem wybrzeżem Morza Śródziemnego.

Mimo, iż drogi w Zachodniej Europie stoją na bardzo wysokim poziomie, to zachowajmy zdrowy rozsądek – należy bezwzględnie podporządkować się tamtejszym przepisom ruchu drogowego. Pamiętajmy także o wykupieniu winiet (o ile w danym kraju obowiązują).

Podróż pociągiem do Hiszpanii wymaga przesiadki – nie istnieje bezpośrednie połączenie na trasie Polska – Hiszpania. Bilety są stosunkowo drogie i warto sprawdzić, czy można naszą podróż uczynić tańszą (np. wykupując bilet w zwykłej kasie tylko do polskiej granicy, a tam na dalszy etap wycieczki). O wszelkie zniżki i wakacyjne promocje trzeba pytać w informacji, bądź szukać w internecie. Przejazd pociągiem nie jest tak uciążliwy jak autobusem i trwa krócej. Dla fanów tego środka transportu będzie więc to prawdziwa przygoda, w trakcie której możemy poznać interesujących ludzi – może nawet zostaniemy zaproszeni na lampkę wina w Barcelonie.

Do Hiszpanii kursują autokary z wielu polskich miast. Oferta jest dość szeroka, jednak za bilet normaly w jedną stronę przyjdzie nam zapłacić kilkaset złotych. Jednocześnie podróż może trwać dwie doby i jest odradzana osobom, które cierpią na chorobę lokomocyjną. Interesujące nas połączenia łatwo znaleźć dzięki wyszukiwarkom internetowym.

Zostaw komentarz

Oferta dedykowana

Formularz kontaktowy

Nie wiesz dokąd jechać? Masz pytanie lub po prostu chcesz się z nami skontaktować?
Zapraszamy do wypełnienia formularza, przygotujemy ofertę specjalnie dla Ciebie.

Twoje dane kontaktowe

Dorośli: - + Dzieci: - +

Kiedy i dokąd

Wyczyść Wyczyść Popularne kierunki Wszystkie kierunki Bułgaria
Egipt
Grecja
Hiszpania
Tunezja
Turcja
Wyspy Zielonego Przylądka
Włochy
Zjednoczone Emiraty Arabskie

Długość pobytu

do 3 dni 4-6 dni 7-9 dni 10-13 dni 14-16 dni

Dodatkowe informacje