Wycieczka.pl

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur
adipiscing elit. Etiam posuere varius
magna, ut accumsan quam pretium
vel. Duis ornare

Latest News
Follow Us
GO UP
  /  Przewodnik   /  Hiszpania   /  Regiony-hiszpanii   /  Hiszpania – Costa del Sol

Hiszpania – Costa del Sol

Costa del Sol jest cenionym na całym świecie kurortem turystycznym Andaluzji, który obejmuje zarówno tereny typowo nadmorskie (wybrzeże śródziemnomorskie zamknięte pomiędzy Gibraltarem a przylądkiem Cabo de Gata), jak i najwyższy łańcuch gór hiszpańskich – Sierra Nevada. Stolicą Costa del Sol jest miasto Sewilla. Costa del Sol uznane jest za najcieplejsze miejsce w Hiszpanii, co tłumaczy jego egzotyczna nazwę  – „Wybrzeże słońca”. Będąc na wczasach w tym miejscu mamy do wyboru jedne z najbardziej znanych kąpielisk w tej części Europu: Marbel la, Torremolinos, Malaga, Almunecar i Roquetas de Mar. Hiszpania może śmiało chwalić się tymi miejscami.

Świetne warunki do wypoczynku wypłynęły na historię Costa del Sol, które już za czasów starożytnych Greków i Rzymian stanowiło miejsce licznych eskapad podróżników i odkrywców, a także dawało swoje tereny do zamieszkania licznym kolonizatorom. Pierwszymi osadnikami, którzy zostawili po sobie największe dziedzictwo kulturowe byli Maurowie. Pamiątki historyczne i korzenie kultury arabskiej są wszechobecne w tradycyjnym rzemiośle, muzyce,  a także w architekturze miast. Spacerując po regionach Costa de Sol łatwo zauważyć wpływy arabskie w ornamentach budynków. Dziś ta niewielka cząstka bogatej historii regionu jest nierozerwalną częścią kultury andaluzyjskiej.  W XVI i XVII wieku na tereny Costa del Sol przywędrowało chrześcijaństwo, a miejscowe wioski zaczęły stopniowo podlegać chrystianizacji i wypełniać się kościołami. Dziś możemy zwiedzać zabytki religijne w postaci skromnych ale bardzo nastrojowych kościołów parafialnych.

Obecnie Costa del Sol może pochwalić się świetnie prosperującą infrastrukturą turystyczną zasobną w luksusowe hotele, baseny, restauracje, tawerny, pola golfowe a także piękne i rozległe plaże. W lecie do największych atrakcji regionu należą parki wodne, kolejki górskie, a także ogrody botaniczne czy safari. Wszystko to przyciąga co roku ogromne rzesze spragnionych zabawy urlopowiczów. Trzeba pamiętać, że w tak dobrze usytuowanym miejscu nigdy nie zabraknie muzycznej oprawy, przecież Andaluzja to stolica wiecznie żywego flamenco. Wybierając się na wieczorny spacer możemy być pewni, że charakterystyczny dźwięk hiszpańskiej gitary będzie towarzyszyć nam przez całą drogę, aż do miejscowej tawerny, gdzie zjemy wyśmienitą kolację. Można powiedzieć, że Costa del Sol nigdy nie zasypia a w nocy budzi się do drugiego życia z jeszcze większą radością i werwą zabawy.

Większość turystów odwiedza to miejsce z racji zagwarantowanej słonecznej pogody i radosnego usposobienia ludzi. W pełni sezonu jest tak ciepło, że temperatura dochodzi nawet do 40 stopni C. Jednak nie ma powodów do obawy, połączenie klimatu typowo śródziemnomorskiego z suchą aurą gór czyni to miejsce wolnym od nieprzyjemnego uczucia skwaru i wilgoci, nawet przy tak dużych temperaturach powietrza.

Miłośnicy sztuki kulinarnej będą wprost zachwyceni andaluzyjskimi specjałami, które serwują miejscowe restauracje. Tutejsza kuchnia charakteryzuje się dużą ilością ryb, owoców morza i świeżych warzyw. Koneserzy win odnajdą na wybrzeżu Costa del Sol wszystkie smaki, których od dawna poszukiwali.

Region Costa del Sol wyróżnia się różnorodnością poszczególnych miejscowości. Będąc na miejscu warto wybrać się do Malagi, gdzie oprócz pokazów popularnej corridy możemy zwiedzić jaskinie Cueva de Nerja. Do równie znanych i ciekawych miejscowości nadmorskich Costa Del Sol należą: Estepona, Marcella, La Cala, Benalmadena, Torremolinos.

Zostaw komentarz

Oferta dedykowana

Formularz kontaktowy

Nie wiesz dokąd jechać? Masz pytanie lub po prostu chcesz się z nami skontaktować?
Zapraszamy do wypełnienia formularza, przygotujemy ofertę specjalnie dla Ciebie.

Twoje dane kontaktowe

Dorośli: - + Dzieci: - +

Kiedy i dokąd

Wyczyść Wyczyść Popularne kierunki Wszystkie kierunki Bułgaria
Egipt
Grecja
Hiszpania
Tunezja
Turcja
Wyspy Zielonego Przylądka
Włochy
Zjednoczone Emiraty Arabskie

Długość pobytu

do 3 dni 4-6 dni 7-9 dni 10-13 dni 14-16 dni

Dodatkowe informacje