Hiszpania - Jak dotrzeć?

Samolot jest najwygodniejszym sposobem podróży do Hiszpanii. Jest zdecydowanie najszybszy, a jeśli zarezerwujemy bilet odpowiednio wcześnie i trafimy na okazję - także najtańszy. Istnieje wiele połaćzeń na trasie Polska – Hiszpania, które obsługiwane są przez tanie linie. Samoloty z Polski startują z lotnisk w Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Katowicach, Wrocławiu, Gdańsku. Dolecieć możemy do największych miast hiszpańskich – najczęściej są to Madryt i Barcelona. Lot trwa ok. 3 h. Minusem są ograniczenia bagażowe, ale zawsze można wykupić dodatkowe kilogramy albo po prostu spakować mniej rzeczy.

Samochód to forma podróżowania, która wydaje się odpowiednia, jeśli do Hiszpanii wybieramy się z rodziną bądź w gronie znajomych. Nie obowiązują nas wówczas rygorystyczne ograniczenia bagażowe, ani godziny odjazdów/odlotów. Pamiętajmy jednak, iż trasa z Warszawy do Madrytu to ok. 3 000 km, więc podróż wymaga minimum 2 kierowców.

Prowadzić pojazd możemy na podstawie polskiego prawa jazdy. Na trasie należy robić częste postoje – szczególnie gdy jesteśmy zmęczeni. Warto wcześniej sprawdzić jakie ciekawe miejsca leżą na naszej trasie i właśnie tam zaplanować przerwę w podróży. Najkrótsza trasa wiedzie przez Czechy, południowe Niemcy i Francję. Można jednak nadłożyć trochę drogi i wybrać się przez Czechy, Austrię i Włochy, a potem wybrzeżem Morza Śródziemnego.

Mimo, iż drogi w Zachodniej Europie stoją na bardzo wysokim poziomie, to zachowajmy zdrowy rozsądek – należy bezwzględnie podporządkować się tamtejszym przepisom ruchu drogowego. Pamiętajmy także o wykupieniu winiet (o ile w danym kraju obowiązują).

Podróż pociągiem do Hiszpanii wymaga przesiadki – nie istnieje bezpośrednie połączenie na trasie Polska – Hiszpania. Bilety są stosunkowo drogie i warto sprawdzić, czy można naszą podróż uczynić tańszą (np. wykupując bilet w zwykłej kasie tylko do polskiej granicy, a tam na dalszy etap wycieczki). O wszelkie zniżki i wakacyjne promocje trzeba pytać w informacji, bądź szukać w internecie. Przejazd pociągiem nie jest tak uciążliwy jak autobusem i trwa krócej. Dla fanów tego środka transportu będzie więc to prawdziwa przygoda, w trakcie której możemy poznać interesujących ludzi – może nawet zostaniemy zaproszeni na lampkę wina w Barcelonie.

Do Hiszpanii kursują autokary z wielu polskich miast. Oferta jest dość szeroka, jednak za bilet normaly w jedną stronę przyjdzie nam zapłacić kilkaset złotych. Jednocześnie podróż może trwać dwie doby i jest odradzana osobom, które cierpią na chorobę lokomocyjną. Interesujące nas połączenia łatwo znaleźć dzięki wyszukiwarkom internetowym.

Nie wiesz gdzie jechać?

Wypełnij poniższy formularz, a my pomożemy
Ci wybrać najlepszą ofertę.

Zostaw wiadomość »

Zadzwoń do nas

12 333 77 79
 pn-sb: 10-21, nd: 10-20

Przewodnik - losowe artykuły

138_guide_randomarticle.jpg Morze muzyki

Przez większą część roku nad brzegami Morza Śródziemnego...

280_guide_randomarticle.jpg Sposób na karnawał

Zupełnie inne państwa, a co za tym idzie - zupełnie inna...

9601_guide_randomarticle.jpg Sylwester za granicą

To ostatni moment na podjęcie decyzji o tym, czy kolejny...

8453_guide_randomarticle.jpg Czarnogórska dawka adrenaliny

Nuda w Czarnogórze nikomu nie grozi – i to nie tylko z...

438_guide_randomarticle.jpg Na co zwrócić uwagę przy wyborze...

Zapadła decyzja – jedziemy na wakacje! Przed nami dużo...

136_guide_randomarticle.jpg Czego nie wolno przewozić przez...

Podczas wczasów w Egipcie, Tunezji czy Maroku szturmujemy...

Przewodnik - inne kraje

Polecane wycieczki

woman-in-hat.jpg
Dlaczego warto rezerwować
na Wycieczka.pl?
  • Gwarancja najniższej ceny!
  • Miła i fachowa pomoc konsultanta
  • Bezpieczne zakupy
Odwiedź nasz salon sprzedaży
w Krakowie!
Biuro
Biuro Podróży Wycieczka.pl
Futura Park Kraków
ul. Prof. A. Różańskiego 32
32-085 Modlniczka k. Krakowa

Zobacz na mapie »

Najlepsze biura podróży na Wycieczka.pl

Rainbow Tours Rainbow Tours Biuro podróży ITAKA Grecos Exim Tours Wezyr Holidays Logos Tours Biuro podróży Best Reisen Trade and Travel Rudolf Reisen Ecco Holiday Ecco Travel Atlas Tours Itaka & Gala Prima Holiday Sun & Fun
Pomożemy Ci znaleźć odpowiednią ofertę.
Zostaw swój numer. Oddzwonimy wkrótce.