Wycieczka.pl

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur
adipiscing elit. Etiam posuere varius
magna, ut accumsan quam pretium
vel. Duis ornare

Latest News
Follow Us
GO UP
  /  Przewodnik   /  Hiszpania   /  Hiszpania – Kuchnia

Hiszpania – Kuchnia

Hiszpańska sztuka kulinarna kojarzy się z ciepłym słonecznym dniem i orzeźwiającym zapachem płynącym z morskiej bryzy, to smak najlepszych wakacji, który umila każdy dzień spędzony w tym pięknym kraju. Kuchnia hiszpańska to unoszący się w powietrzu aromat oliwy z oliwek, to smak niezwykle lekkiego wina i roztartych na pieczywie pomidorów.

Potrawy podawane w hiszpańskich domach niosą ze sobą zapach i smak wszystkiego za co kochamy Hiszpanię. Kuchnia hiszpańska jest jak beztroskie życie w tym kraju – jest niezwykle lekka, zdrowa, a jej przygotowanie nie zabierze nam cennego czasu, który chcemy spędzić nad morzem.

Fundamentem kuchni hiszpańskiej jest oczywiście oliwa z oliwek, która jest dosłownie w każdej, nawet najprostszej potrawie. Nieodzownym dodatkiem w kuchni hiszpańskiej są pomidory, których jest tutaj pod dostatkiem. Co najdziwniejsze, Hiszpanie prawie w ogóle nie jedzą pomidorów w całości. Mogą wcierać pomidory w pieczywo namoczone oliwą, ale chodzi tu bardziej o lekki aromat, więc większą część tego warzywa po prostu wyrzucają.
Hiszpańska kuchnia to produkty pochodzące z morza, urodzajnej ziemi i pachnących gajów tego kraju, to w dużej mierze aromatyczne owoce morza i ryby, to wyjątkowe suszone szynki, które zachęcająco wiszą na wystawach sklepowych i wspaniałe sery woskowane. Kuchnia hiszpańska to świeżość płynąca z naturalnych produktów.

Najbardziej cenionymi przez Hiszpanów produktami są szynki serrano, czy kiełbaski chorizo, a także przepyszne sery, które wyróżniają się lekkością i charakterystycznym smakiem. Różnorodność produktów hiszpańskich zadziwia. Hiszpanie słyną z przygotowywania lekkich przekąsek tzw. tapas. Do najbardziej znanych na całym świecie potraw należy: gazpacho,  paella, pintxos, placek tortilla ( smakiem przypomina placek z cebulą i ziemniakami – warto spróbować).

Hiszpania słynie na całym świecie z lekkiego i aromatycznego wina. W najcieplejsze dni Hiszpanie piją Sangrie, lekkie wino Tinto de verano (wino, sprite, woda mineralna, cytryna) lub wino z wodą mineralną i cytryną. Popularnym napojem jest piwo, które podawane jest z przekąskami. Najbardziej lubianym piwem w Hiszpanii jest San Miguel i Cruzcampo.

Hiszpania ma bogatą kuchnię i spędzając tu wakacje, warto zrezygnować z jedzenia hamburgerów na rzecz przepysznych owoców morza czy gazpacho.


Zostaw komentarz

Oferta dedykowana

Formularz kontaktowy

Nie wiesz dokąd jechać? Masz pytanie lub po prostu chcesz się z nami skontaktować?
Zapraszamy do wypełnienia formularza, przygotujemy ofertę specjalnie dla Ciebie.

Twoje dane kontaktowe

Dorośli: - + Dzieci: - +

Kiedy i dokąd

Wyczyść Wyczyść Popularne kierunki Wszystkie kierunki Bułgaria
Egipt
Grecja
Hiszpania
Tunezja
Turcja
Wyspy Zielonego Przylądka
Włochy
Zjednoczone Emiraty Arabskie

Długość pobytu

do 3 dni 4-6 dni 7-9 dni 10-13 dni 14-16 dni

Dodatkowe informacje