Wycieczka.pl

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur
adipiscing elit. Etiam posuere varius
magna, ut accumsan quam pretium
vel. Duis ornare

Latest News
Follow Us
GO UP
  /  Przewodnik   /  Hiszpania   /  Hiszpania – Plaże

Hiszpania – Plaże

Hiszpania to kraina wspaniałych plaż, które co roku przyciągają miliony turystów z całego świata i rzesze Hiszpanów spragnionych wypoczynku nad morzem. Oprócz kąpielisk na stałym lądzie popularne są również te położone na hiszpańskich wyspach. W skład archipelagu Balearów wchodzą tak znane wyspy jak Majorka, Minorka, Ibiza, czy Formentera. Drugim archipelagiem są Wyspy Kanaryjskie, które już w starożytności cieszyły się uznaniem Greków i Rzymian. Tutejsze wyspy pochodzenia wulkanicznego gwarantują urlop pod znakiem egzotyki.

Najpopularniejsze są oczywiście kąpieliska nad Morzem Śródziemnym. Wybrzeże podzielone jest na odcinki, które noszą bardzo znane nazwy:

  • Costa Brava (Dzikie Wybrzeże) – wybrzeże Katalonii, które ciągnie się od granicy z Francją do Barcelony. Miejsce to jest częstym celem wycieczek z Polski.
  • Costa Dorada (Złote Wybrzeże) – ciągnie się od Barcelony do ujścia Ebro i słynie z piaszczystych plaż.
  • Costa del Azahar (Wybrzeże Kwiatu Pomarańczy) – wybrzeże Walencji, które zaczyna się u ujścia rzeki Ebro, a kończy na przylądku Cabo de la Nao. Oprócz wspaniałych kąpielisk, region słynie z upraw cytrusów.
  • Costa Blanca (Białe Wybrzeże) – rozciąga się od przylądka Cabo de la Nao do Cabo de Palos.
  • Costa Calida i Costa de Almeria, które są mniej uczęszczanymi częściami hiszpańskiego wybrzeża (co nie oznacza, że tamtejsze plaże świecą pustkami).
  • Costa del Sol (Wybrzeże Słońca) to kilkuset-kilometrowy odcinek wybrzeża, ciągnący się na wschód od Gibraltaru. Podobnie jak cała reszta Andaluzji, miejsce to słynie z dużego nasłonecznienia i plaż różnego typu (piaszczyste, kamieniste, skaliste).
  • Costa de la Luz (Wybrzeże Światła) – wybrzeże to rozciąga się od Gibraltaru do granicy z Portugalią.

Jeśli ktoś nie przepada za upałami, a jednocześnie chciałby odpocząć nad morzem, powinien zastanowić się nad wybrzeżem północnej Hiszpanii.
Dużym atutem tutejszych plaż jest mniejsza ilość turystów na plażach. Podobnie jak na południu, wybrzeże dzieli się tu na klika odcinków:

  • Rias Balixas i Rias Altas, które należą do położonej na północnym – zachodzie Galicji.
  • Costa Verde (Zielone Wybrzeże), Costa Montanesa (Wybrzeże Górzyste) i Costa Vasca (Wybrzeże Baskijskie) położone nad Zatoką Baskijską.

Wszystkie te miejsca nadają się zarówno do plażowania, jak i uprawiania sportów wodnych – pływania, surfingu, windsurfingu, snorkelingu, czy nurkowania.

Zostaw komentarz

Oferta dedykowana

Formularz kontaktowy

Nie wiesz dokąd jechać? Masz pytanie lub po prostu chcesz się z nami skontaktować?
Zapraszamy do wypełnienia formularza, przygotujemy ofertę specjalnie dla Ciebie.

Twoje dane kontaktowe

Dorośli: - + Dzieci: - +

Kiedy i dokąd

Wyczyść Wyczyść Popularne kierunki Wszystkie kierunki Bułgaria
Egipt
Grecja
Hiszpania
Tunezja
Turcja
Wyspy Zielonego Przylądka
Włochy
Zjednoczone Emiraty Arabskie

Długość pobytu

do 3 dni 4-6 dni 7-9 dni 10-13 dni 14-16 dni

Dodatkowe informacje