Hiszpania - Costa Brava

Podróżując po świecie, każdy z nas szuka swojego wymarzonego miejsca na ziemi, wciąż pędzimy z ciągłym przekonaniem, że wyśniona arkadia czeka na nas w jednym z nowoczesnych i luksusowych hoteli. Czasami warto zatrzymać się chociaż na chwile i odrzucić ogromne, przepełnione ludźmi nadmorskie kolosy. Niezwykle ekscytujące jest odnalezienie dzikiego wybrzeża, miejsca którego jeszcze nie znamy, ale wiemy, że staniemy się jego częścią.

Dopływając do hiszpańskiego Costa Brava poczujemy się prawdziwymi odkrywcami. Nadmorski kurort jest jednym z najciekawszych miejsc położonych w basenie Morza Śródziemnego. Spotkamy tu z nieskazitelną przyrodą stojącą w konfrontacji z wysoko rozwiniętą infrastrukturą turystyczną. Na wybrzeżu Costa Brava wschodnie Pireneje chylą się ku morzu, schodząc delikatnie coraz to niższymi łańcuchami gór. Występują tu zarówno klify, szerokie piaszczyste plaże ukryte w cieniu sosen, jak i przepełnione ludźmi plaże nowoczesnych kurortów.

Costa Brava to region turystyczny w Katalonii (północno-wschodnia część Hiszpanii), który należy do prowincji Girona. Terytorium Costa Brava rozciąga się od Blanes aż do Port Bou położonego niedaleko granicy francuskiej. Całość ma dwoisty styl, gdzie północna część wybrzeża zachowała swój dziewiczy charakter, a pozostałe tereny skierowały się w kierunku teraźniejszości.   

Do najciekawszych atrakcji Costa Brava można zaliczyć miejscowość Palafrugell, Tossa de Mar (miasto wyróżnia się swoją starówką), Figures -  miasto, z którego pochodzi słynny  Salvador Dali, Costa del Maresme (centrum turystyki katalońskiej z miejscowościami Malgrat de Mar, Pinda de Mar czy Calella). Turyści kochający życie klubowe znajdą swój raj w nowocześniejszym Blanes.

Będąc na wczasach w Costa Brava warto odwiedzić Lloret de Mar – miejscowość z wodą w kolorze lazuru, piaszczystą plażą rozciągającą się na 1,6 km. i licznymi atrakcjami. Do najważniejszych zabytków miasta należą: gotycki kościół z kolorowymi dachówkami, prywatny zamek, ogrody św. Klotyldy.

Między największymi miastami regionu biegnie autostrada łącząca wszystkie kurorty, natomiast niemal równolegle do niej znajduje się trasa piesza, która biegnie wzdłuż całego wybrzeża. Latem między miejscowościami kursują promy wycieczkowe. Jeżeli tylko siły nam na to pozwolą możemy wybrać się na wycieczkę do Montserrat, masywu górskiego, gdzie znajduje się  „Palec Boży” – skała w kształcie palca, słynny klasztor benedyktynów wybudowany w otoczeniu gór, groty i pustelnie.

Nie wiesz gdzie jechać?

Wypełnij poniższy formularz, a my pomożemy
Ci wybrać najlepszą ofertę.

Zostaw wiadomość »

Zadzwoń do nas

12 333 77 79
 pn-sb: 10-21, nd: 10-20

Przewodnik - losowe artykuły

8875_guide_randomarticle.jpg Długi weekend

Majówka i inne długie weekendy stały się popularną formą...

449_guide_randomarticle.jpg Którą Wyspę Kanaryjską wybrać?

Wyspy Kanaryjskie niemalże od zawsze uznawane są za idealne...

9607_guide_randomarticle.jpg Idealna Tunezja, czyli który...

Tunezja to piękny północno-afrykański kraj, który oferuje...

9601_guide_randomarticle.jpg Sylwester za granicą

To ostatni moment na podjęcie decyzji o tym, czy kolejny...

495_guide_randomarticle.jpg Gdzie w podróż poślubną?

Nadszedł ten długo oczekiwany wielki dzień – ceremonia...

524_guide_randomarticle.jpg Najbardziej nietypowe hotele...

Urlop kojarzy nam się przede wszystkim z odpoczynkiem...

Przewodnik - inne kraje

Polecane wycieczki

woman-in-hat.jpg
Dlaczego warto rezerwować
na Wycieczka.pl?
  • Gwarancja najniższej ceny!
  • Miła i fachowa pomoc konsultanta
  • Bezpieczne zakupy
Odwiedź nasz salon sprzedaży
w Krakowie!
Biuro
Biuro Podróży Wycieczka.pl
Futura Park Kraków
ul. Prof. A. Różańskiego 32
32-085 Modlniczka k. Krakowa

Zobacz na mapie »

Najlepsze biura podróży na Wycieczka.pl

Rainbow Tours Rainbow Tours Biuro podróży ITAKA Grecos Exim Tours Wezyr Holidays Logos Tours Biuro podróży Best Reisen Trade and Travel Rudolf Reisen Ecco Holiday Ecco Travel Atlas Tours Itaka & Gala Prima Holiday Sun & Fun
Pomożemy Ci znaleźć odpowiednią ofertę.
Zostaw swój numer. Oddzwonimy wkrótce.