Wycieczka.pl

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur
adipiscing elit. Etiam posuere varius
magna, ut accumsan quam pretium
vel. Duis ornare

Latest News
Follow Us
GO UP
  /  Przewodnik   /  Hiszpania   /  Regiony-hiszpanii   /  Hiszpania – Costa Dorada

Hiszpania – Costa Dorada

Położone w Hiszpanii Costa Dorada to miejsce gdzie będziemy mogli rozkoszować się wypoczynkiem na długich, złocistych od piasku plażach. Nadmorski kurort położony jest w  Katalonii i swoim zasięgiem obejmuj pas wybrzeża  śródziemnomorskiego zamknięty z jednej strony ujściem Ebro a z drugiej Barceloną. Niewątpliwie największą zaletą tej części Hiszpanii są piaszczyste plaże, rozciągające się na ok. 214 km. Costa Dorada oprócz doskonałych naturalnych warunków do wypoczynku posiada jedną z najlepiej rozwiniętych infrastruktur turystycznych, bogatą w nowoczesne hotele, parki rozrywki, restauracje, sklepy i zróżnicowane atrakcje, których jest tutaj co nie miara. Nic więc dziwnego, że w sezonie panuje tu istne wakacyjne szaleństwo. Co roku to magiczne miejsce przyciąga w swojej strony ogromne ilości wczasowiczów z całego świata. Nie ma nad czym się zastanawiać, jeżeli tylko bierzemy pod uwagę podróż w to miejsce, możemy zapomnieć o każdym innym.

Wybierając się na urlop wakacyjny na wybrzeże Costa Dorada warto postarać się by był on jak najdłuższy, gdyż później będziemy mogli jedynie żałować, że nie zobaczyliśmy wszystkich atrakcji jakie przygotował dla nas ten urozmaicony region. Do najciekawszym miejscowości Costa Dorada należą:

Sitges – miasto posiada znakomicie przygotowane kąpielisko. W Sitges odbudowano od podstaw starówkę, która rozciąga się wokół przylądka.  

Salou – turyści, którzy wybiorą się do tej miejscowości do swojej dyspozycji będą mieli nieziemskie wesołe miasteczko – Port Aventura. Park dzieli się na 5 części: śródziemnomorską, meksykańską, chińską, polinezyjską i dziki zachód. W każdej z nich na amatorów dobrej zabawy czekają przeróżne atrakcje. Gdy zmęczymy się zjeżdżaniem ogromną kolejką górską, będziemy mogli wybrać się do pobliskiego Cambrils, które ze zwykłego portu rybackiego zostało przebudowane w jeden z lepszych nadmorskich kurortów. Cambrils wyróżnia się flotyllą bous, czyli specjalnymi łódkami z dużymi lampami, przygotowanymi do nocnych połowów.

Tarragona –  miasto, które posiada bogatą historię i wiele zabytków z czasów starożytności. Dziś w tym miejscu możemy podziwiać dziedzictwo kulturowe Rzymian w postaci: Forum, Circ Romans – stadion, który w starożytnych czasach służył do organizowania wyścigów rydwanów, akwedukt, Pretori – kamienna wieża z której można obserwować całe miasto.

Z większych ośrodków turystycznych na uwagę zasługują Calafell, Miami Playa oraz L’Ametlla de Mar. Oczywiście nie możemy zapomnieć o stolicy Katalonii – Barcelonie, która jest przepełniona od atrakcji turystycznych, ale w tym przypadku zwiedzanie miasta jest odrębną historię.

Miłośnicy przyrody mogą udać się do jednego z wielu rezerwatów natury występujących w tym regionie. Szczególnie polecamy Delta Ebro, który jest drugim co do wielkości parkiem w Hiszpanii. Cały obszar jest schronieniem dla flamingów oraz ponad 300 innych gatunków ptaków. Na malownicze krajobrazy Delta Ebro składają się pola ryżowe, laguny, słone bagna i wydmy. Kolejnym rezerwatem przyrody w Costa Dorada, który trzeba zobaczyć na własne oczy jest Serra del Montsant Natural Park. Miejsce wyróżnia się bardzo zróżnicowanym krajobrazem: klify, wąwozy, rzeki, a także bogatą florą i fauną: łasica, żbik, drapieżne ptaki w tym niektóre występujące pod ochroną niezwykle rzadkie gatunki orłów. Ostatnim z parków jest Els Ports Natural Park, który może pochwalić się bogatą roślinnością śródziemnomorską i malowniczą lokalizacja między górami Katalonii.

Niemniej jednak Costa Dorada jest typowo wypoczynkowym regionem, gdzie wolny czas spędza się uprawiając sporty wodne albo zwyczajnie wygrzewając się na złocistej plaży. Miłośnicy windsurfing poczują się w Costa Dorada jak w siódmym niebie, a osoby, które preferują mniej ekstremalne sporty, mogą spróbować przejażdżki na łodzi typu banan, nartach wodnych, skuterach wodnych, czy po prostu wybrać się w rejs żaglówką. Świetnym miejscem do szaleństwa jest park wodny Aqualeon w Albinyana (w pobliżu Tarragona).

Jedno jest pewne – atrakcji w Costa Dorada jest niezliczona ilość, a wszystkie z nich gwarantują niezapomniane wspomnienia. My musimy tylko tam być.

Zostaw komentarz

Oferta dedykowana

Formularz kontaktowy

Nie wiesz dokąd jechać? Masz pytanie lub po prostu chcesz się z nami skontaktować?
Zapraszamy do wypełnienia formularza, przygotujemy ofertę specjalnie dla Ciebie.

Twoje dane kontaktowe

Dorośli: - + Dzieci: - +

Kiedy i dokąd

Wyczyść Wyczyść Popularne kierunki Wszystkie kierunki Bułgaria
Egipt
Grecja
Hiszpania
Tunezja
Turcja
Wyspy Zielonego Przylądka
Włochy
Zjednoczone Emiraty Arabskie

Długość pobytu

do 3 dni 4-6 dni 7-9 dni 10-13 dni 14-16 dni

Dodatkowe informacje