Hiszpania - Zabytki

Hiszpania to nie tylko piaszczyste plaże, ciepłe morze i niepowtarzalna atmosfera, ale również cała gama wartych uwagi zabytków. 

Burgos – miasto w północnej Hiszpanii znane z wielu pięknych kościołów i klasztorów, pochodzących głównie z okresu średniowiecza. Znajduje się tu również zabytkowy pałac i ratusz. Miasto jest jednak znane przede wszystkim dzięki katedrze Santa Maria. Obiekt budowany od XIII do XVI w. stanowi doskonały przykład gotyckiej architektury i sztuki.

Altamira – położona w Górach Kantabryjskich w północnej Hiszpanii stanowi doskonały przykład kultury prehistorycznej. Znajdujące się w niej wielobarwne rysunki na ścianach przedstawiają różne zwierzęta (często w ruchu) i odciski ludzkich dłoni. Najstarsze malowidła mają ok. 15 000 lat.

Avila – w leżącej w środkowej Hiszpanii miejscowości podziwiać można katedrę łączącą różne style architektoniczne, a także mury obronne okalające miasto. W ich skład wchodzi kilkadziesiąt półokrągłych baszt i dziewięć monumentalnych bram.

Segovia – leżące w środkowej Hiszpanii miasto słynie z wielu zabytków najwyższej klasy. Oprócz wspaniałych kościołów i klasztorów można tam podziwiać piękne pałace i place. Do największych atrakcji miasta należy Katedra pod wezwaniem Marii Dziewicy, która jest ostatnią gotycką budowlą wzniesioną w Hiszpanii.

Duże wrażenie robi także alcazar, czyli zamek arabski pochodzący z XI w.
Najstarszą budowlę w mieście stanowi jednak rzymski akwedukt. Z 15 kilometrowej konstrukcji, powstałej na początku naszej ery, pozostało 800 m, które doskonale wtopiły się w architekturę dzisiejszej Segovii.

Santiago de Compostella – miasto w północno – zachodniej Hiszpanii, które od wieków znane jest jako jedno z najsłynniejszych miejsc pątniczych na świecie. Santiago to wspaniały europejski zespół urbanistyczny, a w Starym Mieście skoncentrowane są zabytki romańskie, gotyckie i barokowe.

Salamanka – położone w zachodniej Hiszpanii miasto powstało jeszcze przed naszą erą. W Salamance podziwiać można liczne kościoły i katedry, a także jeden z najstarszych i najpiękniejszych uniwersytetów w Europie.
Najciekawszym obiektem jest jednak Plaza Mayor – główny plac miasta. Z każdej strony zdobią go wspaniałe budowle, reprezentujące przeróżne style architektoniczne.

Królewski klasztor Santa Maria de Guadelupe – to jedno z największych w Hiszpanii sanktuariów maryjnych. Położone w zachodniej Hiszpanii opactwo symbolizuje koniec hiszpańskiej rekonkwisty, a jednocześnie stanowi schronienie dla słynnej rzeźby Matki Bożej, którą według legendy wyrzeźbił św. Łukasz Ewangelista.

Merida – miejscowość leży w zachodniej Hiszpanii i nazywana jest „hiszpańskim Rzymem”. Miasto, założone jeszcze przed narodzeniem Chrystusa, stanowi dziś jeden z najciekawszych obiektów archeologicznych na Półwyspie Iberyjskim. Podziwiać można tam m. in. rzymski amfiteatr, a także pozostałości akweduktu i łuku triumfalnego.
Później Merida przebudowywana była przez Maurów i chrześcijan, dzięki czemu nabrała wyjątkowego klimatu i charakteru.

Gaj palmowy w Elche – to największe skupisko palm w Europie położone jest w południowo – wschodniej Hiszpanii. Spośród pół miliona drzew zebranych w tym miejscu najwięcej jest palm daktylowych. Spotkać można także drzewa pomarańczowe i cytrynowe. Pierwszy gaj powstał tu prawdopodobnie już 2500 lat temu.

Caceres – miasto w zachodniej Hiszpanii, w którym wymieszały się wpływy różnych kultur i odmienne style architektoniczne. Dzięki temu liczne kościoły, pałace i budowle obronne noszą znamiona gotyku, renesansu, baroku, a także architektury mauretańskiej.

Czyż Hiszpania nie jest cudna?

Nie wiesz gdzie jechać?

Wypełnij poniższy formularz, a my pomożemy
Ci wybrać najlepszą ofertę.

Zostaw wiadomość »

Zadzwoń do nas

12 333 77 79
 pn-sb: 10-21, nd: 10-20

Przewodnik - losowe artykuły

9601_guide_randomarticle.jpg Sylwester za granicą

To ostatni moment na podjęcie decyzji o tym, czy kolejny...

483_guide_randomarticle.jpg Czar wysp greckich

Do wakacji jeszcze kilka miesięcy, ale spragnieni słońca...

488_guide_randomarticle.jpg Co kraj, to obyczaj!

Planujesz zagraniczną wycieczkę? Przygotowałeś już...

9603_guide_randomarticle.jpg Riwiera Egejska - bajkowa kraina...

Riwiera Egejska, do niedawna mało znana polskim turystom...

498_guide_randomarticle.jpg Afrykańska przygoda

Polacy zakochali się w Egipcie i Tunezji, ale czy będąc w...

471_guide_randomarticle.jpg Dokąd na ciepłe wakacje zimą?

Nikt nie wątpi w to, że Polska posiada swoje uroki i...

Przewodnik - inne kraje

Polecane wycieczki

woman-in-hat.jpg
Dlaczego warto rezerwować
na Wycieczka.pl?
  • Gwarancja najniższej ceny!
  • Miła i fachowa pomoc konsultanta
  • Bezpieczne zakupy
Odwiedź nasz salon sprzedaży
w Krakowie!
Biuro
Biuro Podróży Wycieczka.pl
Futura Park Kraków
ul. Prof. A. Różańskiego 32
32-085 Modlniczka k. Krakowa

Zobacz na mapie »

Najlepsze biura podróży na Wycieczka.pl

Rainbow Tours Rainbow Tours Biuro podróży ITAKA Grecos Exim Tours Wezyr Holidays Logos Tours Biuro podróży Best Reisen Trade and Travel Rudolf Reisen Ecco Holiday Ecco Travel Atlas Tours Itaka & Gala Prima Holiday Sun & Fun
Pomożemy Ci znaleźć odpowiednią ofertę.
Zostaw swój numer. Oddzwonimy wkrótce.