Łotwa - przewodnik, porady, informacje

slider-left-handle.png
 • 6415_iconslider.jpg
 • 6408_iconslider.jpg
 • 6409_iconslider.jpg
 • 6410_iconslider.jpg
 • 6411_iconslider.jpg
 • 6412_iconslider.jpg
 • 6413_iconslider.jpg
 • 6414_iconslider.jpg
slider-right-handle.png

Z Łotwą wiąże się pewien paradoks: z jednej strony kojarzyć się może z Polską, pełno w niej przecież zabytków otoczonych wspaniałą przyrodą. Polacy uwielbiają łotewską kuchnię, która nie różni się przecież znacząco od naszych rodzimych potraw. Z drugiej jednak strony Łotwa to kraj, który przez 12 lat odzyskiwał niepodległość. Z racji swojej trudnej historii Łotysze bardziej niż inne narodowości dbają o swoje tradycje i obyczaje, ale mimo wszystko są otwarci na świat.

Mozaika różnych narodowości oraz wpływy innych państw na kulturę Łotwy również ukształtowały ją w pewien sposób, tworząc niezwykle połączenie kultury zachodniej z rodzimą.Dlatego też można powiedzieć, że niespotykana hybryda kulturowa wyróżnia Łotwę na tle innych państw i choćby z tego powodu powinniśmy wybrać się na wycieczkę do tego nieoszlifowanego diamentu. Łotwa jest pięknym krajem z ogromnym zapleczem kulturalnym, z wieloma atrakcjami turystycznymi, dostępem do morza a co najważniejsze z piękną, zapierająca dech w piersiach przyrodą, która w ogóle nie jest dotknięta działalnością ludzką. Kraj ten jest na pewno jest wyjątkowy i mile zaskoczy każdego wczasowicza. Zmiana i progres Łotwy na przebiegu lat jest bardzo widoczny, kraj ten inwestuje w turystykę i stawia na ciągły rozwój,  zresztą fakt ten można zauważyć po coraz większym zainteresowaniu tym wspaniałym państwem. Jedno jest pewne każdy znajdzie tutaj coś dla siebie od spokojnych wiejskich miast, gdzie będzie można do woli rozkoszować się czystością środowiska i malowniczymi krajobrazami przyrody, po większe aglomeracje turystyczne, gdzie będziemy mogli zaszaleć i rozerwać się na całego. Do wycieczki na Łotwę może przekonać atrakcyjna cena podróży jak i tanie oraz ciekawe kurorty nadmorskie.  

Łotysze robią wszystko, by Łotwa zaczęła kusić swoją atrakcyjnością zagranicznych turystówi  jak widać udaje im się to. Co roku coraz więcej żądnych przygód turystów decyduje się na urlop w Łotwie. Ci, którzy tam byli wiedzą, że była to ich najlepszy wybór. Osoby które jeszcze się nie zdecydowały mogą tylko żałować, że nie spróbowały czegoś nowego. Nie warto się obawiać tego co nieznane - do Łotwy po prostu trzeba się wybrać.

Nie wiesz gdzie jechać?

Wypełnij poniższy formularz, a my pomożemy
Ci wybrać najlepszą ofertę.

Zostaw wiadomość »

Zadzwoń do nas

12 333 77 79
 pn-sb: 10-21, nd: 10-20

Przewodnik - losowe artykuły

471_guide_randomarticle.jpg Dokąd na ciepłe wakacje zimą?

Nikt nie wątpi w to, że Polska posiada swoje uroki i...

501_guide_randomarticle.jpg Na co uważać za granicą?

Wakacje to błogi czas relaksu, na który czekamy cały rok. Z...

164_guide_randomarticle.jpg Typowe gafy turysty

Jak uniknąć faux-pas wobec współtowarzyszy podróży lub...

8875_guide_randomarticle.jpg Długi weekend

Majówka i inne długie weekendy stały się popularną formą...

455_guide_randomarticle.jpg Najlepsze miejsca dla lubiących...

Wakacje to nie tylko błogie wylegiwanie się na plaży czy...

498_guide_randomarticle.jpg Afrykańska przygoda

Polacy zakochali się w Egipcie i Tunezji, ale czy będąc w...

Przewodnik - inne kraje

Polecane wycieczki

woman-in-hat.jpg
Dlaczego warto rezerwować
na Wycieczka.pl?
 • Gwarancja najniższej ceny!
 • Miła i fachowa pomoc konsultanta
 • Bezpieczne zakupy

Najlepsze biura podróży na Wycieczka.pl

Rainbow Tours Rainbow Tours Biuro podróży ITAKA Grecos Exim Tours Wezyr Holidays Logos Tours Biuro podróży Best Reisen Trade and Travel Rudolf Reisen Ecco Holiday Ecco Travel Atlas Tours Itaka & Gala Prima Holiday Sun & Fun
Pomożemy Ci znaleźć odpowiednią ofertę.
Zostaw swój numer. Oddzwonimy wkrótce.