Wycieczka.pl

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur
adipiscing elit. Etiam posuere varius
magna, ut accumsan quam pretium
vel. Duis ornare

Latest News
Follow Us
GO UP
  /  Przewodnik   /  Wietnam – przewodnik, porady, informacje

Wietnam – przewodnik, porady, informacje

Wietnam to kraina niezwykle kolorowa, gdzie krajobrazy stworzone przez przyrodę są o wiele odważniejsze niż w pozostałych krajach Indochin. Na miejscu będziemy mogli podziwiać widowiskowe formacje skalne rozmieszczone na wybrzeżu kraju, a także długie piaszczyste plaże, które potrafią w niektórych regionach ciągnąć się kilometrami. W samym sercu Wietnamu panuje bujna roślinność zielonych lasów, wodospady i ogromne palmy. Cały obszar porastają wysokie, falujące trawy, przecinane przez niewielkie strumienie spływające do ogromnego basenu rzeki Mekong.

Wietnam może poszczycić się przekonującą historią starożytnych budowli, która utrzymane w świetnym stanie są w dalszym ciągu aktualne dla wszystkich mieszkańców tego kraju. Społeczeństwo Wietnamu przykłada ogromną wagę do tradycji i kultów religijnych.

Życie tutaj toczy się spokojniej niż w Kambodży. Wietnam pod wieloma względami nie zmienił się od lat, na miejscu nadal spotkamy rolników maszerujących w tradycyjnych stożkowych kapeluszach, a dzieci dalej bawią się jeżdżąc na bawołach.

Natura obdarzyła tereny należące do Wietnamu zbiorami piętrzących się gór, malowniczymi wyspami i promiennymi polami ryżowymi. Gdy podczas naszych wczasów w Wietnamie chcemy naprawdę odpocząć warto jest wybrać się w podróż do wyjątkowo atrakcyjnych terenów delty Mekongu. Najpopularniejszymi kurortami wakacyjnymi w tej części Wietnamu są liczne wyspy, w tym słynna wyspa Phu Quo.

Turyści, którzy chcą poznać intelektualne, kulturowe i duchowe serce Wietnamu, powinni zatrzymać się w dawnej stolicy cesarskiej Hue. Miasto pełne jest pałaców, starożytnych świątyń i prastarych cmentarzy.

W Hanoi stolicy kraju będziemy mogli zwiedzić wyjątkową Świątynie Literatury, która została wybudowana w charakterystycznym chińskim stylu i wyróżnia się wyjątkowymi ogrodami. Do najciekawszy zabytków Hanoi trzeba zaliczyć Mauzoleum Ho Chi Minha, pagodę na Jednej Kolumnie i Pagodę Tay Phuong.

Spędzając swoje wakacje w Wietnamie nie można ominąć takich atrakcji turystycznych jak:

zespół zabytkowy Hue, zatoka Ha-Long, Dawne miasto Hoi An, Sanktuarium Mi-Son, Park Narodowy Phong Nha-Ke Bang.

Wietnam ma to wszystko, czego oczekują najbardziej wymagający turyści. Jeśli tylko jesteśmy przygotowani na egzotyczną przygodę i słoneczny wypoczynek, to Wietnam na pewno dostarczy nam wielu atrakcji.

Zostaw komentarz