Wycieczka.pl

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur
adipiscing elit. Etiam posuere varius
magna, ut accumsan quam pretium
vel. Duis ornare

Latest News
Follow Us
GO UP
  /  Przewodnik   /  Poradnik   /  Niezbędnik wczasowicza

Niezbędnik wczasowicza

Swój urlop planowaliśmy już od dawna, wybraliśmy odpowiednią wycieczkę i hotel. W końcu dotarły do nas upragnione wakacje, błogi czas relaksu. Każdy wyjazd wymaga jednak odpowiedniego przygotowania, które pomoże nam uniknąć niemiłych niespodzianek. Pamiętajmy, że na wakacjach niezwykle ważny jest bagaż. Co zatem należy spakować, by niczego nie zapomnieć, ale też nie przesadzić z ilością walizek? Zachęcamy do skorzystania z rad serwisu wycieczka.pl

Nasze pakowanie powinniśmy zacząć od sporządzenia listy tematycznych grup – łatwiej nam będzie wówczas segregować rzeczy. I tak np. warto stworzyć podgrupę leków, kosmetyków, ubrań, narzędzi, dokumentów, wakacyjnych akcesorii, żywności i rzeczy typu „na wszelki wypadek”.

Po pierwsze leki

Wakacje to czas odpoczynku i radości. Nie życzymy nikomu dolegliwości zdrowotnych, ale wiadomo, że różnie to bywa. Ogólne rozstrojenie organizmu to zmora wielu wczasowiczów. Zmiana wody, inny klimat i żywność często kończy się problemami z układem pokarmowym, które skutecznie uniemożliwiają wypoczynek. Pamiętajmy zatem o spakowaniu odpowiednich leków. Zaopatrzmy się w leki przeciwbólowe, przeciwbiegunkowe i te ułatwiające trawienie. Nie zapomnijmy także o wapnie, które w razie uczulenia okaże się dla nas skuteczną pomocą. W razie stłuczeń czy zwichnięć dobrze jest mieć ze sobą Altacet bądź żel przeciwbólowy. Przydadzą się także leki przeciw alergiom (z myślą o dzieciach dobrze jest mieć leki homeopatyczne), aspiryna, pantenol na oparzenia, plastry i witaminy. Warto posiadać środki antykoncepcyjne. Zagraniczne apteki mogą posiadać inne leki niż te w Polsce, wiele z nich może być dostępne tylko na receptę, dlatego tym bardziej warto zapakować swoje medykamenty. Nie koniecznie musimy pakować całe opakowania, wystarczy wyciąć kilka tabletek.

Zostaw komentarz

Oferta dedykowana

Formularz kontaktowy

Nie wiesz dokąd jechać? Masz pytanie lub po prostu chcesz się z nami skontaktować?
Zapraszamy do wypełnienia formularza, przygotujemy ofertę specjalnie dla Ciebie.

Twoje dane kontaktowe

Dorośli: - + Dzieci: - +

Kiedy i dokąd

Wyczyść Wyczyść Popularne kierunki Wszystkie kierunki Bułgaria
Egipt
Grecja
Hiszpania
Tunezja
Turcja
Wyspy Zielonego Przylądka
Włochy
Zjednoczone Emiraty Arabskie

Długość pobytu

do 3 dni 4-6 dni 7-9 dni 10-13 dni 14-16 dni

Dodatkowe informacje