Rumunia - przewodnik, porady, informacje

slider-left-handle.png
  • 224_iconslider.jpg
  • 8626_iconslider.jpg
slider-right-handle.png

Rumunia, czyli witaj w kraju majestatycznych gór Karpat, gdzie w swoim zamku czai się na Książę ciemności, hrabia Dracula! W Rumunii wszystko zasługuje na uwagę, zaczynając od malowniczego wybrzeża, bajkowych krajobrazów, dziewiczej przyrody, mistycznych zamków aż po Bukareszt. Swój raj odnajdą tu zarówno miłośnicy samotnych, dzikich wypraw, zakochane pary jak i rodziny szukające chwili błogiego relaksu pod słomianym parasolem.

Rumunia mimo wielu negatywnych stereotypów jest krajem o bogatej ofercie turystycznej, posiada szeroki wachlarz różnorodnych atrakcji turystycznych, liczne zabytki, piękne wybrzeża, monumentalne góry oraz piękne miasta. Te ostatnie są szczególnie godne uwagi, ponieważ wielu turystów odrzucają wycieczkę do Rumunii z braku wiedzy o tamtejszych metropoliach. Rumunia rozwija się niezwykle szybko, a inne państwa mogą zaczynają zazdrościć niektórych rumuńskich obiektów, nie tylko tych turystycznych. „Państwo Draculi” może pochwalić się całą gamą pięknych ogrodów, otulonych niewielkimi, urokliwymi jeziorkami. Nie brakuje tutaj także licznych łuków triumfalnych, którymi tak chwali się choćby Paryż.

Kolorowo ubrani Rumunii przestali być utożsamiany z kiczem, stali się prawdziwym symbolem radosnej Rumunii. I słusznie! Z natury weseli mieszkańcy tego wciąż mało popularnego państwa fantastycznie komponują się z malowniczymi i równie barwnymi restauracyjkami i knajpkami. W Rumunii można wypocząć na piaszczystej plaży, popijając zimnego drinka, słuchając tamtejszej muzyki i pływać w ciepłym morzu. Na pieszych wędrówkach po górach poczujemy się jak prawdziwi globtroterzy, wybierając się natomiast w okolice Delty Dunaju (tzw. Delta Dunarii) poczujemy prawdziwy respekt do Matki Natury, zwłaszcza do jej rzecznej odsłony. Góry, rzeki, jeziora, zamki, morze i rozwinięte aglomeracje – czegóż chcieć więcej? Można mówić, że w Rumunii znajdziemy wszystko, czego będziemy szukać, ale jedno jest pewne: z rumuńskiej wycieczki przywieziemy świetny humor, który będzie nam towarzyszył za każdym razem, gdy otworzymy album z naszymi wakacyjnymi zdjęciami.


Nie wiesz gdzie jechać?

Wypełnij poniższy formularz, a my pomożemy
Ci wybrać najlepszą ofertę.

Zostaw wiadomość »

Zadzwoń do nas

12 333 77 79
 pn-sb: 10-21, nd: 10-20

Przewodnik - losowe artykuły

107_guide_randomarticle.jpg Przysmaki kuchni...

Prawie każdy słyszał o gazpacho czy frittacie. Ale co się...

8453_guide_randomarticle.jpg Czarnogórska dawka adrenaliny

Nuda w Czarnogórze nikomu nie grozi – i to nie tylko z...

9499_guide_randomarticle.jpg Zostań Wczasowiczem!

Serwis wycieczka.pl uruchomił nową funkcjonalność...

455_guide_randomarticle.jpg Najlepsze miejsca dla lubiących...

Wakacje to nie tylko błogie wylegiwanie się na plaży czy...

483_guide_randomarticle.jpg Czar wysp greckich

Do wakacji jeszcze kilka miesięcy, ale spragnieni słońca...

9597_guide_randomarticle.JPG Ruszyło stacjonarne biuro...

Wycieczka.pl rozszerzyła swoją działalność i od dzisiaj...

Przewodnik - inne kraje

Polecane wycieczki

woman-in-hat.jpg
Dlaczego warto rezerwować
na Wycieczka.pl?
  • Gwarancja najniższej ceny!
  • Miła i fachowa pomoc konsultanta
  • Bezpieczne zakupy

Najlepsze biura podróży na Wycieczka.pl

Rainbow Tours Rainbow Tours Biuro podróży ITAKA Grecos Exim Tours Wezyr Holidays Logos Tours Biuro podróży Best Reisen Trade and Travel Rudolf Reisen Ecco Holiday Ecco Travel Atlas Tours Itaka & Gala Prima Holiday Sun & Fun
Pomożemy Ci znaleźć odpowiednią ofertę.
Zostaw swój numer. Oddzwonimy wkrótce.