Wycieczka.pl

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur
adipiscing elit. Etiam posuere varius
magna, ut accumsan quam pretium
vel. Duis ornare

Latest News
Follow Us
GO UP
  /  Przewodnik   /  Wlochy   /  Regiony-wloch   /  Włochy – Florencja

Włochy – Florencja

Florencja to miasto – muzeum, jeden z najwspanialszych zabytków Europy. Stolica Toskanii położona jest u stóp Apeninów nad rzeką Arno. Nazwę nadał miastu Juliusz Cezar. W XIII w. nastąpił bardzo szybki rozwój miasta, a okres największej świetności przypadł na czasy rządów rodu Medyceuszów. Mecenat rodu doprowadził do wspaniałego rozwoju kulturalnego Florencji – w mieście powstają wspaniałe budowle i dzieła sztuki, których autorami są m.in. Leonardo da Vinci i Michał Anioł.

Od XVIII w. miasto stopniowo traciło na znaczeniu, ale pozostało perłą Włoch – kolebką renesansu. Największym (dosłownie i w przenośni) zabytkiem Florencji jest Katedra Santa Maria del FioreFilippo Brunelleschi zbudowana w XV w. do dziś pozostaje największą kopułą świata. wraz z dzwonnicą i baptysterium. Kopuła projektu

Pałac stary, który przez stulecia pełnił rolę siedziby florenckich władz – wspaniała budowla wczesnego renesansu – zachwyca wspaniałymi wnętrzami (w tym gabinetem Machiavellego).

Kolejnym pałacem godnym uwagi jest Pałac Pittich, w którym mieszczą się liczne galerie (wśród zbiorów znajdziemy dzieła Rafaela i Tycjana). Pałac połączony jest z innym muzeum: Galerią Uffizi – największą galerią Włoch i jednocześnie jednym z najwspanialszych muzeów świata. To prawdziwa uczta dla koneserów sztuki – działa największych mistrzów malarstwa i rzeźby przyciągają co roku rzesze turystów, dlatego w sezonie warto wcześniej zarezerwować bilety.

Trzecim ważnym muzeum Florencji jest Galeria Akademii – podziwiać w niej można między innymi Dawida dłuta Michała Anioła.

Charakterystycznym miejscem miasta jest Ponte Vecchio – najstarszy most florencki pochodzący z XIV w. Do dziś na moście obecne są małe sklepy.
Prawdziwym skarbem Florencji są wspaniałe kościoły i kaplice m.in. kościół św. Wawrzyńca, Santa Maria Novella, Santa Croce (spoczywają w nim znani mieszkańcy Florencji – Rossini, Michał Anioł, Galileusz, Machiavelli).

Miejscem, które warto odwiedzić są Ogrody Boboli – warto w nich chwilę odpocząć i nabrać sił, by dalej podziwiać magiczny urok miasta. Piękna Florencji nie da się wyrazić – trzeba je zobaczyć. Mistrzowie, którzy przez stulecia tworzyli we Florencji, przyczynili się do powstania prawdziwej perły europejskiej kultury.

Podsumowując, dla Florencji warto spędzić wakacje we Włoszech.

Zostaw komentarz

Oferta dedykowana

Formularz kontaktowy

Nie wiesz dokąd jechać? Masz pytanie lub po prostu chcesz się z nami skontaktować?
Zapraszamy do wypełnienia formularza, przygotujemy ofertę specjalnie dla Ciebie.

Twoje dane kontaktowe

Dorośli: - + Dzieci: - +

Kiedy i dokąd

Wyczyść Wyczyść Popularne kierunki Wszystkie kierunki Bułgaria
Egipt
Grecja
Hiszpania
Tunezja
Turcja
Wyspy Zielonego Przylądka
Włochy
Zjednoczone Emiraty Arabskie

Długość pobytu

do 3 dni 4-6 dni 7-9 dni 10-13 dni 14-16 dni

Dodatkowe informacje