Wycieczka.pl

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur
adipiscing elit. Etiam posuere varius
magna, ut accumsan quam pretium
vel. Duis ornare

Latest News
Follow Us
GO UP
  /  Przewodnik   /  Wlochy   /  Regiony-wloch   /  Włochy – Rzym

Włochy – Rzym

Rzym – stolica Włoch położona jest nad Tybrem. Pierwotnie miasto usytuowane było na siedmiu wzgórzach (obecnie dzielnice Rzymu sięgają daleko poza obręby starożytnego miasta). Historię stolicy Włoch liczy się zgodnie z tradycją od 753r. p.n.e. Mitycznym założycielem i pierwszym królem Rzymu był Romulus. Już na początku naszej ery miasto osiągnęło kolosalne (jak na owe czasy) rozmiary. Wiele zabytków okresu cesarstwa przetrwało do dnia dzisiejszego. Podziwiać możemy Forum Romanum, które w starożytności stanowiło centrum polityczne i ekonomiczne miasta. Do dnia dzisiejszego przetrwało także Koloseum. Słynny amfiteatr był świadkiem krwawych starć gladiatorów, walk ze zwierzętami, a nawet niejednej bitwy z udziałem okrętów (naumachie).

Najlepiej zachowaną budowlą antyczną w Rzymie jest Panteon. Niegdyś była to świątynia poświęcona wszystkim bogom, dziś patronką kościoła jest Najświętsza Maria Panna. W całym mieście podziwiać możemy łuki triumfalne, kolumny, pałace cesarskie, akwedukty, termy. Czasem są to tylko ruiny, które nie przypominają dawnej chwały miasta, ale znaczna część zabytków zachowała do dziś wspaniały wygląd.

Miejscami chętnie odwiedzanymi przez turystów są np. Schody Hiszpańskie, fontanna Di Trevi, a także Galleria Borghese.

Budowle sakralne to jedna z pereł Rzymu. Oprócz Bazyliki Św. Piotra, która mieści Kaplicę Sykstyńską z freskami Michała Anioła, w pierwszej kolejności należy polecić wizytę w bazylice św. Jana na Lateranie i Santa Maria Maggiore. Aby opisać piękno, przepych i urok Rzymu należałoby poświęcić wiecznemu miastu kilka książek… a najlepiej poświęcić wakacje, by poczuć magię miasta Romulusa.

Włochy z pewnością są dumne z posiadania Rzymu, ale i Rzym ma prawo do dumy z racji tego, że jest stolicą tak niezwykłego państwa.

Zostaw komentarz

Oferta dedykowana

Formularz kontaktowy

Nie wiesz dokąd jechać? Masz pytanie lub po prostu chcesz się z nami skontaktować?
Zapraszamy do wypełnienia formularza, przygotujemy ofertę specjalnie dla Ciebie.

Twoje dane kontaktowe

Dorośli: - + Dzieci: - +

Kiedy i dokąd

Wyczyść Wyczyść Popularne kierunki Wszystkie kierunki Bułgaria
Egipt
Grecja
Hiszpania
Tunezja
Turcja
Wyspy Zielonego Przylądka
Włochy
Zjednoczone Emiraty Arabskie

Długość pobytu

do 3 dni 4-6 dni 7-9 dni 10-13 dni 14-16 dni

Dodatkowe informacje