Wycieczka.pl

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur
adipiscing elit. Etiam posuere varius
magna, ut accumsan quam pretium
vel. Duis ornare

Latest News
Follow Us
GO UP
  /  Przewodnik   /  Wlochy   /  Regiony-wloch   /  Włochy – Gargano-Puglia

Włochy – Gargano-Puglia

Gargano przez turystów określane jest jako “słoneczna wyżyna”. W tym określeniu jest wiele prawdy i trzeba przyznać, że Gargano jako ośrodek wakacyjny w pełni zasługuje na najwyższe noty. Malowniczy półwysep oprócz turystycznego luksusu osiąga także wyżyny duchowe. To miejsce, w którym przebywały osoby święte, a także doszło do wielu objawień.

Gargano to kurort wypoczynkowy należącym do ogromnego regionu turystycznego Włoch  – Puglii. Gargano jest półwyspem położonym we wschodniej części Półwyspu Apenińskiego rozciągniętego nad Morzem Adriatyckim.

Za najlepsze miejscowości turystyczne Półwyspu Gargano uznaje się  San Giovanni Rotondo Vieste, Peschici, Mattinata, Rodi Garganico, Manfredonia i Monte Sant’Angelo. Półwysep Gargano jest również świetną baza wypadową do okolicznych wysp Tremiti.

Miejsce to jest sercem turystyki rozłożonej w słonecznej Italii, które oferuje wczasowiczom urlop w otoczeniu nigdy niekończącego się wybrzeża i malowniczych panoram górskich. W tym miejscu bije duch Morza Śródziemnego, a wyjątkowo korzystny klimat sprzyja wypoczynkowi. Gargano to nie tylko klify, zielone lasy, czy białe ostrogi skalne, istotę tego regionu stanowi piaszczysty półwysep skierowany w stronę wybrzeża Grecji i Bałkanów

Na całym terenie Półwyspu Gargano roznosi się zapach olejków eterycznych pochodzących z drzew pomarańczowych i gajów oliwnych. Gargano pachnie także morzem, kuchnią śródziemnomorską  i górskimi kwiatami. Podczas wczasów w Gargano każdego dnia będzie nas budzić powiew świeżego powietrza, który ukoi nasze zmysły i pozwoli nam rozkoszować się wspaniałymi motywami malowniczych krajobrazów.  

Gargano to nie tylko nadmorski kurort wypoczynkowy, ale także święta ziemia. Istnieją na świecie miejsca, które w wyniku pewnych historii, swojego stanowiska lub wyjątkowego wydarzenia, stały się kultowe i do dziś owiane się namacalną zasłoną sakralnej atmosfery. Na górze Gargano doszło do objawienia Archanioła Michała, na miejscu jest wiele kościołów, niektóre z nich wybudowana na tle zapierających dech w piersiach panoramach, jak na przykład Zakon Świętego Mateusza w San Marco. W San Giovanni Rotondo mieszkał także Ojciec Pio. Spędzając wczasy w tym miejscu warto wybrać się w te wszystkie święte miejsca.  

Gargano to uczta dla pięciu zmysłów. Wyjazd w to wyjątkowe miejsce jest przykładem wczasów komplementarnych, które łączą w swojej ofercie bogatą historię, kulturę, duchowość i ucztę dla oczu. Gargano może pochwalić się pięknymi górami, piaszczystymi kurortami nadmorskimi, zabytkami i bogatą tradycją kulinarną. Jedno jest pewne to miejsce łączy w sobie wszystko o czym można tylko marzyć. Gargano jest na tyle idealne, że ściąga na siebie uwagę nawet Królestwa Niebieskiego.

Zostaw komentarz