Wycieczka.pl

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur
adipiscing elit. Etiam posuere varius
magna, ut accumsan quam pretium
vel. Duis ornare

Latest News
Follow Us
GO UP
  /  Przewodnik   /  Wlochy   /  Regiony-wloch   /  Włochy – Gargano-Puglia

Włochy – Gargano-Puglia

Gargano przez turystów określane jest jako “słoneczna wyżyna”. W tym określeniu jest wiele prawdy i trzeba przyznać, że Gargano jako ośrodek wakacyjny w pełni zasługuje na najwyższe noty. Malowniczy półwysep oprócz turystycznego luksusu osiąga także wyżyny duchowe. To miejsce, w którym przebywały osoby święte, a także doszło do wielu objawień.

Gargano to kurort wypoczynkowy należącym do ogromnego regionu turystycznego Włoch  – Puglii. Gargano jest półwyspem położonym we wschodniej części Półwyspu Apenińskiego rozciągniętego nad Morzem Adriatyckim.

Za najlepsze miejscowości turystyczne Półwyspu Gargano uznaje się  San Giovanni Rotondo Vieste, Peschici, Mattinata, Rodi Garganico, Manfredonia i Monte Sant’Angelo. Półwysep Gargano jest również świetną baza wypadową do okolicznych wysp Tremiti.

Miejsce to jest sercem turystyki rozłożonej w słonecznej Italii, które oferuje wczasowiczom urlop w otoczeniu nigdy niekończącego się wybrzeża i malowniczych panoram górskich. W tym miejscu bije duch Morza Śródziemnego, a wyjątkowo korzystny klimat sprzyja wypoczynkowi. Gargano to nie tylko klify, zielone lasy, czy białe ostrogi skalne, istotę tego regionu stanowi piaszczysty półwysep skierowany w stronę wybrzeża Grecji i Bałkanów

Na całym terenie Półwyspu Gargano roznosi się zapach olejków eterycznych pochodzących z drzew pomarańczowych i gajów oliwnych. Gargano pachnie także morzem, kuchnią śródziemnomorską  i górskimi kwiatami. Podczas wczasów w Gargano każdego dnia będzie nas budzić powiew świeżego powietrza, który ukoi nasze zmysły i pozwoli nam rozkoszować się wspaniałymi motywami malowniczych krajobrazów.  

Gargano to nie tylko nadmorski kurort wypoczynkowy, ale także święta ziemia. Istnieją na świecie miejsca, które w wyniku pewnych historii, swojego stanowiska lub wyjątkowego wydarzenia, stały się kultowe i do dziś owiane się namacalną zasłoną sakralnej atmosfery. Na górze Gargano doszło do objawienia Archanioła Michała, na miejscu jest wiele kościołów, niektóre z nich wybudowana na tle zapierających dech w piersiach panoramach, jak na przykład Zakon Świętego Mateusza w San Marco. W San Giovanni Rotondo mieszkał także Ojciec Pio. Spędzając wczasy w tym miejscu warto wybrać się w te wszystkie święte miejsca.  

Gargano to uczta dla pięciu zmysłów. Wyjazd w to wyjątkowe miejsce jest przykładem wczasów komplementarnych, które łączą w swojej ofercie bogatą historię, kulturę, duchowość i ucztę dla oczu. Gargano może pochwalić się pięknymi górami, piaszczystymi kurortami nadmorskimi, zabytkami i bogatą tradycją kulinarną. Jedno jest pewne to miejsce łączy w sobie wszystko o czym można tylko marzyć. Gargano jest na tyle idealne, że ściąga na siebie uwagę nawet Królestwa Niebieskiego.

Zostaw komentarz

Oferta dedykowana

Formularz kontaktowy

Nie wiesz dokąd jechać? Masz pytanie lub po prostu chcesz się z nami skontaktować?
Zapraszamy do wypełnienia formularza, przygotujemy ofertę specjalnie dla Ciebie.

Twoje dane kontaktowe

Dorośli: - + Dzieci: - +

Kiedy i dokąd

Wyczyść Wyczyść Popularne kierunki Wszystkie kierunki Bułgaria
Egipt
Grecja
Hiszpania
Tunezja
Turcja
Wyspy Zielonego Przylądka
Włochy
Zjednoczone Emiraty Arabskie

Długość pobytu

do 3 dni 4-6 dni 7-9 dni 10-13 dni 14-16 dni

Dodatkowe informacje